Echipa României merge mai departe

0
1123

Echipa națională de seniori a României a câștigat turneul de precalificare olimpică de la Brașov. Rezultatele echipei României, coordonată de Julius Penzes (antrenor principal) și Marius Trandafir (antrenor second):

12 Decembrie: Israel (ISR) – Romania (ROU): 0 – 15 (0 – 1, 0 – 4, 0 – 10). Au marcat:

04:08: Tranca Daniel (asistat de Borysenko Pavlo, Peter Balazs)

21:43: Butochnov Anton (asistat de Sallo Alpar)

22:41: Gajdo Balazs (asistat de Gyorfy Tihamer, Biro Otto)

29:06: Kirichenko Vitali (asistat de Goga Attila, Borysenko Pavlo)

39:40: Sallo Alpar (asistat de Fodor Csanad, Butochnov Anton)

44:13: Tranca Daniel (asistat de Borysenko Pavlo, Peter Balazs)

47:36: Casaneanu Eduard (asistat de Gajdo Balazs, Biro Otto)

49:07: Gliga Roberto (asistat de Goga Attila, Molnar Zsombor)

52:33: Biro Otto (asistat de Gajdo Balazs)

54:33 Farkas Tamas (asistat de Molnar Zsombor, Gliga Roberto)

55:28: Fodor Csanad (asistat de Butochnov Anton, Kirichenko Vitali)

57:05: Borysenko Pavlo (asistat de Yemelianenko Yevhen, Tranca Daniel)

57:56: Borysenko Pavlo (asistat de Tranca Daniel, Biro Gergo)

59:03: Butochnov Anton (asistat de Sallo Alpar, Fodor Csanad)

59:53: Casaneanu Eduard (asistat de Peter Zsolt)

Cel mai bun jucator al echipei Romaniei: Tranca Daniel

13 Decembrie: Romania (ROU) – Kyrgyzstan (KGZ): 18 –  2 (3 –  0, 7 –  1, 8 –  1). Pentru România au marcat:

10:04: Casaneanu Eduard (asistat de Gyorfy Tihamer, Peter Zsolt)

16:47: Borysenko Pavlo (asistat de Tranca Daniel, Peter Balazs)

18:58: Kirichenko Vitali (asistat de Butochnov Anton, Fodor Csanad)

24:08: Peter Balazs (asistat de Borysenko Pavlo, Tranca Daniel)

24:22: Constantin Mircea (asistat de Goga Attila)

25:22: Gajdo Balazs (asistat de Biro Otto)

27:02: Tranca Daniel (asistat de Peter Balazs)

31:23: Molnar Zsombor

32:51: Gyorfy Tihamer (asistat de Biro Otto, Peter Zsolt)

34:01: Kirichenko Vitali (asistat de Fodor Csanad)

47:09: Gecse Hugo (asistat de Sallo Alpar)

49:27: Molnar Zsombor (asistat de Biro Otto)

51:24: Kirichenko Vitali (asistat de Butochnov Anton, Sallo Alpar)

53:12: Gliga Roberto (asistat de Tranca Daniel, Goga Attila)

53:41: Constantin Mircea (asistat de Gliga Roberto, Molnar Zsombor)

55:53: Tranca Daniel (asistat de Peter Balazs)

58:31: Fodor Csanad (asistat de Kirichenko Vitali)

59:55: Peter Balazs (asistat de Tranca Daniel, Fodor Csanad)

Cel mai bun jucator al echipei Romaniei: Sallo Alpar

15 decembrie: Romania (ROU) – Iceland (ISL): 10 – 1 (4 – 0, 4 – 0, 2 – 1). Pentru România au marcat:

11:11: Borysenko Pavlo (asistat de Goga Attila, Biro Gergo)

16:21: Butochnov Anton (asistat de Fodor Csanad, Gecse Hugo)

17:32: Peter Balazs (asistat de Borysenko Pavlo, Goga Attila)

19:33: Peter Balazs (asistat de Gliga Roberto)

22:55: Molnar Zsombor (asistat de Peter Balazs, Biro Otto)

29:04: Goga Attila (asistat de Molnar Zsombor, Peter Balazs)

31:18: Molnar Zsombor (asistat de Peter Balazs, Polc Patrik)

37:33: Yemelianenko Yevhen (asistat de Biro Gergo, Constantin Mircea)

45:53: Fodor Csanad (asistat de Gajdo Balazs, Casaneanu Eduard)

51:16: Kirichenko Vitali (asistat de Fodor Csanad, Butochnov Anton)

Jucatorul meciului: Peter Balazs

Prin câștigarea turneului de la Brașov, echipa noastră va juca runda a treia de precalificare olimpică în Marea Britanie, la Nottingham. Turneul are loc în perioada 6 – 9 Februarie 2020. Participă reprezentativele de seniori din: Marea Britanie, Ungaria, Estonia și România.

Poza buna site2