Campionatul Național de Seniori, sezonul 2021 – 2022

0
22042

Noul sezon competițional începe astăzi, 24 octombrie 2021, cu meciul dintre ACSH Gheorgheni și SC Miercurea Ciuc. În acest sezon s-au înscris 8 echipe: CSM Corona Brașov, SC Miercurea Ciuc, CSM Galați, ACS Gyergyoi Hoki Klub – CS Gheorgheni HC (ACSH Gheorgheni), CSA Steaua București, ACS Sapientia U23, Sportul Studențesc, CSHC Fenestela 68.

Campionatul se va desfășura după următorul sistem: cele 8 echipe vor juca Sezon Regulat, fiecare cu fiecare tur/retur etape duble. Conform clasamentului după disputarea meciurilor din cadrul Sezonului Regulat se vor alcătui două grupe:

Grupa A: formată din echipele clasate pe locurile 1 – 4. Echipele vor juca fiecare cu fiecare tur/retur etape duble.

Grupa B: formată din echipele clasate pe locurile 5 – 8. Echipele vor juca tur/retur etape simple.

În grupe se vor menține punctele obținute din meciurile directe din Sezonul Regulat dintre echipele calificate în cele două Grupe.

Clasamentul final va fi dat de situația punctajului fiecărei echipe în urma meciurilor disputate în cadrul grupelor aferente (aplicația Hydra).

Este posibil ca, FRHG să opereze modificări ale datelor meciurilor. Modificările sunt necesare ca urmare a derulării programelor echipelor naționale și ale unor echipe de club care participă la turnee internaționale.

Regulamentul Campionatului Național de Seniori, sezonul 2021 – 2022 va suferi modificări în funcție de legislația în vigoare de prevenire a COVID-19 și de măsurile administrațiilor locale.

Program Sezon Regulat <<

Nr Joc Data Ora Echipa A Echipa B Rezultat Patinoar
1 15.11.2021 18:30 CSHC Fenestela 68 CSM Corona Brașov 3 – 4 (0-2, 2-0, 1-2) << Târgu Secuiesc
2 16.11.2021 18:30 CSHC Fenestela 68 CSM Corona Brașov 2 – 4 (0-2, 2-1, 0-1) << Târgu Secuiesc
3 24.10.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc Sportul Studențesc 25 – 1 (10-1, 8-0, 7-0) << Miercurea Ciuc
4 25.10.2021 11:00 SC Miercurea Ciuc Sportul Studențesc 21 – 5 (11-1, 5-1, 5-3) << Miercurea Ciuc
5 4.12.2021 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Galați 1 – 5 (0-3, 1-0, 0-2) << Cârța
6 5.12.2021 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Galați 3 – 11 (1-2, 1-7, 1-2) << Cârța
7 7.10.2021 18:30 ACSH Gheorgheni CSA Steaua București 5 – 1 (0-0, 3-0, 2-1) << Gheorgheni
8 8.10.2021 18:30 ACSH Gheorgheni CSA Steaua București 12 – 3 (4-0, 5-3, 3-0) << Gheorgheni
9 05.02.2022 18:30 CSM Corona Brașov Sportul Studențesc 14 – 0 (7-0, 0-0, 7-0) << Brașov
10 06.02.2022 11:00 CSM Corona Brașov Sportul Studențesc 20 – 3 (9-0, 4-2, 7-1) << Brașov
11 9.10.2021 18:30 CSHC Fenestela 68 ACS Sapientia U23 5 – 2 (0-0, 3-2, 2-0) << Târgu Secuiesc
12 10.10.2021 18:30 CSHC Fenestela 68 ACS Sapientia U23 12 – 2 (1-1, 9-1, 2-0) << Târgu Secuiesc
13 09.02.2022 18:30 CSA Steaua București SC Miercurea Ciuc 1 – 5 (1-2, 0-2, 0-1) << Brasov
14 10.02.2022 18:30 CSA Steaua București SC Miercurea Ciuc 2 – 7 (0-2, 1-2, 1-3) << Brasov
15 22.10.2021 18:30 CSM Galați ACSH Gheorgheni 3 – 6 (0-2, 1-4, 2-0) << Galați
16 23.10.2021 18:30 CSM Galați ACSH Gheorgheni 3 – 2 (1-0, 0-0, 1-2, 1-0) << Galați
17 11.11.2021 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Corona Brașov 0 – 9 (0-5, 0-2, 0-2) << Brașov
18 19.01.2022 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Corona Brașov 0 – 8 (0-3, 0-3, 0-2) << Brașov
19 18.03.2022 18:30 CSA Steaua București Sportul Studențesc 16 – 2 (3-0, 6-2, 7-0) << Brașov
20 19.03.2022 11:00 CSA Steaua București Sportul Studențesc 6 – 3 (1-0, 1-1, 4-2<< Brașov
21 28.11.2021 18:30 ACSH Gheorgheni CSHC Fenestela 68 2 – 3 (0-1, 1-2, 1-0) << Gheorgheni
22 11.01.2022 18:30 ACSH Gheorgheni CSHC Fenestela 68 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni
23 6.11.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Galați 2 – 3 (0-0, 1-0, 1-2, 0-0, 0-1) << Miercurea Ciuc
24 7.11.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Galați 6 – 3 (2-1, 1-1, 3-1) << Miercurea Ciuc
25 4.11.2021 18:30 CSM Corona Brașov CSA Steaua București 5 – 3 (0-0, 4-1, 1-2) << Brașov
26 5.11.2021 18:30 CSM Corona Brașov CSA Steaua București 1 – 2 (0-2, 1-0, 0-0) << Brașov
27 24.11.2021 18:30 ACS Sapientia U23 ACSH Gheorgheni 3 – 5 (1-3, 2-1, 0-1) << Cârța
28 24.01.2022 18:30 ACS Sapientia U23 ACSH Gheorgheni 2 – 5 (1-2, 0-1, 1-2) << Cârța
29 30.10.2021 17:30 CSM Galați Sportul Studențesc 17 – 2 (9-1, 6-1, 2-0) << Galați
30 31.10.2021 11:00 CSM Galați Sportul Studențesc 22 – 1 (7-0, 9-1, 6-0) << Galați
31 13.11.2021 18:30 CSHC Fenestela 68 SC Miercurea Ciuc 2 – 5 (1-2, 0-2, 1-1) << Târgu Secuiesc
32 20.12.2021 18:30 CSHC Fenestela 68 SC Miercurea Ciuc 4 – 3 (2-2, 0-0, 2-1) << Târgu Secuiesc
33 21.01.2022 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brașov 4 – 0 (1-0, 1-0, 2-0) << Gheorgheni
34 04.02.2022 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brașov 5 – 2 (2-0, 1-1, 2-1) Gheorgheni
35 18.02.2022 18:30 CSA Steaua București CSM Galați 3 – 4 (0-0, 1-2, 2-2) <<  Brașov
36 19.02.2022 18:30 CSA Steaua București CSM Galați 6 – 4 (3-1, 1-1, 2-2) <<  Brașov
37 04.11.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc ACS Sapientia U23 1 – 0 (0-0, 1-0, 0-0) << Miercurea Ciuc
38 12.01.2022 18:30 SC Miercurea Ciuc ACS Sapientia U23 18 – 2 (6-2, 8-0, 4-0) << Miercurea Ciuc
39 05.11.2021 18:30 Sportul Studențesc CSHC Fenestela 68 1 – 19 (0-7, 0-4, 1-8) << Târgu Secuiesc
40 06.11.2021 11:00 Sportul Studențesc CSHC Fenestela 68 1 – 23 (0-11, 1-4, 0-8) << Târgu Secuiesc
41 23.11.2021 18:30 CSM Corona Brașov CSM Galați 6 – 3 (1-0, 3-2, 2-1) << Brașov
42 24.11.2021 18:30 CSM Corona Brașov CSM Galați 6 – 1 (2-1, 1-0, 3-0) << Brașov
43 24.09.2021 18:30 ACSH Gheorgheni SC Miercurea Ciuc 8 – 7 (3-1, 3-2, 1-4, 1-0) << Gheorgheni
44 26.11.2021 18:30 ACSH Gheorgheni SC Miercurea Ciuc 4 – 5 (2-0, 0-1, 2-4) << Gheorgheni
45 20.11.2021 18:30 CSHC Fenestela 68 CSA Steaua București 4 – 1 (0-0, 1-0, 3-1) << Târgu Secuiesc
46 21.11.2021 18:30 CSHC Fenestela 68 CSA Steaua București 0 – 8 (0-2, 0-5, 0-1) << Târgu Secuiesc
47 29.01.2022 18:30 ACS Sapientia U23 Sportul Studențesc 10 – 1 (2-0, 2-1, 6-0) << Cârța
48 30.01.2022 11:00 ACS Sapientia U23 Sportul Studențesc 13 – 1 (1-1, 7-0, 5-0) << Cârța
49 8.10.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Corona Brașov 5 – 2 (1-1, 1-1, 3-0) << Miercurea Ciuc
50 28.11.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Corona Brașov 8 – 1 (0-0, 7-1, 1-0) << Miercurea Ciuc
51 26.02.2022 18:30 CSM Galați CSHC Fenestela 68 3 – 1 (2-0, 0-0, 1-1) << Galați
52 27.02.2022 18:30 CSM Galați CSHC Fenestela 68 6 – 5 (0-2, 1-2, 4-1, 1-0) << Galați
53 11.12.2021 18:30 Sportul Studențesc ACSH Gheorgheni 1 – 19 (1-11, 0-5, 0-3) << Gheorgheni
54 12.12.2021 11:00 Sportul Studențesc ACSH Gheorgheni 2 – 12 (0-3, 0-4, 2-5) << Gheorgheni
55 27.11.2021 18:30 CSA Steaua București ACS Sapientia U23 9 – 0 (2-0, 4-0, 3-0) <<  Brașov
56 28.11.2021 18:30 CSA Steaua București ACS Sapientia U23 5 – 0 (1-0, 1-0, 3-0) <<  Brașov
57 18.12.2021 18:30 CSM Corona Brașov CSHC Fenestela 68 6 – 1 (3-0, 1-1, 2-0) << Brașov
58 22.12.2021 18:30 CSM Corona Brașov CSHC Fenestela 68 5 – 2 (4-0, 1-0, 0-2) << Brașov
59 11.02.2022 18:30 Sportul Studențesc SC Miercurea Ciuc 2 – 16 (2-7, 0-5, 0-4) << Miercurea Ciuc
60 12.02.2022 11:00 Sportul Studențesc SC Miercurea Ciuc 0 – 19 (0-7, 0-7, 0-5) << Miercurea Ciuc
61 18.03.2022 18:30 CSM Galați ACS Sapientia U23 6 – 2 (2-0, 2-0, 2-2) << Galați
62 19.03.2022 18:30 CSM Galați ACS Sapientia U23 11 – 1 (4-0, 3-1, 4-0) << Galați
63 22.02.2022 18:00 CSA Steaua București ACSH Gheorgheni 4 – 3 (0-2, 2-0, 2-1) << Brașov
64 23.02.2022 13:00 CSA Steaua București ACSH Gheorgheni 10 – 6 (3-1, 4-3, 3-2) << Brașov
65 03.01.2022 18:30 Sportul Studențesc CSM Corona Brașov 0 – 23 (0-9, 0-7, 0-7) << Brașov
66 04.01.2022 11:00 Sportul Studențesc CSM Corona Brașov 3 – 21 (0-6, 2-9, 1-6) << Brașov
67 08.01.2022 18:30 ACS Sapientia U23 CSHC Fenestela 68 2 – 5 (0-3, 1-2, 1-    0)<< Cârța
68 09.01.2022 18:30 ACS Sapientia U23 CSHC Fenestela 68 3 – 4 (1-1, 0-0, 2-3) << Cârța
69 10.11.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc CSA Steaua București 11 – 4 (5-1, 2-2, 4-1) << Miercurea Ciuc
70 11.11.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc CSA Steaua București 4 – 3 (2-1, 0-2, 2-0) << Miercurea Ciuc
71 16.11.2021 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Galați 8 – 4 (2-0, 3-2, 3-2) << Gheorgheni
72 17.11.2021 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Galați 4 – 3 (1-2, 1-0, 2-1) << Gheorgheni
73 22.02.2022 18:30 CSM Corona Brașov ACS Sapientia U23 6 – 0 (2-0, 2-0, 2-0) << Brașov
74 23.02.2022 18:30 CSM Corona Brașov ACS Sapientia U23 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
75 03.12.2021 18:30 CSA Steaua București Sportul Studențesc 20 – 2 (7-0, 2-1, 11-1) << Brașov
76 04.12.2021 11:00 CSA Steaua București Sportul Studențesc 14 – 0 (3-0, 6-0, 5-0) << Brașov
77 30.03.2022 18:30 CSHC Fenestela 68 ACSH Gheorgheni 0 – 3 (0-2, 0-1, 0-0) << Târgu Secuiesc
78 31.03.2022 18:30 CSHC Fenestela 68 ACSH Gheorgheni 4 – 5 (0-1, 1-2, 3-2) << Târgu Secuiesc
79 16.12.2021 18:30 CSM Galați SC Miercurea Ciuc 7 – 2 (1-1, 2-1, 4-0) << Galați
80 17.12.2021 18:30 CSM Galați SC Miercurea Ciuc 2 – 4 (0-0, 2-1, 0-3) << Galați
81 15.02.2022 18:30 CSA Steaua București CSM Corona Brașov 1 – 7 (1-2, 0-3, 0-2) <<  Brașov
82 22.03.2022 18:30 CSA Steaua București CSM Corona Brașov 5 – 11 (1-4, 3-2, 1-5) <<  Brașov
83 8.11.2021 18:30 ACSH Gheorgheni ACS Sapientia U23 4 – 3 (1-3, 3-0, 0-0) Gheorgheni
84 9.11.2021 18:30 ACSH Gheorgheni ACS Sapientia U23 5 – 1 (3-0, 1-1, 1-0) Gheorgheni
85 14.01.2022 18:30 Sportul Studențesc CSM Galați 1 – 18 (0-6, 1-6, 0-6) << Galați
86 15.01.2022 11:00 Sportul Studențesc CSM Galați 5 – 19 (2-8, 1-9, 2-2) << Galați
87 19.02.2022 18:30 SC Miercurea Ciuc CSHC Fenestela 68 7 – 4 (3-0, 3-1, 1-3) << Miercurea Ciuc
88 20.02.2022 18:30 SC Miercurea Ciuc CSHC Fenestela 68 7 – 1 (4-1, 1-0, 2-0) << Miercurea Ciuc
89 10.10.2021 18:30 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni 4 – 5 (0-1, 0-1, 4-3) << Brașov
90 7.11.2021 18:30 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni 6 – 7 (1-4, 2-1, 3-1, 0-1) << Brașov
91 10.12.2021 18:30 CSM Galați CSA Steaua București 6 – 5 (4-2, 1-1, 1-2) << Galați
92 11.12.2021 18:30 CSM Galați CSA Steaua București 4 – 1 (0-0, 1-0, 3-1) << Galați
93 15.02.2022 18:30 ACS Sapientia U23 SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Cârța
94 16.02.2022 18:30 ACS Sapientia U23 SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Cârța
95 04.03.2022 18:30 CSHC Fenestela 68 Sportul Studențesc 18 – 1 (7-0, 8-0, 3-1) << Târgu Secuiesc
96 05.03.2022 11:00 CSHC Fenestela 68 Sportul Studențesc 19 – 1 (3-1, 7-0, 9-0) << Târgu Secuiesc
97 11.03.2022 18:30 CSM Galați CSM Corona Brașov 2 – 4 (0-2, 2-0, 0-2) << Galați
98 12.03.2022 18:30 CSM Galați CSM Corona Brașov 2 – 3 (0-1, 1-2, 1-0) << Galați
99 30.12.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc ACSH Gheorgheni 7 – 2 (3-1, 1-1, 3-0) << Miercurea Ciuc
100 06.02.2022 18:30 SC Miercurea Ciuc ACSH Gheorgheni 8 – 3 (1-1, 5-0, 2-2) << Miercurea Ciuc
101 05.02.2022 13:00 CSA Steaua București CSHC Fenestela 68 3 – 6 (1-3, 1-2, 1-1) <<  Brașov
102 06.02.2022 17:30 CSA Steaua București CSHC Fenestela 68 3 – 5 (0-2, 2-2, 1-1) <<  Brașov
103 12.03.2022 18:30 Sportul Studențesc ACS Sapientia U23 0 – 7 (0-3, 0-2, 0-2) << Galați
104 13.03.2022 11:00 Sportul Studențesc ACS Sapientia U23 1 – 17 (0-4, 1-6, 0-7) << Galați
105 28.12.2021 18:30 CSM Corona Brașov SC Miercurea Ciuc 3 – 4 (0-1, 1-0, 2-2, 0-0, 0-1) << Brașov
106 23.01.2022 17:30 CSM Corona Brașov SC Miercurea Ciuc 0 – 3 (0-0, 0-3, 0-0) << Brașov
107 26.03.2022 18:30 CSHC Fenestela 68 CSM Galați 3 – 5 (2-1, 0-1, 1-3) << Târgu Secuiesc
108 27.03.2022 18:30 CSHC Fenestela 68 CSM Galați 0 – 4 (0-0, 0-3, 0-1) << Târgu Secuiesc
109 25.03.2022 18:30 ACSH Gheorgheni Sportul Studențesc 16 – 1 (4-1, 5-0, 7-0) << Gheorgheni
110 26.03.2022 11:00 ACSH Gheorgheni Sportul Studențesc 12 – 3 (7-0, 2-2, 3-1) << Gheorgheni
111 15.03.2022 18:30 ACS Sapientia U23 CSA Steaua București 4 – 7 (1-3, 0-1, 3-3) << Cârța
112 16.03.2022 18:30 ACS Sapientia U23 CSA Steaua București 4 – 7 (1-4, 2-0, 1-3) << Cârța