Campionatul National de Seniori Sezonul 2013 – 2014

0
860
Statistica aici.

Play Off – Finala mare

Play Off – Finala mare
Nr. Data Ora
României
Echipa gazdă vs Echipa vizitatoare Rezultat (Locaţie) Scor general
F 1 31/03/2014
luni
17:30
Digi Sport
ASC Corona Brașov HSC Csikszereda 31
(1-1, 0-0, 2-0)
Brașov
1–0
F 2 01/04/2014
marţi
19:30
Digi Sport
ASC Corona Brașov HSC Csikszereda 12
(0-1, 1-0, 0-1)
Brașov
11
F 3 03/04/2014
joi
19:30
Digi Sport
HSC Csikszereda ASC Corona Brașov 52
(2-0, 0-1, 3-1)
Miercurea Ciuc
2–1
F 4 04/04/2014
vineri
17:30
Digi Sport
HSC Csikszereda ASC Corona Brașov 23  OT
(0-1,1-0,1-1, 0-1)
Mirecurea Ciuc
2–2
F 5  07/04/2014
luni
19:00
Digi Sport
ASC Corona Brașov HSC Csikszereda 43  OT
(2-0,1-1,0-2, 1-0)
Brașov
3–2
F 6  09/04/2014
miercuri
 19:30
Digi Sport
HSC Csikszereda ASC Corona Brașov 31
(1-0, 0-0, 2-1)Miercurea Ciuc
3–3
F 7  10/04/2014
joi
19:00
Digi Sport
ASC Corona Brașov HSC Csikszereda 43
(1-1, 0-1, 3-1)Brașov
4–3
      ASC Corona Brașov  câştigă seria 4 din 7 şi este Campioană Naţională

Play Off – Finala mică

Play Off – Finala mică
Nr. Data Ora
României
Echipa gazdă vs Echipa vizitatoare Rezultat (Locaţie) Scor general
Fm 1 31/03/2014
luni
17:00 Steaua Bucureşti Progym Gheorgheni 63
(1-0, 5-1, 0-2)
Cârţa
1–0
Fm 2 01/04/2014
marţi
17:00 Steaua Bucureşti Progym Gheorgheni 24
(1-0, 0-3, 1-1)
Cârţa
11
Fm 3 03/04/2014
joi
19:00 Progym Gheorgheni Steaua Bucureşti 54
(0-2, 2-1, 3-1)
Gheorgheni
2–1
Fm 4 04/04/2014
vineri
19:00 Progym Gheorgheni Steaua Bucureşti 40
(1-0, 1-0, 2-0)
Gheorgheni
3–1
Fm 5  06/04/2014
duminică
: Steaua Bucureşti Progym Gheorgheni Anulat
Progym Gheorgheni câştigă seria 3 din 5 şi ocupă locul 3 în finala CN

Semifinale

Semifinale
Nr. Data Ora
României
Echipa gazdă vs Echipa vizitatoare Rezultat (Locaţie)
SF 1 24/03/2014
luni
17:00 Steaua Bucureşti HSC Csikszereda 24
Cârţa
SF 1 24/03/2014
luni
19:00 Progym Gheorgheni ASC Corona Brașov 34
Gheorgheni
SF 2 25/03/2014
marţi
16:30 Steaua Bucureşti HSC Csikszereda 19
Cârţa
SF 2 25/03/2014
marţi
19:00 Progym Gheorgheni ASC Corona Brașov 23
Gheorgheni
SF 3 27/03/2014
joi
18:00 HSC Csikszereda Steaua Bucureşti 92
M. Ciuc
SF 3 27/03/2014
joi
19:00 ASC Corona Brașov Progym Gheorgheni 52
Brașov
SF 4 28/03/2014
vineri
18:00 HSC Csikszereda Steaua Bucureşti Anulat
SF 4 28/03/2014
vineri
19:00 ASC Corona Brașov Progym Gheorgheni Anulat
SF 5 30/03/2014
duminică
: Steaua Bucureşti HSC Csikszereda Anulat
SF 5 30/03/2014
duminică
: Progym Gheorgheni  ASC Corona Brașov Anulat

ASC Corona Brașov şi HSC Csikszereda câştigă seria 3 din 5 şi se califică în finala mare
Progym Gheorgheni şi Steaua Bucureşti vor juca finala mică

Stabilire clasament locul 5 – 6
Nr. Data Ora
României
Echipa gazdă vs Echipa vizitatoare Rezultat (Locaţie)
SC 1 14/03/2014
vineri
18:00 Dunărea Galaţi Sportul Studenţesc 10 -5
Galaţi
SC 2 15/03/2014
sâmbătă
15:30 Dunărea Galaţi Sportul Studenţesc 15-1
Galaţi
SC 3 16/032014
duminică
10:30 Sportul Studenţesc Dunărea Galaţi 5-9
Galaţi
SC 4 18/03/2014
marti
Sportul Studenţesc Dunărea Galaţi Anulat
SC 5 19/03/2014
miercuri
Dunărea Galaţi Sportul Studenţesc Anulat

Dunărea Galaţi câştigă seria 3 din 5 şi ocupă locul 5 în finala CN

Turneul 1 Cârţa – 27-29.12.2013
Data ECHIPA A vs ECHIPA B Rezultat
27.12.2013 Progym Gheorgheni Sportul Studenţesc 16-1
28.12.2013 Steaua Bucureşti Sportul Studenţesc 11-2
07.03.2014 Steaua Bucureşti Dunărea Galaţi 10-5
09.03.2014 Steaua Bucureşti Progym Gheorgheni 3-7
08.03.2014 Progym Gheorgheni Dunărea Galaţi 13-5
09.03.2014 Dunărea Galaţi Sportul Studenţesc 5-0 CC
Turneul 2 Gheorgheni – 10-12.01.2014
Data ECHIPA A vs ECHIPA B Rezultat
10.01.2014
ora 16:00
Steaua Bucureşti Dunărea Galaţi 8-7
10.01.2014
ora 19:30
Progym Gheorgheni Sportul Studenţesc 9-1
11.01.2014
ora 15:00
Sportul Studenţesc Steaua Bucureşti 3-14
11.01.2014
ora 18:30
Progym Gheorgheni Dunărea Galaţi 3-4 OT
12.01.2014
ora 12:30
Sportul Studenţesc Dunărea Galaţi 4-12
12.01.2014
ora 16:30
Progym Gheorgheni Steaua Bucureşti 1-2
Turneul 3 Galaţi – 17-19.01.2014
Data ECHIPA A vs ECHIPA B Rezultat
17.01.2014
ora 15:00
Sportul Studenţesc Progym Gheorgheni 2-4
17.01.2014
ora 18:00
Dunărea Galaţi Steaua Bucureşti 4-3 OT
18.01.2014
ora 15:00
Sportul Studenţesc Steaua Bucureşti 0-20
18.01.2014
ora 18:00
Dunărea Galaţi Progym Gheorgheni 3-4
19.01.2014
ora 11:30
Dunărea Galaţi Sportul Studenţesc 14-4
19.01.2014
ora 14:30
Steaua Bucureşti Progym Gheorgheni 3-1
Turneul 4 Gheorgheni – 24-26.01.2014
Data ECHIPA A vs ECHIPA B Rezultat
24.01.2014
ora 15:00
Steaua Bucureşti Dunărea Galaţi 5-3
24.01.2014
ora 18.30
Progym Gheorgheni Sportul Studenţesc 9-2
25.01.2014
ora 15:00
Steaua Bucureşti Sportul Studenţesc 19-2
25.01.2014
ora 18:30
Progym Gheorgheni Dunărea Galaţi 4-3
26.01.2014
ora 15:00
Dunărea Galaţi Sportul Studenţesc 11-1
26.01.2014
ora 18:30
Progym Gheorgheni Steaua Bucureşti 2-4
Turneul 5 Cârţa – 31.01-02.02.2014
Data ECHIPA A vs ECHIPA B Rezultat
31.01.2014
ora 17:30
Steaua Bucureşti Dunărea Galaţi 5-3
31.01.2014
ora 18:00
Gheorgheni
Progym Gheorgheni Sportul Studenţesc 13-4
01.02.2014
ora 17:00
Steaua Bucureşti Sportul Studenţesc 12-2
01.02.2014
ora 14:30
Progym Gheorgheni Dunărea Galaţi 0-3
02.02.2014
ora 12:00
Dunărea Galaţi Sportul Studenţesc 10-2
02.02.2014
ora 14:30
Progym Gheorgheni Steaua Bucureşti 1-3
Turneul 6 Galaţi – 14-16.02.2014
Data ECHIPA A vs ECHIPA B Rezultat
14.02.2014
ora 15:00
Progym Gheorgheni Sportul Studenţesc 7-1
14.02.2014
ora 18:00
Steaua Bucureşti Dunărea Galaţi 11-2
15.02.2014
ora 15:00
Steaua Bucureşti Sportul Studenţesc 8-1
15.02.2014
ora 18:00
Progym Gheorgheni Dunărea Galaţi 6-5
16.02.2014
ora 11:30
Dunărea Galaţi Sportul Studenţesc 6-0
15.02.2014
ora 16:30
Progym Gheorgheni Steaua Bucureşti 3-2 PS
Turneul 7 Gheorgheni – 21-23.02.2014
Data ECHIPA A vs ECHIPA B Rezultat
21.02.2014
ora 15:00
Steaua Bucureşti Dunărea Galaţi 2-4
21.02.2014
ora 18:30
Progym Gheorgheni Sportul Studenţesc 13-0
22.02.2014
ora 15:00
Steaua Bucureşti Sportul Studenţesc 16-2
22.02.2014
ora 18:30
Progym Gheorgheni Dunărea Galaţi 10-0
23.02.2014
ora 11:30
Dunărea Galaţi Sportul Studenţesc 8-4
23.02.2014
ora 18:30
Progym Gheorgheni Steaua Bucureşti 3-4 PS
Turneul 8 Galaţi – 28.02-02.03.2014
Data ECHIPA A vs ECHIPA B Rezultat
28.02.2014
ora 15:00
Progym Gheorgheni Sportul Studenţesc 11-0
28.02.2014
ora 18:00
Steaua Bucureşti Dunărea Galaţi 11-4
01.03.2014
ora 15:00
Sportul Studenţesc Steaua Bucureşti 4-9
01.03.2014
ora 18:00
Progym Gheorgheni Dunărea Galaţi 5-4 PS
02.03.2014
ora 11:30
Sportul Studenţesc Dunărea Galaţi 6-14
02.03.2014
ora 16:30
Progym Gheorgheni Steaua Bucureşti 4-11

 

Clasament Sezon Regulat
 Loc / Echipa  Meciuri
jucate
 Victorii  Victorii
OT / PS
 Înfrângere
OT /  PS
 Înfrângere  Goluri
marcate
 Goluri
primite
 Puncte
1. Steaua Bucureşti 24 19 1 2 2 196 70 61
2. Progym Gheorgheni 24 14 2 2 6 149 70 48
3. Dunărea Galaţi 24 10 2 1 11 139 121 35
4. Sportul Studenţesc 24 0 0 0 24 48 271 0