Campionatul Național de Seniori, Sezonul 2017 – 2018

0
17952

Sezonul competițional 2017 – 2018 reunește la start 6 echipe înscrise în Campionatul Național: ASC Corona Braşov, Sport Club Miercurea Ciuc, CSM Dunărea Galaţi, CS Progym Gheorgheni, CSA Steaua Bucureşti și Sportul Studenţesc Bucureşti.

Sezonul începe pe data de 4 septembrie cu meciul ASC Corona Brașov – CSA Steaua București.

Cele 6 echipe înscrise vor juca Sezonul Regulat în sistem divizie fiecare cu fiecare, conform calendarului competițional postat mai jos.

După disputarea meciurilor din cadrul Sezonului Regulat, conform clasamentului se vor califica în semifinale primele patru echipe. Echipele clasate pe locurile cinci și șase vor juca, pentru stabilirea clasamentului final.

Echipele calificate în semifinale vor juca în sistem play-off „cel mai bun din cinci meciuri” după formula Semifinala 1 (1 cu 4), Semifinala 2 (2 cu 3). Echipele calificate în Finala Mare joacă în sistem play-off „cel mai bun din şapte meciuri”, iar echipele învinse în Finala Mică în sistem play-off „cel mai bun din cinci meciuri”. Echipele clasate pe locurile cinci și șase, vor juca în sistem play-off „cel mai bun din cinci meciuri”.

Program Sezonul Regulat

Program meciuri Pointstreak <<

Nr Joc Data

 

Ora Echipa A Echipa B Rezultat Patinoar
CN 1 15.09.2017 18:00 CSA Steaua Bucuresti CSM Dunarea Galati 5 – 1 (1-0, 1-1, 3-0) Brasov
CN 2 16.09.2017 13:30 CSA Steaua Bucuresti CSM Dunarea Galati 5 – 4 (1-2, 2-1, 2-1) Brasov
CN 3 19.09.2017 18:30 Progym Gheorgheni SC Miercurea Ciuc 2 – 7 (0-2, 2-1, 0-4) Gheorgheni
CN 4 06.12.2017 18:30 Progym Gheorgheni SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni
CN 5 00.00.2017 18:30 Sportul Studentesc ASC Corona Brasov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brasov
CN 6 00.00.2017 11:00 Sportul Studentesc ASC Corona Brasov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brasov
CN 7 00.00.2017 18:30 ASC Corona Brasov Progym Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brasov
CN 8 00.00.2017 18:30 ASC Corona Brasov Progym Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brasov
CN 9 11.09.2017 18:30 SC Miercurea Ciuc CSA Steaua Bucuresti 11 – 2 (1-0, 3-1, 7-1) Miercurea Ciuc
CN 10 12.09.2017 18:30 SC Miercurea Ciuc CSA Steaua Bucuresti 10 – 4 (4-1, 4-1, 2-2) Miercurea Ciuc
CN 11 07.10.2017 18:30 CSM Dunarea Galati Sportul Studentesc 25 – 2 (11-0, 5-0, 9-2) Galati
CN 12 08.10.2017 11:00 CSM Dunarea Galati Sportul Studentesc 18 – 1 (4-0, 10-1, 4-0) Galati
CN 13 04.09.2017 18:30 ASC Corona Brasov CSA Steaua Bucuresti 9 – 2 (4-0, 4-1, 1-1) Brasov
CN 14 05.09.2017 18:30 ASC Corona Brasov CSA Steaua Bucuresti 10 – 3 (2-2, 5-0, 3-1) Brasov
CN 15 30.09.2017 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Dunarea Galati 7 – 1 (2-1, 4-0, 1-0) Miercurea Ciuc
CN 16 01.10.2017 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Dunarea Galati 9 – 0 (4-0, 0-0, 5-0) Miercurea Ciuc
CN 17 30.09.2017 18:30 Sportul Studentesc Progym Gheorgheni 0 – 20 (0-8, 0-7, 0-5) Gheorgheni
CN 18 01.10.2017 11:30 Sportul Studentesc Progym Gheorgheni 0 – 22 (0-5, 0-11, 0-6) Gheorgheni
CN 19 00.00.2017 18:30 CSM Dunarea Galati ASC Corona Brasov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galati
CN 20 00.00.2017 18:30 CSM Dunarea Galati ASC Corona Brasov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galati
CN 21 06.10.2017 18:30 Progym Gheorgheni CSA Steaua Bucuresti 11 – 2 (4-0, 2-2, 5-0) Gheorgheni
CN 22 07.10.2017 18:30 Progym Gheorgheni CSA Steaua Bucuresti 4 – 3 (3-2, 0-0, 1-1) Gheorgheni
CN 23 16.09.2017 18:30 SC Miercurea Ciuc Sportul Studentesc 17 – 1 (3-0, 5-1, 9-0) Miercurea Ciuc
CN 24 17.09.2017 11:30 SC Miercurea Ciuc Sportul Studentesc 18 – 0 (6-0, 4-0, 8-0) Miercurea Ciuc
CN 25 16.10.2017 18:30 SC Miercurea Ciuc ASC Corona Brasov 3 – 1 (0-0, 1-0, 2-1) Miercurea Ciuc
CN 26 17.11.2017 18:30 ASC Corona Brasov SC Miercurea Ciuc 3 – 2 (0-0, 2-0, 1-2 Brasov
CN 27 13.10.2017 18:30 CSM Dunarea Galati Progym Gheorgheni 2 – 4 (1-1, 0-2, 1-1) Galati
CN 28 14.10.2017 18:30 CSM Dunarea Galati Progym Gheorgheni 4 – 6 (3-2, 1-3, 0-1) Galati
CN 29 14.10.2017 18:30 CSA Steaua Bucuresti Sportul Studentesc 8 – 0 (0-0, 2-0, 6-0) Brasov
CN 30 15.10.2017 11:30 CSA Steaua Bucuresti Sportul Studentesc 18 – 5 (6-2, 4-1, 8-2) Brasov
CN 31 27.10.2017 18:30 CSM Dunarea Galati CSA Steaua Bucuresti 8 – 3 (3-1, 4-1, 1-1) Galati
CN 32 28.10.2017 18:30 CSM Dunarea Galati CSA Steaua Bucuresti 3 – 6 (0-2, 2-1, 1-3) Galati
CN 33 03.10.2017 18:30 SC Miercurea Ciuc Progym Gheorgheni 4 – 3 (2-1, 1-1, 0-1, 1-0) Miercurea Ciuc
CN 34 04.10.2017 18:30 SC Miercurea Ciuc Progym Gheorgheni 6 – 2 (2-1, 2-1, 2-0) Miercurea Ciuc
CN 35 11.11.2017 18:30 ASC Corona Brasov Sportul Studentesc 24 – 3 (10-1, 4-1, 10-1) Brasov
CN 36 12.11.2017 11:00 ASC Corona Brasov Sportul Studentesc 19 – 2 (7-0, 8-1, 4-1) Brasov
CN 37 13.11.2017 18:30 Progym Gheorgheni ASC Corona Brasov 6 – 4 (3-2, 1-2, 2-0) Gheorgheni
CN 38 14.11.2017 18:30 Progym Gheorgheni ASC Corona Brasov 3 – 1 (1-0, 1-0, 1-1) Gheorgheni
CN 39 18.10.2017 18:30 CSA Steaua Bucuresti SC Miercurea Ciuc 2 – 8 (0-1, 1-2, 1-5) Brasov
CN 40 19.10.2017 18:30 CSA Steaua Bucuresti SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brasov: amânat
CN 41 04.11.2017 18:30 Sportul Studentesc CSM Dunarea Galati 3 – 9 (2-2, 0-3, 1-4) Galati
CN 42 05.11.2017 11:00 Sportul Studentesc CSM Dunarea Galati 1 – 10 (0-2, 0-3, 1-5) Galati
CN 43 02.10.2017 18:30 CSA Steaua Bucuresti ASC Corona Brasov 1 – 7 (1-1, 0-2, 0-4) Brasov
CN 44 10.11.2017 18:30 CSA Steaua Bucuresti ASC Corona Brasov 1 – 6 (0-3, 1-2, 0-1) Brasov
CN 45 09.11.2017 18:30 CSM Dunarea Galati SC Miercurea Ciuc 3 – 4 (1-0, 1-3, 1-1) Galati
CN 46 10.11.2017 18:30 CSM Dunarea Galati SC Miercurea Ciuc 3 – 4 (0-1, 1-3, 2-0) Galati
CN 47 18.11.2017 18:30 Progym Gheorgheni Sportul Studentesc 23 – 3 (4-0, 11-2, 8-1) Gheorgheni
CN 48 19.11.2017 11:30 Progym Gheorgheni Sportul Studentesc 25 – 5 (6-2, 10-2, 9-1) Gheorgheni
CN 49 19.01.2018 18:30 ASC Corona Brasov CSM Dunarea Galati 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brasov
CN 50 20.01.2018 18:30 ASC Corona Brasov CSM Dunarea Galati 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brasov
CN 51 24.11.2017 18:00 CSA Steaua Bucuresti Progym Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brasov
CN 52 25.11.2017 18:00 CSA Steaua Bucuresti Progym Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brasov
CN 53 20.10.2017 19:00 Sportul Studentesc SC Miercurea Ciuc 1 – 30 (1-8, 0-10, 0-12) Miercurea Ciuc
CN 54 21.10.2017 11:30 Sportul Studentesc SC Miercurea Ciuc 0 – 19 (0-5, 0-7, 0-7) Miercurea Ciuc
CN 55 19.11.2017 18:30 SC Miercurea Ciuc ASC Corona Brasov 3 – 2 (1-0, 0-1, 1-1, 0-0, 1-0) Miercurea Ciuc
CN 56 30.11.2017 18:30 ASC Corona Brasov SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brasov
CN 57 01.12.2017 18:30 Progym Gheorgheni CSM Dunarea Galati 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni
CN 58 02.12.2017 18:30 Progym Gheorgheni CSM Dunarea Galati 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni
CN 59 02.12.2017 18:30 Sportul Studentesc CSA Steaua Bucuresti 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brasov
CN 60 03.12.2017 11:30 Sportul Studentesc CSA Steaua Bucuresti 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brasov
CN 61 08.12.2017 18:30 CSA Steaua Bucuresti CSM Dunarea Galati 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brasov
CN 62 10.12.2017 18:30 CSM Dunarea Galati CSA Steaua Bucuresti 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galati
CN 63 20.11.2017 18:30 Progym Gheorgheni SC Miercurea Ciuc 2 – 5 (1-1, 0-2, 1-2) Gheorgheni
CN 64 21.11.2017 18:30 SC Miercurea Ciuc Progym Gheorgheni 7 – 6 (1-2, 3-3, 3-1) Miercurea Ciuc
CN 65 15.12.2017 18:30 Sportul Studentesc ASC Corona Brasov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brasov
CN 66 16.12.2017 11:30 ASC Corona Brasov Sportul Studentesc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brasov
CN 67 03.01.2018 18:30 ASC Corona Brasov Progym Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brasov
CN 68 25.10.2017 18:30 Progym Gheorgheni ASC Corona Brasov 2 – 5 (0-1, 2-2, 0-2) Gheorgheni
CN 69 11.12.2017 18:30 SC Miercurea Ciuc CSA Steaua Bucuresti 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Miercurea Ciuc
CN 70 12.12.2017 18:30 CSA Steaua Bucuresti SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brasov
CN 71 06.12.2017 18:30 CSM Dunarea Galati Sportul Studentesc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galati
CN 72 07.12.2017 11:30 Sportul Studentesc CSM Dunarea Galati 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galati
CN 73 15.01.2018 18:30 ASC Corona Brasov CSA Steaua Bucuresti 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brasov
CN 74 16.01.2018 18:30 CSA Steaua Bucuresti ASC Corona Brasov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brasov
CN 75 12.01.2018 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Dunarea Galati 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Miercurea Ciuc
CN 76 13.01.2018 18:30 CSM Dunarea Galati SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galati
CN 77 13.01.2018 18:30 Sportul Studentesc Progym Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni
CN 78 14.01.2018 11:30 Progym Gheorgheni Sportul Studentesc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni
CN 79 10.10.2017 18:30 CSM Dunarea Galati ASC Corona Brasov 3 – 2 (1-1, 1-0, 0-1, 0-0, 1-0) Galati
CN 80 11.01.2018 18:30 ASC Corona Brasov CSM Dunarea Galati 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brasov
CN 81 26.01.2018 18:30 Progym Gheorgheni CSA Steaua Bucuresti 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni
CN 82 28.01.2018 18:30 CSA Steaua Bucuresti Progym Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brasov
CN 83 20.01.2018 18:30 SC Miercurea Ciuc Sportul Studentesc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Miercurea Ciuc
CN 84 21.01.2018 11:30 Sportul Studentesc SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Miercurea Ciuc
CN 85 26.12.2017 18:30 ASC Corona Brasov SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brasov
CN 86 30.12.2017 18:30 SC Miercurea Ciuc ASC Corona Brasov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Miercurea Ciuc
CN 87 02.02.2018 18:30 CSM Dunarea Galati Progym Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galati
CN 88 04.02.2018 18:30 Progym Gheorgheni CSM Dunarea Galati 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni
CN 89 03.02.2018 18:30 CSA Steaua Bucuresti Sportul Studentesc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brasov
CN 90 04.02.2018 11:30 Sportul Studentesc CSA Steaua Bucuresti 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brasov