Campionatul Național de Seniori, sezonul 2020 – 2021

0
4520

Sezonul competițional începe vineri, 16 octombrie 2020. S-au înscris 7 echipe: CSM Corona Brașov, CSM Galați, SC Miercurea Ciuc, ACS Gyergyoi Hoki Klub – CS Gheorgheni HC (în programul de mai jos ACSH Gheorgheni), CSA Steaua București, ACS Sapientia U23, Sportul Studențesc. In sezonul regulat se vor disputa meciuri între cele 7 echipe pe sistemul fiecare cu fiecare, etape duble (două acasă, două în deplasare). După încheierea sezonului regulat echipele clasate pe locurile 1 – 4 vor juca Play-offul pe sistemul: 1 – 4 și 2 – 3, 3 meciuri din 5.

Finala mică se va juca între echipele învinse, 4 meciuri din 7.

Finala mare se va juca între echipele învingătoare, 4 meciuri din 7.

Play-outul se va juca între echipele clasate pe locurile 5 – 7, două turnee.

Datele calendaristice ale etapelor CN 60 – CN 84 se vor stabili în funcție de legislația în vigoare de prevenire a COVID-19 și de programul celor trei (3) echipe românești care evoluează și în Erste Liga.

Program Sezon Regulat 

Nr Joc Data

 

Ora Echipa A Echipa B Rezultat Patinoar
CN 1 17.10.2020 18:30 CSM Galați Sportul Studențesc 20 – 1 (6-0, 5-1, 9-0) << Galați
CN 2 18.10.2020 11:00 CSM Galați Sportul Studențesc 20 – 0 (6-0, 13-0, 1-0) << Galați
CN 3 16.10.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc ACS Sapientia U23 9 – 3 (1-0, 6-2, 2-1) << Miercurea Ciuc
CN 4 17.10.2020 11:30 SC Miercurea Ciuc ACS Sapientia U23 10 – 0 (3-0, 6-0, 1-0) << Miercurea Ciuc
CN 5 19.10.2020 18:30 ACSH Gheorgheni CSA Steaua Bucuresti 6 – 0 (3-0, 2-0, 1-0) << Gheorgheni
CN 6 20.10.2020 18:30 ACSH Gheorgheni CSA Steaua Bucuresti 4 – 3 (0-1, 3-1, 1-1) << Gheorgheni
CN 7 22.10.2020 18:30 ACS Sapientia U23 ACSH Gheorgheni 2 – 4 (0-1, 0-2, 2-1) << Cârța
CN 8 23.10.2020 18:30 ACS Sapientia U23 ACSH Gheorgheni 4 – 9 (1-3, 3-3, 0-3) << Cârța
CN 9 24.10.2020 18:30 Sportul Studențesc SC Miercurea Ciuc 1 – 23 (0-10, 0-5, 1-8) << Miercurea Ciuc
CN 10 25.20.2020 11:00 Sportul Studențesc SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Miercurea Ciuc
CN 11 22.10.2020 18:30 CSM Corona Brașov CSM Galați 4 – 5 (0-0, 2-3, 2-1, 0-1) << Brașov
CN 12 23.20.2020 18:30 CSM Corona Brașov CSM Galați 1 – 3 (0-2, 0-1, 1-0) << Brașov
CN 13 28.10.2020 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Galați 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni
CN 14 29.10.2020 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Galați 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni
CN 15 28.10.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti CSM Corona Brașov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 16 29.10.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti CSM Corona Brașov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 17 30.10.2020 18:30 ACS Sapientia U23 Sportul Studențesc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Cârța
CN 18 31.10.2020 11:00 ACS Sapientia U23 Sportul Studențesc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Cârța
CN 19 04.11.2020 18:30 CSM Corona Brașov ACS Sapientia U23 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 20 05.11.2020 18:30 CSM Corona Brașov ACS Sapientia U23 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 21 04.11.2020 18:30 CSM Galați CSA Steaua Bucuresti 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galați
CN 22 05.11.2020 18:30 CSM Galați CSA Steaua Bucuresti 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galați
CN 23 04.11.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc ACSH Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Miercurea Ciuc
CN 24 05.11.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc ACSH Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Miercurea Ciuc
CN 25 10.11.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Corona Brașov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Miercurea Ciuc
CN 26 11.11.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Corona Brașov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Miercurea Ciuc
CN 27 10.11.2020 18:30 ACSH Gheorgheni Sportul Studențesc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni
CN 28 11.11.2020 11:00 ACSH Gheorgheni Sportul Studențesc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni
CN 29 10.11.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti ACS Sapientia U23 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 30 11.11.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti ACS Sapientia U23 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 31 15.11.2020 18:30 Sportul Studențesc CSA Steaua Bucuresti 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 32 16.11.2020 11:00 Sportul Studențesc CSA Steaua Bucuresti 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 33 15.11.2020 18:30 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 34 16.11.2020 18:30 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 35 15.11.2020 18:30 CSM Galați SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galați
CN 36 16.11.2020 18:30 CSM Galați SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galați
CN 37 20.11.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 38 21.11.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 39 20.11.2020 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Galați 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Cârța
CN 40 21.11.2020 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Galați 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Cârța
CN 41 20.11.2020 18:30 Sportul Studențesc CSM Corona Brașov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 42 21.11.2020 11:00 Sportul Studențesc CSM Corona Brașov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 43 28.11.2020 18:30 Sportul Studențesc CSM Galați 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galați
CN 44 29.11.2020 11:00 Sportul Studențesc CSM Galați 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galați
CN 45 25.11.2020 18:30 ACS Sapientia U23 SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Cârța
CN 46 26.11.2020 18:30 ACS Sapientia U23 SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Cârța
CN 47 25.11.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti ACSH Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 48 26.11.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti ACSH Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 49 07.12.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti Sportul Studențesc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 50 08.12.2020 11:00 CSA Steaua Bucuresti Sportul Studențesc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 51 07.12.2020 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brașov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni
CN 52 08.12.2020 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brașov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni
CN 53 07.12.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Galați 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Miercurea Ciuc
CN 54 08.12.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Galați 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Miercurea Ciuc
CN 55 13.12.2020 18:30 CSM Corona Brașov SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 56 14.12.2020 18:30 CSM Corona Brașov SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 57 13.12.2020 18:30 Sportul Studențesc ACSH Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni
CN 58 14.12.2020 11:00 Sportul Studențesc ACSH Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni
CN 59 13.12.2020 18:30 ACS Sapientia U23 CSA Steaua Bucuresti 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Cârța
CN 60 14.12.2020 18:30 ACS Sapientia U23 CSA Steaua Bucuresti 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Cârța
CN 61 00.00.0000 18:30 ACSH Gheorgheni ACS Sapientia U23 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni
CN 62 00.00.0000 18.30 ACSH Gheorgheni ACS Sapientia U23 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni
CN 63 00.00.0000 18:30 SC Miercurea Ciuc Sportul Studențesc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Miercurea Ciuc
CN 64 00.00.0000 11:00 SC Miercurea Ciuc Sportul Studențesc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Miercurea Ciuc
CN 65 00.00.0000 18:30 CSM Galați CSM Corona Brașov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galați
CN 66 00.00.0000 18:30 CSM Galați CSM Corona Brașov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galați
CN 67 00.00.0000 18:30 CSM Galați ACSH Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galați
CN 68 00.00.0000 18:30 CSM Galați ACSH Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galați
CN 69 00.00.0000 18:30 CSM Corona Brașov CSA Steaua Bucuresti 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 70 00.00.0000 18:30 CSM Corona Brașov CSA Steaua Bucuresti 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 71 00.00.0000 18:30 Sportul Studențesc ACS Sapientia U23 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Cârța
CN 72 00.00.0000 11:00 Sportul Studențesc ACS Sapientia U23 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Cârța
CN 73 00.00.0000 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Corona Brașov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Cârța
CN 74 00.00.0000 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Corona Brașov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Cârța
CN 75 00.00.0000 18:30 CSA Steaua Bucuresti CSM Galați 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 76 00.00.0000 18:30 CSA Steaua Bucuresti CSM Galați 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 77 00.00.0000 18:30 ACSH Gheorgheni SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni
CN 78 00.00.0000 18:30 ACSH Gheorgheni SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni
CN 79 00.00.0000 18:30 SC Miercurea Ciuc CSA Steaua Bucuresti 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Miercurea Ciuc
CN 80 00.00.0000 18:30 SC Miercurea Ciuc CSA Steaua Bucuresti 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Miercurea Ciuc
CN 81 00.00.0000 18:30 CSM Galați ACS Sapientia U23 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galați
CN 82 00.00.0000 18:30 CSM Galați ACS Sapientia U23 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galați
CN 83 00.00.0000 18:30 CSM Corona Brașov Sportul Studențesc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 84 00.00.0000 11:00 CSM Corona Brașov Sportul Studențesc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov