Campionatul Național de Juniori II, U16, sezonul 2020 – 2021

0
5690

Campionatul Național de Juniori II U16, sezonul competițional 2020 – 2021, începe pe 28 ianuarie 2021. In acest sezon s-au înscris: ACS Felcsik SK, CSS Miercurea Ciuc, CSS Gheorgheni, CSM Corona Brașov, CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers, CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul Hocheist, ACS Olimpia Ploiești.

Turneul I se va disputa în perioada 28 ianuarie – 1 februarie a.c., pe Patinoarul Olimpic din Brașov. La turneu vor participa 5 echipe urmând ca, echipele CSS Miercurea Ciuc și CSS Gheorgheni să intre în competiție imediat ce Ordinul 5487/1494/2020 emis de către Ministerul Educației și Cercetării și Ministerul Sănătății va fi anulat.

Program Campionat << 

Nr Joc  

Data

Ora Echipa A Echipa B Rezultat
  TURNEUL I – Patinoarul Olimpic Brașov
CN 1 28.01.2021 11:00 CSM Corona Brșov ACS Felcsik 5 – 3 (2-1, 0-1, 3-1) <<
CN 2 28.01.2021 14:00 ACS Olimpia Ploiești CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers 7 – 13 (4-3, 2-3, 1-7) <<
CN 3 29.01.2021 13:00 ACS Felcsik CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul 7 – 4 (4-3, 1-1, 2-0) <<
CN 4 29.01.2021 16:00 CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers CSM Corona Brașov 0 – 17 (0-7, 0-4, 0-6) <<
CN 5 30.01.2021 11:00 CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul CSM Corona Brașov 1 – 9 (0-1, 0-3, 1-5) <<
CN 6 30.01.2021 14:00 ACS Felcsik ACS Olimpia Ploiești 8 – 4 (2-3, 6-1, 0-0) <<
CN 7 31.01.2021 10:00 CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers ACS Felcsik 2 – 10 (1-3, 1-4, 0-3) <<
CN 8 31.01.2021 13:00 ACS Olimpia Ploiești CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul 1 – 14 (0-4, 0-7, 1-3)<<
CN 9 01.02.2021  16:00 CSM Corona Brașov ACS Olimpia Ploiești 20 – 3 (10-0, 7-2, 3-1) <<
CN 10 01.02.2021  13:00 CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers 5 – 3 (0-0, 2-1, 3-2) <<

Începând cu Turneul II s-au alăturat și cele două echipe care la primul turneu nu au putut participa din cauza legislației: CSS Gheorgheni și CSS Miercurea Ciuc.

Nr Joc Data

 

Ora Echipa A Echipa B Rezultat
TURNEUL II – Patinoarul Otopeni București + Cârța
CN 22 23.05.2021  20:30 ACS Felcsik CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers 12 – 4 (4-3, 5-0, 3-1)
CN 23 06.05.2021  19:00 CSS Miercurea Ciuc ACS Olimpia Ploiești 14 – 1 (1-1, 6-0, 7-0)
CN 24 10.04.2021  09:10 CSS Gheorgheni CSM Corona Brașov 3 – 8 (1-0, 2-3, 0-5) <<
CN 25 11.04.2021  15:50 CSS Gheorgheni ACS Felcsik 2 – 5 (0-1, 1-0, 1-4) <<
CN 26 08.04.2021  12:00 CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul ACS Felcsik 4 – 8 (0-2, 3-3, 1-3)
CN 27 25.03.2021  15:30 CSS Miercurea Ciuc CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers 7 – 4 (2-0, 1-2, 4-2)
CN 28 10.04.2021  12:00 ACS Olimpia Ploiești CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul 2 – 9 (0-4, 1-3, 1-2)
CN 29 25.03.2021  15:00 CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers CSS Gheorgheni 2 – 13 (1-4, 1-3, 0-6)
CN 30 11.04.2021  13:10 CSS Miercurea Ciuc CSM Corona Brașov 2 – 3 (0-1, 1-2, 1-0) <<
CN 31 26.03.2021  10:00 CSM Corona Brașov ACS Olimpia Ploiești 21 – 2 (11-1, 3-0, 7-1)
CN 32 10.04.2021  11:50 CSS Miercurea Ciuc ACS Felcsik 4 – 7 (0-4, 2-1, 2-2) <<
CN 33 09.04.2021  16:30 CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul 7 – 4 (2-1, 2-2, 3-1)
CN 34 09.04.2021  17:40 CSS Miercurea Ciuc CSS Gheorgheni 5 – 3 (2-2, 3-1, 0-0) <<
CN 35 11.04.2021  14:00 ACS Olimpia Ploiești CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers 0 – 12 (0-2, 0-5, 0-5)
CN 36 08.05.2021  12:00 CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul CSM Corona Brașov 1 – 9 (0-4, 0-3, 1-2)
CN 37 08.05.2021  09:00 CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers CSM Corona Brașov 0 – 21 (0-3, 0-9, 0-9)
CN 38 07.05.2021 21:00 CSS Gheorgheni CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul 6 – 2 (3-2, 1-0, 2-0)
CN 39 09.05.2021  18:30 ACS Felcsik ACS Olimpia Ploiești 21 – 1 (8-0, 10-0, 3-1)
CN 40 29.03.2021  11:00 CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul CSS Miercurea Ciuc 4 – 6 (2-2, 2-3, 0-1
CN 41 09.04.2021  15:00 CSM Corona Brașov ACS Felcsik 3 – 5 (0-2, 1-1, 2-2)<<
CN 42 29.03.2021  15:30 ACS Olimpia Ploiești CSS Gheorgheni 1 – 12 (0-2, 0-3, 1-7)

Meciurile restante se vor programa de comun acord de către echipele participante:

Nr Joc Data

 

Ora Echipa A Echipa B Rezultat
Meciuri restante
CN 11  12.04.2021  19:30 CSS Miercurea Ciuc ACS Olimpia Ploiești 14 – 1 (1-1, 6-0, 7-0)
CN 12 15.04.2021  19:20 CSS Gheorgheni CSM Corona Brașov 2 – 13 (1-5, 1-5, 0-3)
CN 13 21.04.2021 17:20 CSS Gheorgheni ACS Felcsik 3 – 7 (0-3, 2-1, 1-3)
CN 14 22.04.2021  00:00 CSS Miercurea Ciuc CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers 0 – 5 (forfait)
CN 15  09.05.2021  20:00 CSS Gheorgheni CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers 13 – 2 (4-1, 3-1, 6-0)
CN 16 11.04.2021  13:30 CSS Miercurea Ciuc CSM Corona Brașov 2 – 3 (0-1, 1-2, 1-0)
CN 17 20.04.2021 18:00 ACS Felcsik CSS Miercurea Ciuc 4 – 2 (1-0, 1-0, 2-2)
CN 18 19.04.2021  19:45 CSS Miercurea Ciuc CSS Gheorgheni 6 – 5 (1-1, 3-2, 2-2)
CN 19  12.04.2021  19:00 CSS Gheorgheni CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul 6 – 2 (3-2, 1-0, 2-0)
CN 20  09.05.2021  11:30 CSS Miercurea Ciuc CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul 6 – 4 (2-2, 2-2, 2-0)
CN 21  08.05.2021  22:00 CSS Gheorgheni ACS Olimpia Ploiești 12 – 1 (2-0, 3-0, 7-1)

 

Ultimele meciuri din Campionatul Național de Juniori II U16 s-au disputat pe data de 9 mai 2021 pe patinoarul Țiriac Arena din Otopeni. Campioana națională la această categorie de vârstă este CSM Corona Brașov. Clasamentul final:

  1. CSM Corona Brașov
  2. ACS Felcsik
  3. CSS Miercurea Ciuc
  4. CSS Gheorgheni
  5. CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers
  6. CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul
  7. ACS Olimpia Ploiești