SENIORI, 2022 – 2023

0
33762

În Campionatul Național de Seniori, sezonul competițional 2022 – 2023, s-au înscris 8 echipe: SC Miercurea Ciuc, ACS Gyergyoi Hoki Klub – CS Gheorgheni HC (în tabelul cu meciuri ACSH Gheorgheni), CSM Corona Brașov, CSM Galați, CSHC Fenestela 68, CSA Steaua București, ACS Sapientia U23, Sportul Studențesc București ( Viitorul Dobroesti și Viitorul Hocheist ).

 Program Sezon Regulat <<

Nr Joc Data

 

Ora Echipa A Echipa B Rezultat Patinoar
CN 1 16.10.2022 17:30 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni 4 – 6 (2-1, 0-3, 2-2) << Brașov
CN 2 21.10.2022 18:30 Sportul Studențesc SC Miercurea Ciuc 3 – 12 (0-4, 2-4, 1-4)<< Miercurea Ciuc
CN 3 22.10.2022 11:00 Sportul Studențesc SC Miercurea Ciuc 0 – 12 (0-0, 0-8, 0-4)<< Miercurea Ciuc
CN 4 21.10.2022 18:30 ACSH Gheorgheni ACS Sapientia U23 5 – 1 (3-1, 1-0, 1-0)<< Gheorgheni
CN 5 22.10.2022 18:30 ACSH Gheorgheni ACS Sapientia U23 5 – 0 (1-0, 2-0, 2-0) << Gheorgheni
CN 6 21.10.2022 18:30 CSM Galați CSHC Fenestela 68 6 – 2 (0-0, 4-1, 2-1)<< Galați
CN 7 22.10.2022 18:30 CSM Galați CSHC Fenestela 68 6 – 11 (1-4, 3-2, 2-5)<< Galați
CN 8 19.10.2022 18:30 CSM Corona Brașov CSA Steaua București 6 – 3 (0-1, 4-2, 2-0)<< Brașov
CN 9 20.10.2022 18:30 CSM Corona Brașov CSA Steaua București 2 – 0 (0-0, 1-0, 1-0) << Brașov
CN 10 23.10.2022 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Corona Brașov 7 – 0 (3-0, 2-0, 2-0)<< Miercurea Ciuc
CN 11 25.10.2022 18:30 ACS Sapientia U23 CSHC Fenestela 68 1 – 2 (0-0, 0-1, 1-1)<< Cârța
CN 12 26.10.2022 18:30 ACS Sapientia U23 CSHC Fenestela 68 1 – 4 (0-1, 0-1, 1-2) << Cârța
CN 13 30.10.2022 14:30 Sportul Studențesc CSA Steaua București 4 – 13 (2-2, 1-5, 1-6) << București
CN 14 31.10.2022 20:00 Sportul Studențesc CSA Steaua București 1 – 7 (0-1, 0-3, 1-3) << București
CN 15 29.10.2022 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Galați 2 – 10 (0-4, 2-3, 0-3)<< Cârța
CN 16 30.10.2022 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Galați 0 – 9 (0-2, 0-2, 0-5) << Cârța
CN 17 10.01.2023 18:30 CSA Steaua București SC Miercurea Ciuc 1 – 3 (1-0, 0-1, 0-2)<< București
CN 18 03.11.2022 18:30 CSA Steaua București SC Miercurea Ciuc 5 – 1 (2-0, 1-0, 2-1) << București
CN 19 04.11.2022 18:30 CSHC Fenestela 68 ACS Sapientia U23 7 – 0 (2-0, 3-0, 2-0)<< Târgu Secuiesc
CN 20 05.11.2022 18:30 CSHC Fenestela 68 ACS Sapientia U23 6 – 0 (2-0, 1-0, 3-0)<< Târgu Secuiesc
CN 21 05.11.2022 18:30 CSM Galați Sportul Studențesc 15 – 0 (2-0, 6-0, 7-0)<< Galați
CN 22 06.11.2022 11:00 CSM Galați Sportul Studențesc 18 – 1 (7-0, 5-0, 6-1)<< Galați
CN 23 06.11.2022 18:30 ACSH Gheorgheni SC Miercurea Ciuc 5 – 2 (2-0, 2-1, 1-1)<< Gheorgheni
CN 24 08.11.2022 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Galați 5 – 7 (2-1, 1-4, 2-2)<< Gheorgheni
CN 25 09.11.2022 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Galați 4 – 3 (1-3, 1-0, 1-0, 1-0)<< Gheorgheni
CN 26 11.11.2022 18:30 SC Miercurea Ciuc CSHC Fenestela 68 1 – 3 (1-2, 0-0, 0-1)<< Miercurea Ciuc
CN 27 12.11.2022 18:30 SC Miercurea Ciuc CSHC Fenestela 68 6 – 1 (1-0, 2-0, 3-1)<< Miercurea Ciuc
CN 28 22.11.2022 18:30 CSM Corona Brașov ACS Sapientia U23 7 – 1 (2-1, 2-0, 3-0) << Brașov
CN 29 31.01.2023 18:30 CSM Corona Brașov ACS Sapientia U23 4 – 3 (2-0, 1-2, 1-1)<< Brașov
CN 30 11.11.2022 18:30 Sportul Studențesc ACSH Gheorgheni 2 – 18 (0-4, 1-8, 1-6)<< Gheorgheni
CN 31 12.11.2022 11:00 Sportul Studențesc ACSH Gheorgheni 1 – 14 (0-8, 1-3, 0-3)<< Gheorgheni
CN 32 15.11.2022 18:30 CSA Steaua București CSM Galați 9 – 6 (4-1, 2-3, 3-2)<< București
CN 33 16.11.2022 18:30 CSA Steaua București CSM Galați 3 – 5 (1-1, 2-2, 0-2)<< București
CN 34 15.11.2022 18:30 ACS Sapientia U23 ACSH Gheorgheni 1 – 10 (0-3, 0-2, 1-5)<< Cârța
CN 35 16.11.2022 18:30 ACS Sapientia U23 ACSH Gheorgheni 1 – 5 (0-2, 1-1, 0-2)<< Cârța
CN 36 15.11.2022 18:30 CSM Corona Brașov CSHC Fenestela 68 3 – 2 (1-0, 1-1, 1-1)<< Brașov
CN 37 16.11.2022 18:30 CSM Corona Brașov CSHC Fenestela 68 4 – 1 (0-0, 3-0, 1-1)<< Brașov
CN 38 18.11.2022 18:30 SC Miercurea Ciuc ACSH Gheorgheni 2 – 4 (1-2, 1-1, 0-1) << Miercurea Ciuc
CN 39 19.11.2022 18:30 ACS Sapientia U23 Sportul Studențesc 12 – 4 (5-2, 1-1, 6-1)<< Cârța
CN 40 20.11.2022 11:00 ACS Sapientia U23 Sportul Studențesc 7 – 3 (1-0, 6-0, 1-2)<< Cârța
CN 41 20.11.2022 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brașov 2 – 3 (1-1, 1-0, 0-1, 0-0, 0-1)<< Gheorgheni
CN 42 20.11.2022 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Galați 10 – 2 (3-0, 5-2, 2-0)<< Miercurea Ciuc
CN 43 21.11.2022 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Galați 8 – 7 (4-1, 1-3, 2-3, 1-0) << Miercurea Ciuc
CN 44 22.11.2022 18:30 ACSH Gheorgheni CSA Steaua București 4 – 7 (0-2, 3-4, 1-1) << Gheorgheni
CN 45 23.11.2022 18:30 ACSH Gheorgheni CSA Steaua București 2 – 3 (0-2, 2-0, 0-1) << Gheorgheni
CN 46 23.11.2022 18:30 CSHC Fenestela 68 SC Miercurea Ciuc 3 – 6 (1-1, 1-3, 1-2) << Târgu Secuiesc
CN 47 26.01.2023 18:30 CSHC Fenestela 68 SC Miercurea Ciuc 2 – 3 (1-0, 1-1, 0-2) << Târgu Secuiesc
CN 48 25.11.2022 18:30 CSA Steaua București ACS Sapientia U23 6 – 1 (2-1, 1-0, 3-0)<< București
CN 49 26.11.2022 18:30 CSA Steaua București ACS Sapientia U23 2 – 1 (0-0, 0-0, 2-1) << București
CN 50 26.11.2022 18:30 Sportul Studențesc CSHC Fenestela 68 0 – 20 (0-9, 0-5, 0-6)<< Târgu Secuiesc
CN 51 27.11.2022 11:00 Sportul Studențesc CSHC Fenestela 68 3 – 13 (0-7, 1-3, 2-3) << Târgu Secuiesc
CN 52 29.11.2022 18:30 CSA Steaua București CSHC Fenestela 68 4 – 3 (2-1, 1-1, 1-1)<< București
CN 53 30.11.2022 18:30 CSA Steaua București CSHC Fenestela 68 6 – 1 (1-1, 1-0, 4-0) << București
CN 54 06.12.2022 18:30 CSHC Fenestela CSM Corona Brașov 3 – 1 (1-0, 1-1, 1-0) << Târgu Secuiesc
CN 55 07.12.2022 18:30 CSHC Fenestela CSM Corona Brașov 2 – 5 (0-2, 2-1, 0-2) << Târgu Secuiesc
CN 56 27.12.2022 18:30 SC Miercurea Ciuc Sportul Studențesc 8 – 4 (5-1, 1-2, 2-1) << Miercurea Ciuc
CN 57 28.12.2022 10:30 SC Miercurea Ciuc Sportul Studențesc 10 – 1 (3-0, 2-1, 5-0) << Miercurea Ciuc
CN 58 11.12.2022 18:30 SC Miercurea Ciuc ACSH Gheorgheni 5 – 8 (2-0, 2-2, 1-6) << Miercurea Ciuc
CN 59 12.12.2022 18:30 CSM Corona Brașov CSM Galați 5 – 1 (1-0, 3-0, 1-1) << Brașov
CN 60 13.12.2022 18:30 CSM Corona Brașov CSM Galați 5 – 4 (3-0, 0-1, 2-3) << Brașov
CN 61 24.01.2023 18:30 SC Miercurea Ciuc ACS Sapientia U23 5 – 1 (2-0, 2-0, 1-1)<< Miercurea Ciuc
CN 62 01.02.2023 18:30 SC Miercurea Ciuc ACS Sapientia U23 2 – 0 (1-0, 0-0, 1-0) << Miercurea Ciuc
CN 63 13.12.2022 18:30 CSHC Fenestela 68 ACSH Gheorgheni 3 – 4 (1-1, 2-1, 0-2) << Târgu Secuiesc
CN 64 14.12.2022 18:30 CSHC Fenestela 68 ACSH Gheorgheni 1 – 3 (0-1, 1-1, 0-1)<< Târgu Secuiesc
CN 65 02.03.2023 18:30 ACS Sapientia U23 SC Miercurea Ciuc 2 – 7 (0-1, 1-1, 1-5)<< Miercurea Ciuc
CN 66 03.03.2023 17:00 ACS Sapientia U23 SC Miercurea Ciuc 4 – 8 (2-2, 1-4, 1-2)<< Miercurea Ciuc
CN 67 16.12.2022 18:30 ACSH Gheorgheni CSHC Fenestela 68 3 – 0 (1-0, 1-0, 1-0) << Gheorgheni
CN 68 09.12.2022 18:30 ACSH Gheorgheni CSHC Fenestela 68 5 – 6 (1-1, 2-1, 2-3, 0-0, 0-1) << Gheorgheni
CN 69 17.12.2022 18:30 CSA Steaua București Sportul Studențesc 15 – 2 (5-1, 4-1, 6-0) << București
CN 70 16.12.2022 19:30 CSA Steaua București Sportul Studențesc 13 – 1 (6-0, 3-1, 4-0) << București
CN 71 19.12.2022 18:30 CSM Galați SC Miercurea Ciuc 6 – 5 (2-1, 0-3, 4-1) << Galați
CN 72 20.12.2022 18:30 CSM Galați SC Miercurea Ciuc 4 – 3 (0-3, 3-0, 1-0)<< Galați
CN 73 21.12.2022 18:30 CSHC Fenestela 68 CSA Steaua București 0 – 5 (0-3, 0-0, 0-2) << Târgu Secuiesc
CN 74 22.12.2022 18:30 CSHC Fenestela 68 CSA Steaua București 1 – 2 (0-1, 1-0, 0-0, 0-0, 0-1)<< Târgu Secuiesc
CN 75 23.12.2022 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Corona Brașov 5 – 2 (0-0, 3-1, 2-1)<< Miercurea Ciuc
CN 76 28.12.2022 18:30 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni 2 – 1 (0-0, 1-1, 0-0, 1-0) << Brașov
CN 77 30.12.2022 18:30 ACSH Gheorgheni SC Miercurea Ciuc 6 – 3 (1-1, 2-1, 3-1) << Gheorgheni
CN 78 07.01.2023 18:30 CSM Galați Sportul Studențesc 21 – 2 (8-0, 6-2, 7-0) << Galați
CN 79 08.01.2023 11:00 CSM Galați Sportul Studențesc 21 – 3 (6-1, 8-0, 7-2) << Galați
CN 80 02.01.2023 18:00 CSM Corona Brașov Sportul Studențesc 22 – 3 (6-0, 8-1, 8-2) << Brașov
CN 81 03.01.2023 10:30 CSM Corona Brașov Sportul Studențesc 19 – 0 (5-0, 6-0, 8-0) << Brașov
CN 82 14.01.2023 18:30 CSM Galați CSA Steaua București 6 – 7 (1-1, 3-1, 2-4, 0-0, 0-1)<< Galați
CN 83 15.01.2023 18:30 CSM Galați CSA Steaua București 3 – 5 (2-1, 1-3, 0-1) << Galați
CN 84 21.01.2023 18:30 CSHC Fenestela 68 CSM Galați 3 – 1 (0-1, 1-0, 2-0) << Târgu Secuiesc
CN 85 22.01.2023 18:30 CSHC Fenestela 68 CSM Galați 2 – 3 (0-1, 2-1, 0-0, 0-1) << Târgu Secuiesc
CN 86 21.01.2023 18:30 Sportul Studențesc ACS Sapientia U23 1 – 8 (0-2, 0-2, 1-4) << Cârța
CN 87 22.01.2023 11:00 Sportul Studențesc ACS Sapientia U23 3 – 6 (1-3, 2-2, 0-1) << Cârța
CN 88 20.12.2022 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brașov 3 – 0 (2-0, 1-0, 0-0)<< Gheorgheni
CN 89 27.01.2023 18:30 ACS Sapientia U23 CSA Steaua București 1 – 5 (1-0, 0-0, 0-5) << Cârța
CN 90 28.01.2023 18:30 ACS Sapientia U23 CSA Steaua București 1 – 4 (1-1, 0-2, 0-1) << Cârța
CN 91 28.01.2023 18:30 CSM Corona Brașov SC Miercurea Ciuc 5 – 0 (forfait) Brașov
CN 92 28.01.2023 18:30 CSHC Fenestela 68 Sportul Studențesc 18 – 1 (8-0, 4-1, 6-0) << Târgu Secuiesc
CN 93 29.01.2023 11:00 CSHC Fenestela 68 Sportul Studențesc 21 – 2 (9-1, 7-1, 5-0) << Târgu Secuiesc
CN 94 03.02.2023 18:30 Sportul Studențesc CSM Corona Brașov 2 – 17 (1-6, 0-7, 1-4)<< Brașov
CN 95 04.02.2023 11:00 Sportul Studențesc CSM Corona Brașov 0 – 14(0-3, 0-8, 0-3)<< Brașov
CN 96 03.02.2023 18:30 CSM Galați ACS Sapientia U23 16 – 2 (4-1, 0-8, 4-1)<< Galați
CN 97 04.02.2023 18:30 CSM Galați ACS Sapientia U23 6 – 1 (3-1, 0-0, 3-0)<< Galați
CN 98 07.02.2023 18:30 CSA Steaua București CSM Corona Brașov 1 – 3 (1-2, 0-0, 0-1)<< București
CN 99 06.02.2023 18:30 CSA Steaua București CSM Corona Brașov 3 – 5 (2-0, 0-5, 1-0) << București
CN 100 07.02.2023 18:30 CSM Galați ACSH Gheorgheni 9 – 5 (4-1, 3-2, 2-2)<< Galați
CN 101 08.02.2023 18:30 CSM Galați ACSH Gheorgheni 7 – 3 (1-1, 3-1, 3-1)<< Galați
CN 102 03.03.2023 18:30 CSM Corona Brașov CSM Galați 4 – 9 (3-4, 1-3, 0-2)<< Brașov
CN 103 04.03.2023 11:00 CSM Corona Brașov CSM Galați 3 – 6 (1-3, 1-0, 1-3)<< Brașov
CN 104 11.02.2023 18:30 ACSH Gheorgheni Sportul Studențesc  16– 3 (4-1, 6-0, 6-2)<< Gheorgheni
CN 105 12.02.2023 11:00 ACSH Gheorgheni Sportul Studențesc 11– 1 (5-0, 3-0, 3-1)<< Gheorgheni
CN 106 09.03.2023 18:30 SC Miercurea Ciuc CSA Steaua București 8 – 5 (3-2, 2-2, 2-1)<< Miercurea Ciuc
CN 107 10.03.2023 18:30 SC Miercurea Ciuc CSA Steaua București 8 – 1 (2-0, 4-0, 8-1)<< Miercurea Ciuc
CN 108 16.02.2023 18:30 CSA Steaua București ACSH Gheorgheni 5 – 4 (1-3, 1-1, 2-0, 1-0)<< București
CN 109 17.02.2023 18:30 CSA Steaua București ACSH Gheorgheni 9 – 3 (1-0, 4-1, 4-3)<< București
CN 110 07.03.2023 18:30 CSM Corona Brașov SC Miercurea Ciuc 2 – 8 (1-6, 0-0, 1-2)<< Brașov
CN 111 25.01.2023 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Corona Brașov 1 – 4 (0-1, 1-2, 0-1)<< Cârța
CN 112 29.01.2023 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Corona Brașov 1 – 5 (0-3, 1-1, 0-1)<< Cârța

GRUPA A echipe clasate pe locurile I – III<<

Punctele echipelor:

CSM Corona Brașov : 8 puncte

CSA Steaua București : 6 puncte

ACSH Gheorgheni : 5 puncte

Nr Joc Data

 

Ora Echipa A Echipa B Rezultat Patinoar
CN 113  19.03.2023 18:30 CSA Steaua București CSM Corona Brașov 5 – 1 (0-0, 4-1, 1-0)<< București
CN 114  25.03.2023 18:30 CSM Corona Brașov CSA Steaua București 5 – 3 (1-0, 2-2, 2-1)<<  Brașov
CN 115  01.04.2023 20:00 CSM Corona Brașov  ACSH Gheorgheni 5 – 0 ( forfait )  Brașov
CN 116  03.04.2023 18:30  ACSH Gheorgheni  CSA Steaua București 3 – 10 (0-3, 2-6, 1-1) <<  Gheorgheni
CN 117  05.04.2023 18:30 CSA Steaua București  ACSH Gheorgheni 17 – 1 (6-0, 7-0, 4-1) <<  București
CN 118  06.04.2023 18:30  ACSH Gheorgheni  CSM Corona Brașov 2 – 9 (1-3, 1-5, 0-1) <<  Gheorgheni

GRUPA B echipe clasate pe locurile IV – VII <<

Punctele echipelor :

Sport Club Miercurea Ciuc – 12 puncte

CSM Galați – 12 puncte

CSHC Fenestela 68 – 11 puncte

ACS Sapienția U23 – 0 puncte

Nr Joc Data Ora Echipa A Echipa B Rezultat Patinoar
119  11.03.2023 18:30 CSM Galați ACS Sapienția U23 7 – 0 (2-0, 3-0, 2-0)<< Galați
120 12.03.2023 11:00 ACS Sapienția U23 CSM Galați 1 – 7 (0-3, 1-3, 0-1)<< Galați
121 13.03.2023 18:30 SC Miercurea Ciuc CSHC Fenestela 68 5 – 3 (2-0, 3-1, 2-0)<< Miercurea Ciuc
122 16.03.2023 18:30 CSM Galați SC Miercurea Ciuc 3 – 6 (1-2, 1-4, 1-0)<< Galați
123 19.03.2023 18:30 CSHC Fenestela 68 CSM Galați 1 – 5 (0-1, 1-3, 0-1)<< Târgu Secuiesc
124 22.03.2023 18:30 CSHC Fenestela 68 SC Miercurea Ciuc 0 – 3 (0-0, 0-1, 0-2) << Târgu Secuiesc
125 24.03.2023 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Galați 7 – 2 (2-1, 4-0, 1-1)<< Miercurea Ciuc
126 25.03.2023 18:30 ACS Sapienția U23 CSHC Fenestela 68 0 – 5 (0-0, 0-3, 0-2)<< Târgu Secuiesc
127 28.03.2023 18:30 ACS Sapienția U23 SC Miercurea Ciuc 3 – 4 (1-1, 0-1, 2-1, 0-1) << Cârța
128 28.03.2023 18:30 CSM Galați CSHC Fenestela 68 5 – 2 (1-1, 2-1, 2-0) << Galați
129 01.04.2023 18:30 CSHC Fenestela 68 ACS Sapienția U23 4 – 1 (1-0, 2-1, 1-0)<< Târgu Secuiesc
130 31.03.2023 18:30 SC Miercurea Ciuc ACS Sapienția U23 11 – 3 (0-0, 2-0, 6-0)<< Miercurea Ciuc

 

Finala Mare <<

Nr Joc Data

 

Ora Echipa A Echipa B Rezultat Patinoar
1  10.04.2023  18:30 CSM Corona Brașov CSA Steaua București 4 – 6 (1-3, 1-1, 2-2)<<  Brașov
2  12.04.2023  21:00 CSA Steaua București CSM Corona Brașov 3 – 9 (0-6, 2-1, 1-2)<<  București
3  14.04.2023  17:00 CSM Corona Brașov CSA Steaua București 7 – 1 (1-0, 4-0, 2-1) <<  Brașov

Finala Mică <<

Nr Joc Data

 

Ora Echipa A Echipa B Rezultat Patinoar
1  10.04.2023  18:30  ACSH Gheorgheni SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni
2  12.04.2023  18:30 SC Miercurea Ciuc  ACSH Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Miercurea Ciuc
3  14.04.2023  18:30  ACSH Gheorgheni  SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni