Campionatul National de Seniori Sezonul 2014 – 2015

0
834

CSM Dunărea Galaţi câştigă seria 4 din 7 şi este Campioană Naţională

Clasament final

1. CSM Dunărea Galaţi
2. CSA Steaua Bucureşti
3. Progym Gheorgheni
4. ASC Corona 2010 Braşov
5. Sport Club Miercurea Ciuc
6. Sportul Studenţesc Bucureşti

Program meciuri Pointstreak Finala Mare  aici.
Clasament şi Statistică Pointstreak Finala Mare  aici.

Program meciuri Pointstreak Finala Mică  aici.
Clasament şi Statistică Pointstreak Finala Mică  aici.

PLAY OFF    CAMPIONAT  NAŢIONAL  SENIORI   2014 – 2015

  nr. Joc DATA Ora ECHIPA  A  vs ECHIPA B Rezultat Patinoar Scor general
FMare CN 95 20.03.2015 17:00 Steaua Bucureşti vs CSM Dunărea Galaţi  3 – 6
(0-2, 2-1, 1-3)
Cârţa  0 – 1 DIGI TV
FMare CN 96 21.03.2015 20:00 Steaua Bucureşti vs CSM Dunărea Galaţi  1 – 3
(1-2, 0-1, 0-0)
Cârţa  0 – 2
FMică CN 97 20.03.2015 18:30 Progym Gheorgheni vs ASC Corona Braşov  6 – 5
(1-0, 2-3, 3-2)
Gheorgheni  1 – 0
FMică CN 98 21.03.2015 18:30 Progym Gheorgheni vs ASC Corona Braşov  6 – 4
(0-0, 2-3, 4-1)
Gheorgheni  2 – 0
FMare CN 99 24.03.2015 19:00 CSM Dunărea Galaţi vs Steaua Bucureşti  1 – 3
(1-1, 0-2, 0-0)
Galaţi  2 – 1 DIGI TV
FMare CN 100 25.03.2015 17:00 CSM Dunărea Galaţi vs Steaua Bucureşti  7 – 0
(2-0, 2-0, 3-0)
Galaţi  3 – 1 DIGI TV
FMică CN 101 24.03.2015 18:30 ASC Corona Braşov vs Progym Gheorgheni  1 – 5
(1-2, 0-2, 0-1)
Braşov  0 – 3
FMică CN 102 25.03.2015 ASC Corona Braşov vs Progym Gheorgheni Braşov  anulat
FMare CN 103 27.03.2015 19:00 Steaua Bucureşti vs CSM Dunărea Galaţi  1 – 3
(0-0, 1-3, 0-0)
Braşov  1 – 4  DIGI TV
FMică CN 104 27.03.2015 Progym Gheorgheni vs ASC Corona Braşov Gheorgheni  anulat
FMare CN 105 30.03.2015 CSM Dunărea Galaţi vs Steaua Bucureşti Galaţi  anulat
FMare CN 106 01.04.2015 Steaua Bucureşti vs CSM Dunărea Galaţi Cârţa  anulat
Play-off „cel mai bun din 7 (şapte) meciuri” – Finala mare
Finala mare, repriză suplimentară de 20 de minute (locurile 1 si 2)
Play-off „cel mai bun din 5 (cinci) meciuri” – Finala mică
Finala mică, repriză suplimentară de 10 de minute (locurile 3 şi 4)

Progym Gheorgheni câştigă seria 3 din 5 şi ocupă locul 3 în finala CN

Program meciuri Pointstreak Semifinala 1 aici.
Clasament şi Statistică Pointstreak Semifinala 1 aici.

Program meciuri Pointstreak Semifinala 2 aici.
Clasament şi Statistică Pointstreak Semifinala 2 aici.

Semifinale
  nr. Joc DATA Ora ECHIPA  A  vs ECHIPA B Rezultat Patinoar Scor general
SF1 CN 85 08.03.2015 18:45 Steaua Bucureşti vs Progym Gheorgheni  2 – 1
(0-1, 1-0, 0-0, 1-0)
Cârţa  1 – 0
SF2 CN 86 07.03.2015 18:00 CSM Dunărea Galaţi vs ASC Corona Brasov  4 – 1
(1-0, 1-1, 2-0)
Galaţi  1 – 0
SF1 CN 87 09.03.2015 18:30 Steaua Bucureşti vs Progym Gheorgheni  3 – 2
(1-0, 2-0, 0-2)
Cârţa  2 – 0
SF2 CN 88 08.03.2015 19:00 CSM Dunărea Galaţi vs ASC Corona Brasov  4 – 3
(0-2, 1-1, 2-0, 1-0)
Galaţi  2 – 0
SF1 CN 89 12.03.2015 18:30 Progym Gheorgheni vs Steaua Bucureşti  4 – 2
(0-1, 4-0, 0-1)
Gheorgheni  1 – 2
SF2 CN 90 10.03.2015 18:30 ASC Corona Brasov vs CSM Dunărea Galaţi  6 – 1
(2-1, 3-0, 1-0)
Braşov
DIGI TV
 1 – 2
SF1 CN 91 13.03.2015 18:30 Progym Gheorgheni vs Steaua Bucureşti  4 – 2
(0-2, 0-0, 4-0)
Gheorgheni  2 – 2
SF2 CN 92 11.03.2015 18:30 ASC Corona Brasov vs CSM Dunărea Galaţi  6 – 1
(2-1, 3-0, 1-0)
Braşov
DIGI TV
 2 – 2
SF1 CN 93 16.03.2015 20:00 Steaua Bucureşti vs Progym Gheorgheni  5 – 3
(3-0, 1-2, 1-1)
Galaţi
DIGI 24 Bv
 3 – 2
SF2 CN 94 16.03.2015 17:30 CSM Dunărea Galaţi vs ASC Corona Brasov  3 – 2
(1-1, 0-0, 2-1)
Galaţi
DIGI TV
 3 – 2
Repriza suplimentară  10  minute
Play-off „cel mai bun din 5 (cinci) meciuri” 

Steaua Bucureşti şi CSM Dunărea Galaţi  câştigă seria 3 din 5 şi se califică în Finala mare.

Progym Gheorgheni şi ASC Corona Brașov vor juca Finala mică.

Program meciuri Pointstreak aici.
Clasament şi Statistică Pointstreak aici.

Stabilirea  Clasamentului  (locurile  5  şi  6)
nr. Joc DATA Ora ECHIPA  A  vs ECHIPA B Rezultat Patinoar Scor general
CN 107 06.03.2015 19:30 Sport Club Miercurea Ciuc vs Sportul Studenţesc  8 – 2
(3-1, 3-0, 2-1)
Miercurea Ciuc  1 – 0
CN 108 07.03.2015 19:00 Sport Club Miercurea Ciuc vs Sportul Studenţesc  13 – 3
(5-0, 4-1, 4-2)
Miercurea Ciuc  2 – 0
CN 109 08.03.2015 12:00 Sportul Studenţesc vs Sport Club Miercurea Ciuc  1 -12
(0-2, 1-6, 0-4)
Miercurea Ciuc  0 – 3
CN 110 13.03.2015 Sportul Studenţesc vs Sport Club Miercurea Ciuc (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Miercurea Ciuc  anulat
CN 111 14.03.2015 Sport Club Miercurea Ciuc vs Sportul Studenţesc (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Miercurea Ciuc  anulat
Repriza suplimentară  10  minute
Play-off „cel mai bun din 5 (cinci) meciuri” 

Sport Club Miercurea Ciuc câştigă seria 3 din 5 şi ocupă locul 5 în clasamentul final al CN

Program meciuri Pointstreak aici.
Clasament şi Statistică Pointstreak aici.

Sezon Regulat 4 echipe / 9 turnee

nr. Joc DATA Ora ECHIPA  A  vs ECHIPA B Rezultat Patinoar
CN 31 05.12.2014 16:30 Progym Gheorgheni vs Steaua Bucureşti  1 – 6
(1-2, 0-3, 0-1)
Cârţa
CN 32 05.12.2014 19:00 CSM Dunărea Galaţi vs Sportul Studenţesc  21 – 1
(8-1, 5-0, 8-0)
Cârţa
CN 33 06.12.2014 17:00 CSM Dunărea Galaţi vs Progym Gheorgheni  5 – 1
(3-1, 1-0, 1-0)
Cârţa
CN 34 06.12.2014 14:00 Steaua Bucureşti vs Sportul Studențesc  23 – 2
(7-2, 8-0, 8-0)
Cârţa
CN 35 07.12.2014 14:30 Steaua Bucureşti vs CSM Dunărea Galaţi  6 – 3
(1-1, 1-0, 4-2)
Cârţa
CN 36 07.12.2014 11:30 Sportul Studenţesc vs Progym Gheorgheni  3 – 14
(1-3, 1-6, 1-5)
Cârţa
CN 37 12.12.2014 16:00 Steaua Bucureşti vs Progym Gheorgheni  6 – 3
(3-1, 2-1, 1-1)
Galaţi
CN 38 12.12.2014 19:00 Sportul Studenţesc vs CSM Dunărea Galaţi  1 – 19
(1-7, 0-6, 0-6)
Galaţi
CN 39 13.12.2014 17:30 Progym Gheorgheni vs CSM Dunărea Galaţi  3 – 9
(2-3, 0-2, 1-4)
Galaţi
CN 40 13.12.2014 14:30 Sportul Studenţesc vs Steaua Bucureşti  1 – 21
(0-6, 0-8, 1-7)
Galaţi
CN 41 14.12.2014 14:00 CSM Dunărea Galaţi vs Steaua Bucureşti  2 – 4
(1-2, 0-0, 1-2)
Galaţi
CN 42 14.12.2014 11:00 Progym Gheorgheni vs Sportul Studenţesc  15 – 3
(8-1, 4-2, 3-0)
Galaţi
CN 43 09.01.2015 18:30 Progym Gheorgheni vs Steaua Bucureşti  3 – 9
(0-0, 2-5, 1-4)
Cârţa
CN 44 09.01.2015 15:30 CSM Dunărea Galaţi vs Sportul Studenţesc  19 – 5
(10-0, 2-2, 7-3)
Cârţa
CN 45 10.01.2015 16:30 CSM Dunărea Galaţi vs Progym Gheorgheni  9 – 5
(3-0, 3-1, 3-4)
Cârţa
CN 46 10.01.2015 13:30 Steaua Bucureşti vs Sportul Studenţesc  11 – 4
(4-1, 4-2, 3-1)
Cârţa
CN 47 11.01.2015 14:30 Steaua Bucureşti vs CSM Dunărea Galaţi  5 – 3
(0-1, 2-1, 3-1)
Cârţa
CN 48 11.01.2015 11:30 Sportul Studenţesc vs Progym Gheorgheni  2 – 8
(2-1, 0-4, 0-3)
Cârţa
Repriza suplimentară  5  minute
CN 49 16.01.2015 17:30 Steaua Bucureşti vs Progym Gheorgheni  6 – 5 SP
(1-1, 1-2, 3-2, 0-0, 1-0)
Miercurea Ciuc
CN 50 16.01.2015 20:45 Sportul Studenţesc vs CSM Dunărea Galaţi  4 – 16
(1-3, 0-6, 3-7)
Miercurea Ciuc
CN 51 17.01.2015 18:45 Progym Gheorgheni vs CSM Dunărea Galaţi  1 – 5
(0-1, 1-1, 0-3)
Miercurea Ciuc
CN 52 17.01.2015 12:30 Sportul Studenţesc vs Steaua Bucureşti  4 – 17
(1-8, 3-3, 0-6)
Miercurea Ciuc
CN 53 18.01.2015 15:30 CSM Dunărea Galaţi vs Steaua Bucureşti  2 – 3
(2-1, 0-1, 0-1)
Miercurea Ciuc
CN 54 18.01.2015 12:15 Progym Gheorgheni vs Sportul Studenţesc  15 – 5
(5-1, 6-3, 4-1)
Miercurea Ciuc
CN 55 23.01.2015 15:30 Progym Gheorgheni vs Steaua Bucureşti  2 – 8
(1-3, 0-3, 1-2)
Cârţa
CN 56 23.01.2015 18:30 CSM Dunărea Galaţi vs Sportul Studenţesc  24 – 8
(7-1, 12-2, 5-5)
Cârţa
CN 57 24.01.2015 16:30 CSM Dunărea Galaţi vs Progym Gheorgheni  5 – 7
(1-3, 1-2, 3-2)
Cârţa
CN 58 24.01.2015 13:30 Steaua Bucureşti vs Sportul Studenţesc  15 – 0
(3-0, 5-0, 7-0)
Cârţa
CN 59 25.01.2015 14:30 Steaua Bucureşti vs CSM Dunărea Galaţi  5 – 4
(1-3, 3-0, 1-1)
Cârţa
CN 60 25.01.2015 11:30 Sportul Studenţesc vs Progym Gheorgheni  3 – 12
(0-3, 2-5, 1-4)
Cârţa
CN 61 30.01.2015 20:10 Steaua Bucureşti vs Progym Gheorgheni  8 – 2
(3-0, 4-0, 1-2)
Cârţa
CN 62 30.01.2015 15:00 Sportul Studenţesc vs CSM Dunărea Galaţi  0 – 12
(0-1, 0-8, 0-3)
Cârţa
CN 63 31.01.2015 19:50 Progym Gheorgheni vs CSM Dunărea Galaţi  4 – 8
(1-3, 1-2, 2-3)
Cârţa
CN 64 31.01.2015 12:40 Sportul Studenţesc vs Steaua Bucureşti  2 – 10
(0-2, 2-2, 0-6)
Cârţa
CN 65 01.02.2015 19:50 CSM Dunărea Galaţi vs Steaua Bucureşti  2 – 7
(0-3, 0-2, 2-2)
Cârţa
CN 66 01.02.2015 12:40 Progym Gheorgheni vs Sportul Studenţesc  7 – 1
(3-1, 1-0, 3-0)
Cârţa
Repriza suplimentară  5  minute
CN 67 13.02.2015 15:30 Progym Gheorgheni vs Steaua Bucureşti  8 – 4
(3-2, 1-0, 4-2)
Cârţa
CN 68 13.02.2015 18:30 CSM Dunărea Galaţi vs Sportul Studenţesc  14 – 7
(5-2, 4-3, 5-2)
Cârţa
CN 69 14.02.2015 16:30 CSM Dunărea Galaţi vs Progym Gheorgheni  6 – 4
(4-2, 1-0, 1-2)
Cârţa
CN 70 14.02.2015 13:30 Steaua Bucureşti vs Sportul Studenţesc  7 – 2
(2-1, 3-1, 2-0)
Cârţa
CN 71 15.02.2015 14:30 Steaua Bucureşti vs CSM Dunărea Galaţi  3 – 4
(1-2, 1-0, 1-2)
Cârţa
CN 72 15.02.2015 11:30 Sportul Studenţesc vs Progym Gheorgheni  6 – 7  RS
(3-2, 0-1, 3-3, 0-1)
Cârţa
CN 73 20.02.2015 18:00 Steaua Bucureşti vs Progym Gheorgheni  2 – 5
(1-2, 1-3, 0-0)
Gheorgheni
CN 74 20.02.2015 20:30 Sportul Studenţesc vs CSM Dunărea Galaţi  5 – 17
(0-6, 3-5, 2-6)
Gheorgheni
CN 75 21.02.2015 18:00 Progym Gheorgheni vs CSM Dunărea Galaţi  3 – 4 SP
(0-1, 0-1, 3-1, 0-0, 0-1)
Gheorgheni
CN 76 21.02.2015 15:00 Sportul Studenţesc vs Steaua Bucureşti  3 – 17
(1-4, 0-5, 2-8)
Gheorgheni
CN 77 22.02.2015 14:00 CSM Dunărea Galaţi vs Steaua Bucureşti  2 – 5
(1-4, 1-0, 0-1)
Gheorgheni
CN 78 22.02.2015 11:00 Progym Gheorgheni vs Sportul Studenţesc  10 – 4
(1-1, 4-3, 5-0)
Gheorgheni
CN 79 27.02.2015 16:00 Progym Gheorgheni vs Steaua Bucureşti  1 – 2
(0-0, 1-1, 0-1)
Galaţi
CN 80 27.02.2015 19:00 CSM Dunărea Galaţi vs Sportul Studenţesc  18 – 2
(6-0, 3-2, 9-0)
Galaţi
CN 81 28.02.2015 19:00 CSM Dunărea Galaţi vs Progym Gheorgheni  2 – 3  SP
(1-0, 0-0, 1-2, 0-0, 0-1)
Galaţi
CN 82 28.02.2015 16:00 Steaua Bucureşti vs Sportul Studenţesc  9 – 4
(2-3, 3-0, 4-1)
Galaţi
CN 83 01.03.2015 14:00 Steaua Bucureşti vs CSM Dunărea Galaţi  4 – 2
(2-1, 0-0, 2-1)
Galaţi
CN 84 01.03.2015 11:00 Sportul Studenţesc vs Progym Gheorgheni  1 – 16
(0-5, 1-3, 0-8)
Galaţi
Repriza suplimentară  5  minute


Program meciuri Pointstreak aici.
Clasament şi Statistică Pointstreak aici.

Sezon Regulat 6 echipe

 

nr. Joc DATA Ora ECHIPA  A  vs ECHIPA B Rezultat Patinoar
CN 1 20.09.2014
sâmbată
17:30 CSM Dunărea Galaţi vs Progym Gheorgheni  12 – 3
(3-1, 5-0, 4-2)
Galaţi
CN 2 24.09.2014
miercuri
18:30 Steaua Bucureşti vs Sport Club Miercurea Ciuc  6 – 5
(1-3, 1-1, 4-1)
Cârţa
CN 3 04.11.2014
marţi
18:00 ASC Corona Brasov vs SportulStudenţesc  14 – 0
 (5-0, 8-0, 1-0)
Braşov
CN 4 01.10.2014
miercuri
18:30 ASC Corona Brasov vs Steaua Bucureşti  6 – 3
(0-1, 4-1, 2-1)
Braşov
CN 5 01.10.2014
miercuri
18:00 Sport Club Miercurea Ciuc vs CSM Dunărea Galaţi  6 – 2
(0-1, 2-1, 4-0)
Miercurea Ciuc
CN 6 09.11.2014
duminică
10:30 Progym Gheorgheni vs Sportul Studenţesc  13 – 2
(3-0, 7-2, 3-0)
Cârţa
CN 10 22.10.2014
miercuri
18:30 ASC Corona Brasov vs CSM Dunărea Galaţi  6 – 2
(2-0, 2-0, 2-2)
Braşov
CN 7 16.10.2014
joi
18:00 Sport Club Miercurea Ciuc vs Progym Gheorgheni  6 – 2
(2-0, 3-1, 1-1)
Miercurea Ciuc
CN 8 05.10.2014
duminică
10:00 Sportul Studenţesc vs Steaua Bucureşti  6 – 18
(1-3, 2-5, 3-10)
Cârţa
CN 11 31.10.2014
vineri
18:30 Progym Gheorgheni vs ASC Corona Brasov  6 – 7
(2-2, 2-3, 2-2)
Cârţa
CN 9 12.10.2014
duminică
17:30 Steaua Bucureşti vs CSM Dunărea Galaţi  8 – 3
(1-0, 6-0, 1-3)
Cârţa
CN 12 19.10.2014
duminică
12:00 Sport Club Miercurea Ciuc vs Sportul Studenţesc  21 – 0
(10-0, 5-0, 6-0)
Miercurea Ciuc
CN 15 03.11.2014
luni
18:00 ASC Corona Brasov vs Sport Club Miercurea Ciuc  5 – 0
(3-0, 1-0, 1-0)
Braşov DIGI TV
CN 13 25.10.2014
sâmbătă
14:30 Progym Gheorgheni vs Steaua Bucureşti  2 – 4
(1-0, 1-2, 0-2)
Cârţa
CN 14 30.11.2014
duminică
11:30 CSM Dunărea Galaţi vs Sportul Studenţesc  9 – 5
(4-2, 3-0, 2-3)
Galaţi
Repriza suplimentară  5  minute
nr. Joc DATA Ora ECHIPA  A  vs ECHIPA B Rezultat Patinoar
CN 16 02.11.2014
duminică
14:30 Progym Gheorgheni vs CSM Dunărea Galaţi  7 – 8
(1-3, 4-4, 2-1)
Cârţa
CN 17 05.11.2014
miercuri
18:00 Sport Club Miercurea Ciuc vs Steaua Bucureşti  2 – 1  RS
(1-1, 0-0, 0-0, 1-0)
Miercurea Ciuc
CN 18 05.11.2014
miercuri
17:30 Sportul Studenţesc vs ASC Corona Brasov  0 – 15
(0-5, 0-2, 0-8)
Braşov
CN 19 08.11.2014
sâmbătă
14:30 Steaua Bucureşti vs ASC Corona Brasov  7 – 5
(2-0, 4-4, 1-1)
Cârţa
CN 20 08.11.2014
sâmbătă
18:00 CSM Dunărea Galaţi vs Sport Club Miercurea Ciuc  2 – 6
(0-2, 1-4, 1-0)
Galaţi
CN 21 08.11.2014
sâmbătă
17:30 Sportul Studenţesc vs Progym Gheorgheni  2 – 15
(1-2, 0-5, 1-8)
Cârţa
CN 22 11.11.2014
marţi
18:00 CSM Dunărea Galaţi vs ASC Corona Brasov  1 – 7
(0-2, 1-2, 0-3)
Galaţi
CN 23 11.11.2014
marţi
18:30 Progym Gheorgheni vs Sport Club Miercurea Ciuc  1 – 8
(1-2, 0-2, 0-4)
Cârţa
CN 24 04.10.2014
sâmbătă
17:30 Steaua Bucureşti vs Sportul Studenţesc  21 – 1
(8-1, 6-0, 7-0)
Cârţa
CN 25 20.11.2014
joi
18:30 ASC Corona Brasov vs Progym Gheorgheni  5 – 3
(4-0, 0-3, 1-0)
Braşov
CN 26 20.11.2014
joi
18:00 CSM Dunărea Galaţi vs Steaua Bucureşti  4 – 11
(0-3, 2-5, 2-3)
Galaţi
CN 27 18.10.2014
sâmbătă
18:00 Sportul Studenţesc vs Sport Club Miercurea Ciuc  0 – 17
(0-5, 0-7, 0-5)
Miercurea Ciuc
CN 28 26.11.2014
miercuri
18:00 Sport Club Miercurea Ciuc vs ASC Corona Brasov  4 – 2
(0-0, 0-1, 4-1)
Miercurea Ciuc
CN 29 29.11.2014
sâmbătă
14:00 Steaua Bucureşti vs Progym Gheorgheni  11 – 3
(4-1, 5-0, 2-2)
Cârţa
CN 30 29.11.2014
sâmbătă
18:00 Sportul Studenţesc vs CSM Dunărea Galaţi  1 – 24
(0-5, 1-9, 0-10)
Galaţi
Repriza suplimentară  5  minute

Explicaţii abrevieri clasament: MJ = meciuri jucate, W = 3p (meci câştigat timp regulamentar 60 min), OTW = 2p (meci câştigat repriza suplimentară), OTL = 1p (meci pierdut repriza suplimentară), L = 0p (meci pierdut timp regulamentar 60 min), PTS = puncte acumulate, PCT = procentaj realizat din numărul maxim de puncte posibil, GF = goluri înscrise, GA = goluri primite, PIM = minute de penalizare, Gazde = numarul de meciuri de 3p, 2p, 1p, 0p acumulate când echipa a jucat pe teren propriu, Oaspeţi = numărul de meciuri de 3p, 2p, 1p, 0p acumulate când echipa a jucat în deplasare.