Campionatul National de Seniori Sezonul 2015 – 2016

0
1101

Clasament final Seniori 2015 – 2016

1. CSM Dunărea Galaţi
2. Sport Club Miercurea Ciuc
3. ASC Corona 2010 Braşov
4. CSA Steaua Bucureşti
5. Progym Gheorgheni
6. Sportul Studenţesc Bucureşti

PLAY OFFS CAMPIONAT NAŢIONAL SENIORI 2015 – 2016

CSM Dunărea Galați câștigă seria 4 din 7 și este Campioană Națională.

Program meciuri Pointstreak Finala Mare aici.
Clasament şi Statistică Pointstreak Finala Mare aici.

ASC Corona Brașov câștigă seria 3 din 5 și ocupă locul 3 în Campionatul Național de Seniori.

Program meciuri Pointstreak Finala Mică aici.
Clasament şi Statistică Pointstreak Finala Mică aici.

Programul meciurilor:

  nr. Joc DATA Ora ECHIPA  A  vs ECHIPA B Rezultat Patinoar Scor general
FMare CN 131 22.03.2016 18:30 Sport Club Miercurea Ciuc vs CSM Dunărea Galați  1 – 4
(0-1, 1-2, 0-1)
Miercurea Ciuc 0 – 1
FMare CN 132 23.03.2016 18:30 Sport Club Miercurea Ciuc vs CSM Dunărea Galați  5 – 6
(0-1, 2-3, 3-2)
Miercurea Ciuc 0 – 2
FMică CN 133 22.03.2016 18:30 CSA Steaua București vs ASC Corona 2010 Brașov  1 – 3
(1-0, 0-0, 0-3)
Cârța 0 – 1
FMică CN 134 23.03.2016 18:30 CSA Steaua București vs ASC Corona 2010 Brașov  8 – 2
(2-0, 3-1, 3-1)
Cârța 1 – 1
FMare CN 135 25.03.2016 18:30 CSM Dunărea Galați vs Sport Club Miercurea Ciuc  4 – 1
(0-1, 4-0, 0-0)
Galați 3 – 0
FMare CN 136 26.03.2016 18:30 CSM Dunărea Galați vs Sport Club Miercurea Ciuc  2 – 4
(1-0, 1-0, 0-4)
Galați 3 – 1
FMică CN 137 25.03.2016 18:30 ASC Corona 2010 Brașov vs CSA Steaua București  6 – 4
(1-1, 3-2, 2-1)
Brașov 2 – 1
FMică CN 138 26.03.2016 18:30 ASC Corona 2010 Brașov vs CSA Steaua București  5 – 4 SP
(1-3, 2-0, 1-1, 0-0, 1-0)
Brașov 3 – 1
FMare CN 139 29.03.2016 18:30 Sport Club Miercurea Ciuc vs CSM Dunărea Galați  5 – 4
(1-0, 1-1, 3-3)
Miercurea Ciuc 2 – 3
FMică CN 140 29.03.2016 18:30 CSA Steaua București vs ASC Corona 2010 Brașov anulat
FMare CN 141 01.04.2016 18:30 CSM Dunărea Galați vs Sport Club Miercurea Ciuc  4 – 3 RS
(0-0, 2-1, 1-2, 1-0)
Galați 4 – 2
FMare CN 142 04.04.2016 18:30 Sport Club Miercurea Ciuc vs CSM Dunărea Galați anulat
DT= Dacă trebuie
Play-off „cel mai bun din 7 (şapte) meciuri” – Finala mare
Finala mare, repriză suplimentară de 20 de minute (locurile 1 si 2)
Play-off „cel mai bun din 5 (cinci) meciuri” – Finala mică
Finala mică, repriză suplimentară de 10 de minute (locurile 3 şi 4)

 

Stabilirea  Clasamentului  (locurile  5  şi  6)

Progym Gheorgheni câștigă seria 3 din 5 și ocupă locul 5 în Clasamentul Campionatului Național.

Program meciuri Pointstreak aici.
Clasament şi Statistică Pointstreak aici.

  nr. Joc DATA Ora ECHIPA  A  vs ECHIPA B Rezultat Patinoar Scor general
SC5/6 CN 143 24.03.2016 18:30 Progym Gheorgheni vs Sportul Studenţesc  14 – 2
(5-0, 2-2, 7-0)
Gheorgheni 1 – 0
SC5/6 CN 144 25.03.2016 17:30 Progym Gheorgheni vs Sportul Studenţesc  12 – 1
(4-0, 2-0, 6-1)
Gheorgheni 2 – 0
SC5/6 CN 145 26.03.2016 10:30 Sportul Studenţes vs Progym Gheorgheni  3 – 15
(0-4, 1-4, 2-7)
Gheorgheni 0 – 3
SC5/6 CN 146 00.03.2016 Sportul Studenţes vs Progym Gheorgheni anulat
SC5/6 CN 147 00.03.2016 Progym Gheorgheni vs Sportul Studenţesc anulat
Repriza suplimentară  10  minute DT= Dacă trebuie
Play-off „cel mai bun din 5 (cinci) meciuri” – Stabilirea Clasamentului
Repriza suplimentară de 10 de minute (locurile 5 şi 6)

Sport Club Miercurea Ciuc şi CSM Dunărea Galaţi câştigă seria 3 din 5 şi se califică în Finala mare.

Steaua Bucureşti şi ASC Corona Brașov vor juca Finala mică.

Program meciuri Pointstreak Semifinala 1 aici.
Clasament şi Statistică Pointstreak Semifinala 1 aici.

Program meciuri Pointstreak Semifinala 2 aici.
Clasament şi Statistică Pointstreak Semifinala 2 aici.

Semifinale Play Offs

 

  nr. Joc DATA Ora ECHIPA  A  vs ECHIPA B Rezultat Patinoar Scor general
SF1 CN 121 14.03.2016 18:30 Sport Club Miercurea Ciuc vs CSA Steaua București  6 – 3
(0-1, 3-2, 3-0)
Miercurea Ciuc  1 – 0
SF2 CN 122 14.03.2016 18:30 CSM Dunărea Galați vs ASC Corona 2010 Brașov  4 – 3 SP
(3-0, 0-1, 0-2, 0-0, 1-0)
Galați  1 – 0
SF1 CN 123 15.03.2016 18:30 Sport Club Miercurea Ciuc vs CSA Steaua București  7 – 3
(2-1, 3-1, 2-1)
Miercurea Ciuc  2 – 0
SF2 CN 124 15.03.2016 18:30 CSM Dunărea Galați vs ASC Corona 2010 Brașov  3 – 6
(2-1, 1-2, 0-3)
Galați  1 – 1
SF1 CN 125 17.03.2016 18:30 CSA Steaua București vs Sport Club Miercurea Ciuc  1 – 5
(1-2, 0-1, 0-2)
Cârța  3 – 0
SF2 CN 126 17.03.2016 18:30 ASC Corona 2010 Brașov vs CSM Dunărea Galați  2 – 3 RS
(1-1, 1-1, 0-0, 0-1)
Brașov  1 – 2
SF1 CN 127 18.03.2016 18:30 CSA Steaua București vs Sport Club Miercurea Ciuc (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Cârța  anulat
SF2 CN 128 18.03.2016 18:30 ASC Corona 2010 Brașov vs CSM Dunărea Galați  1 – 5
(0-0, 1-3, 0-2)
Brașov  1 – 3
SF1 CN 129 20.03.2016 18:30 Sport Club Miercurea Ciuc vs CSA Steaua București (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Miercurea Ciuc  anulat
SF2 CN 130 20.03.2016 18:30 CSM Dunărea Galați vs ASC Corona 2010 Brașov (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galați  anulat
Repriza suplimentară  10  minute DT= Dacă trebuie
„cel mai bun din 5 (cinci) meciuri”. 

 

Program meciuri Pointstreak aici.
Clasament şi Statistică Pointstreak aici.

Sezon Regulat 6 echipe

nr. Joc DATA Ora ECHIPA  A  vs ECHIPA B Rezultat Patinoar
CN 1 23.10.2015 17:30 Sport Club Miercurea Ciuc vs Progym Gheorgheni  5 – 3
(2-0, 2-2, 1-1)
Gheorgheni
CN 2 24.10.2015 17:30 Sport Club Miercurea Ciuc vs Progym Gheorgheni  7 – 2
(2-0, 3-1, 2-1)
Gheorgheni
CN 3 11.09.2015 19:00 ASC Corona Braşov vs Steaua Bucureşti  6 – 1
(2-1, 2-0, 2-0)
Braşov
CN 4 12.09.2015 18:00 ASC Corona Braşov vs Steaua Bucureşti  3 – 5
(1-1, 1-3, 1-1)
Braşov
CN 5 12.09.2015 17:30 Sportul Studenţesc vs CSM Dunărea Galaţi  2 – 12
(0-7, 1-4, 1-1)
Galaţi
CN 6 13.09.2015 11:00 Sportul Studenţesc vs CSM Dunărea Galaţi  2 – 12
(1-5, 0-4, 1-3)
Galaţi
CN 7 18.09.2015 19:00 CSM Dunărea Galaţi vs ASC Corona Braşov  5 – 3
(0-3, 1-0, 4-0)
Galaţi
CN 8 19.09.2015 17:30 CSM Dunărea Galaţi vs ASC Corona Braşov  2 – 1
(1-0, 0-1, 1-0)
Galaţi
CN 9 18.09.2015 17:30 Steaua Bucureşti vs Sport Club Miercurea Ciuc  5 – 4
(1-4, 2-0, 2-0)
Cârţa
CN 10 19.09.2015 17:30 Steaua Bucureşti vs Sport Club Miercurea Ciuc  5 – 4
(2-1, 2-2, 1-1)
Cârţa
CN 11 19.09.2015 17:30 Progym Gheorgheni vs Sportul Studenţesc  13 – 1
(3-0, 5-1, 5-0)
Gheorgheni
CN 12 20.09.2015 11:30 Progym Gheorgheni vs Sportul Studenţesc  16 – 0
(7-0, 5-0, 4-0)
Gheorgheni
CN 13 25.09.2015 17:30 CSM Dunărea Galaţi vs Sport Club Miercurea Ciuc  6 – 3
(2-1, 1-1, 3-1)
Galaţi
CN 14 26.09.2015 17:30 CSM Dunărea Galaţi vs Sport Club Miercurea Ciuc  5 – 4 RS
(4-1, 0-0, 0-3, 1-0)
Galaţi
CN 15 25.09.2015 17:30 Steaua Bucureşti vs Progym Gheorgheni  7 – 8
(3-3, 3-1, 1-4)
Cârţa
CN 16 26.09.2015 17:30 Steaua Bucureşti vs Progym Gheorgheni  8 – 1
(3-0, 2-1, 3-0)
Cârţa
CN 17 26.09.2015 17:30 Sportul Studenţesc vs ASC Corona Braşov  2 – 14
(2-5, 0-6, 0-3)
Braşov
CN 18 27.09.2015 11:30 Sportul Studenţesc vs ASC Corona Braşov  2 – 5
(0-1, 1-1, 1-3)
Braşov
CN 19 02.10.2015 17:30 Progym Gheorgheni vs CSM Dunărea Galaţi  3 – 8
(1-4, 2-2, 0-2)
Gheorgheni
CN 20 03.10.2015 17:30 Progym Gheorgheni vs CSM Dunărea Galaţi  6 – 8
(2-3, 4-2, 0-3)
Gheorgheni
CN 21 22.09.2015 18:30 ASC Corona Braşov vs Sport Club Miercurea Ciuc  5 – 2
(3-1, 1-0, 1-1)
Braşov
CN 22 21.10.2015 18:30 ASC Corona Braşov vs Sport Club Miercurea Ciuc  2 – 5
(1-1, 1-0, 0-04)
Braşov
CN 23 03.10.2015 17:30 Steaua Bucureşti vs Sportul Studenţesc  11 – 2
(4-0, 4-0, 3-2)
Cârţa
CN 24 04.10.2015 11:30 Steaua Bucureşti vs Sportul Studenţesc  25 – 1
(8-1, 7-0, 10-0)
Cârţa
CN 25 09.10.2015 18:30 CSM Dunărea Galaţi vs Steaua Bucureşti  4 – 6
(2-0, 1-4, 1-2)
Galaţi
CN 26 10.10.2015 17:30 CSM Dunărea Galaţi vs Steaua Bucureşti  3 – 2 SP
(1-0, 1-1, 0-1, 0-0, 1-0)
Galaţi
CN 27 09.10.2015 17:30 Progym Gheorgheni vs ASC Corona Braşov  4 – 6
(0-2, 1-2, 3-2)
Gheorgheni
CN 28 10.10.2015 17:30 Progym Gheorgheni vs ASC Corona Braşov  7 – 0
(1-0, 1-0, 5-0)
Gheorgheni
CN 29 10.10.2015 17:30 Sport Club Miercurea Ciuc vs Sportul Studenţesc  18 – 0
(3-0, 9-0, 6-0)
Miercurea Ciuc
CN 30 11.10.2015 11:00 Sport Club Miercurea Ciuc vs Sportul Studenţesc  19 – 0
(8-0, 3-0, 8-0)
Miercurea Ciuc
Repriza suplimentară  5  minute
Nr. J DATA Ora ECHIPA  A  vs ECHIPA B Rezultat Patinoar
CN 31 18.10.2015 17:30 Progym Gheorgheni vs Sport Club Miercurea Ciuc  3 – 4
(0-1, 2-1, 1-2)
Gheorgheni
CN 32 02.11.2015 17:30 Progym Gheorgheni vs Sport Club Miercurea Ciuc  1 – 6
(1-1, 0-1, 0-4)
Gheorgheni
CN 33 16.10.2015 17:30 Steaua Bucureşti vs ASC Corona Braşov  9 – 3
(5-0, 3-0, 1-3)
Cârţa
CN 34 17.10.2015 17:30 Steaua Bucureşti vs ASC Corona Braşov  15 – 2
(3-0, 4-1, 8-1)
Cârţa
CN 35 17.10.2015 17:30 CSM Dunărea Galaţi vs Sportul Studenţesc  13 – 1
(7-1, 2-0, 4-0)
Galaţi
CN 36 18.10.2015 11:00 CSM Dunărea Galaţi vs Sportul Studențesc  16 – 4
(8-0, 3-1, 5-3)
Galaţi
CN 37 30.10.2015 18:30 ASC Corona Braşov vs CSM Dunărea Galaţi  5 – 4 SP
(0-1, 2-1, 2-2, 0-0, 1-0)
Braşov
CN 38 31.10.2015 17:30 ASC Corona Braşov vs CSM Dunărea Galaţi  4 – 2
(2-1, 1-1, 1-0)
Braşov
CN 39 30.10.2015 17:30 Sport Club Miercurea Ciuc vs Steaua Bucureşti  4 – 1
(0-0, 0-1, 4-0)
Miercurea Ciuc
CN 40 31.10.2015 17:00 Sport Club Miercurea Ciuc vs Steaua Bucureşti  5 – 1
(2-0, 3-0, 0-1)
Miercurea Ciuc
CN 41 31.10.2015 17:30 Sportul Studenţesc vs Progym Gheorgheni  1 – 16
(0-5, 0-4, 1-7)
Gheorgheni
CN 42 01.11.2015 11:30 Sportul Studenţesc vs Progym Gheorgheni  1 – 11
(0-3, 1-2, 0-6)
Gheorgheni
CN 43 13.11.2015 17:30 Sport Club Miercurea Ciuc vs CSM Dunărea Galaţi  8 – 4
(2-2, 3-2, 3-0,)
Miercurea Ciuc
CN 44 14.11.2015 16:30 Sport Club Miercurea Ciuc vs CSM Dunărea Galaţi  6 – 5 SP
(2-1, 1-3, 2-1, 0-0, 1-0)
Miercurea Ciuc
CN 45 13.11.2015 17:30 Progym Gheorgheni vs Steaua Bucureşti  5 – 3
(2-2, 3-0, 0-1)
Gheorgheni
CN 46 14.11.2015 17:30 Progym Gheorgheni vs Steaua Bucureşti  6 – 4
(0-1, 2-2, 4-1)
Gheorgheni
CN 47 14.11.2015 17:30 ASC Corona Braşov vs Sportul Studenţesc  18 – 2
(6-0, 7-1, 5-1)
Braşov
CN 48 15.11.2015 11:30 ASC Corona Braşov vs Sportul Studenţesc  10 – 1
(3-0, 4-1, 3-0)
Braşov
CN 49 20.11.2015 18:30 CSM Dunărea Galaţi vs Progym Gheorgheni  4 – 8
(1-3, 3-2, 0-3)
Galaţi
CN 50 21.11.2015 17:30 CSM Dunărea Galaţi vs Progym Gheorgheni  7 – 1
(2-0, 1-1, 4-0)
Galaţi
CN 51 12.10.2015 17:30 Sport Club Miercurea Ciuc vs ASC Corona Braşov  5 – 3
(2-1, 3-1, 0-1)
Miercurea Ciuc
CN 52 23.11.2015 19:00 Sport Club Miercurea Ciuc vs ASC Corona Brașov  0 – 2
(0-0, 0-1, 0-1)
Miercurea Ciuc
CN 53 21.11.2015 17:30 Sportul Studenţesc vs Steaua Bucureşti  5 – 21
(1-5, 2-8, 2-8)
Cârţa
CN 54 22.11.2015 11:00 Sportul Studenţesc vs Steaua Bucureşti  2 – 23
(0-10, 1-8, 1-5)
Cârţa
CN 55 27.11.2015 17:30 Steaua Bucureşti vs CSM Dunărea Galaţi  2 – 3
(2-1, 0-0, 0-2)
Cârţa
CN 56 28.11.2015 17:30 Steaua Bucureşti vs CSM Dunărea Galaţi  3 – 5
(1-2, 1-1, 1-2)
Cârţa
CN 57 27.11.2015 18:30 ASC Corona Braşov vs Progym Gheorgheni  5 – 3
(3-2, 1-1, 1-0)
Braşov
CN 58 28.11.2015 18:00 ASC Corona Braşov vs Progym Gheorgheni  5 – 2
(2-1, 1-0, 2-1)
Braşov
CN 59 28.11.2015 17:30 Sportul Studenţesc vs Sport Club Miercurea Ciuc  1 – 16
(1-5, 0-5, 0-6)
Miercurea Ciuc
CN 60 29.11.2015 11:30 Sportul Studenţesc vs Sport Club Miercurea Ciuc  2 – 24
(0-6, 0-5, 2-13)
Miercurea Ciuc
Repriza suplimentară  5  minute
Nr. J DATA Ora ECHIPA  A  vs ECHIPA B Rezultat Patinoar
CN 61 04.12.2015 17:30 Sport Club Miercurea Ciuc vs Progym Gheorgheni  12 – 1
(2-1, 4-0, 6-0)
Miercurea Ciuc
CN 62 05.12.2015 16:30 Sport Club Miercurea Ciuc vs Progym Gheorgheni  8 – 1
(4-0, 3-1, 1-0)
Miercurea Ciuc
CN 63 04.12.2015 18:30 ASC Corona Braşov vs Steaua Bucureşti  4 – 2
(1-0, 2-1, 1-1)
Braşov
CN 64 05.12.2015 18:00 ASC Corona Braşov vs Steaua Bucureşti  8 – 4
(4-2, 3-0, 1-2)
Braşov
CN 65 05.12.2015 17:30 Sportul Studenţesc vs CSM Dunărea Galaţi  6 – 9
(1-5, 1-2, 4-2)
Galaţi
CN 66 06.12.2015 11:00 Sportul Studenţesc vs CSM Dunărea Galaţi  4 – 20
(1-2, 0-13, 3-5)
Galaţi
CN 67 11.12.2015 18:30 CSM Dunărea Galaţi vs ASC Corona Brașov  11 – 0
(4-0, 2-0, 5-0)
Galaţi
CN 68 12.12.2015 17:30 CSM Dunărea Galaţi vs ASC Corona Brașov  10 – 2
(1-1, 6-1, 3-0)
Galaţi
CN 69 11.12.2015 17:30 Steaua Bucureşti vs Sport Club Miercurea Ciuc  0 – 6
(0-0, 0-4, 0-2)
Cârţa
CN 70 12.12.2015 17:30 Steaua Bucureşti vs Sport Club Miercurea Ciuc  3 – 6
(2-2, 0-2, 1-2)
Cârţa
CN 71 12.12.2015 17:30 Progym Gheorgheni vs Sportul Studențesc  20 – 3
(9-0, 6-3, 5-0)
Gheorgheni
CN 72 13.12.2015 11:30 Progym Gheorgheni vs Sportul Studenţesc  14 – 0
(5-0, 7-0, 2-0)
Gheorgheni
CN 73 04.03.2016 17:30 CSM Dunărea Galaţi vs Sport Club Miercurea Ciuc  2 – 7
(0-3, 1-3, 1-1)
Galaţi
CN 74 05.03.2016 17:30 CSM Dunărea Galaţi vs Sport Club Miercurea Ciuc  2 – 3 RS
(1-2, 0-0, 1-0, 0-1)
Galaţi
CN 75 10.03.2016 17:30 Steaua Bucureşti vs Progym Gheorgheni  4 – 2
(2-0, 2-2)
Cârța
CN 76 11.03.2016 17:30 Steaua Bucureşti vs Progym Gheorgheni  2 – 6
(1-0, 0-5, 1-1)
Cârța
CN 77 05.03.2016 17:30 Sportul Studenţesc vs ASC Corona Braşov  1 – 11
(0-4, 0-3, 1-4)
Braşov
CN 78 06.03.2016 11:30 Sportul Studenţesc vs ASC Corona Braşov  3 – 10
(0-2, 3-4, 0-4)
Braşov
CN 79 08.01.2016 17:30 Progym Gheorgheni vs CSM Dunărea Galaţi  3 – 8
(2-3, 0-4, 1-1)
Gheorgheni
CN 80 09.01.2016 17:30 Progym Gheorgheni vs CSM Dunărea Galaţi  7 – 8
(2-3, 1-4, 4-1)
Gheorgheni
CN 81 12.01.2016 18:30 ASC Corona Braşov vs Sport Club Miercurea Ciuc  2 – 6
(0-2, 0-1, 2-3)
Braşov
CN 82 23.02.2016 18:30 ASC Corona Braşov vs Sport Club Miercurea Ciuc  3 – 5
(1-2, 2-1, 0-2)
Braşov
CN 83 09.01.2016 17:30 Steaua Bucureşti vs Sportul Studenţesc  15 – 0
(1-0, 9-0, 5-0)
Cârţa
CN 84 10.01.2016 11:30 Steaua Bucureşti vs Sportul Studenţesc  20 – 2
(4-0, 13-0, 3-2)
Cârţa
CN 85 15.01.2016 18:30 CSM Dunărea Galaţi vs Steaua Bucureşti  6- 5 RS
(0-2, 4-1, 1-2, 1-0)
Galaţi
CN 86 16.01.2016 17:30 CSM Dunărea Galaţi vs Steaua Bucureşti  1 – 8
(0-2, 0-4, 1-2)
Galaţi
CN 87 16.01.2016 18:30 Progym Gheorgheni vs ASC Corona Braşov  1 – 2
(0-0, 1-0, 0-2)
Gheorgheni
CN 88 17.01.2016 18:30 Progym Gheorgheni vs ASC Corona Braşov  7 – 3
(2-1, 1-2, 4-0)
Gheorgheni
CN 89 16.01.2016 17:30 Sport Club Miercurea Ciuc vs Sportul Studenţesc  16 – 0
(5-0, 8-0, 3-0)
Miercurea Ciuc
CN 90 17.01.2016 11:30 Sport Club Miercurea Ciuc vs Sportul Studenţesc  15 – 2
(5-0, 2-1, 8-1)
Miercurea Ciuc
Repriza suplimentară  5  minute
Nr. J DATA Ora ECHIPA  A  vs ECHIPA B Rezultat Patinoar
CN 91 10.02.2016 17:30 Progym Gheorgheni vs Sport Club Miercurea Ciuc  4 – 7
(0-0, 2-2, 2-5)
Miercurea Ciuc
CN 92 11.02.2016 17:30 Progym Gheorgheni vs Sport Club Miercurea Ciuc  3 – 4
(2-1, 0-3, 1-0)
Miercurea Ciuc
CN 93 07.03.2016 17:30 Steaua Bucureşti vs ASC Corona Braşov  3 – 4
(1-1, 0-2, 2-1)
Cârța
CN 94 08.03.2016 17:30 Steaua Bucureşti vs ASC Corona Braşov  1 – 2
(0-1, 0-1, 1-0)
Cârța
CN 95 23.01.2016 17:30 CSM Dunărea Galaţi vs Sportul Studenţesc  16 – 1
(7-0, 5-0, 4-1)
Galaţi
CN 96 24.01.2016 10:00 CSM Dunărea Galaţi vs Sportul Studenţesc  15 – 3
(2-1, 6-0, 7-2)
Galaţi
CN 97 29.01.2016 19:00 ASC Corona Braşov vs CSM Dunărea Galaţi  2 – 0
(2-0, 0-0, 0-0)
Braşov
CN 98 30.01.2016 18:00 ASC Corona Braşov vs CSM Dunărea Galaţi  5 – 2
(2-0, 2-1, 1-1)
Braşov
CN 99 29.01.2016 16:30 Sport Club Miercurea Ciuc vs Steaua Bucureşti  3 – 7
(0-1, 1-3, 2-3)
Miercurea Ciuc
CN 100 30.01.2016 17:30 Sport Club Miercurea Ciuc vs Steaua Bucureşti  3 – 2 SP
(1-0, 0-0, 1-2, 0-0, 1-0)
Miercurea Ciuc
CN 101 30.01.2016 18:30 Sportul Studenţesc vs Progym Gheorgheni  0 – 23
(0-8, 0-8, 0-7)
Gheorgheni
CN 102 31.01.2016 11:30 Sportul Studenţesc vs Progym Gheorgheni  1 – 15
(1-2, 0-6, 0-7)
Gheorgheni
CN 103 05.02.2016 17:30 Sport Club Miercurea Ciuc vs CSM Dunărea Galaţi  4 – 0
(1-0, 0-0, 3-0)
Miercurea Ciuc
CN 104 06.02.2016 17:30 Sport Club Miercurea Ciuc vs CSM Dunărea Galaţi  4 – 3
(1-1, 2-1, 1-1)
Miercurea Ciuc
CN 105 05.02.2016 18:30 Progym Gheorgheni vs Steaua Bucureşti  4 – 3 SP
(0-0, 1-2, 2-1, 0-0, 1-0)
Gheorgheni
CN 106 06.02.2016 18:30 Progym Gheorgheni vs Steaua Bucureşti  6 – 4
(3-0, 1-3, 2-1)
Gheorgheni
CN 107 06.02.2016 17:30 ASC Corona Braşov vs Sportul Studenţesc  7 – 0
(3-0, 3-0, 3-0)
Braşov
CN 108 07.02.2016 11:30 ASC Corona Braşov vs Sportul Studenţesc  15 – 3
(7-2, 2-1, 6-0)
Braşov
CN 109 19.02.2016 18:00 CSM Dunărea Galaţi vs Progym Gheorgheni  7 – 1
(2-0, 4-0, 1-1)
Galaţi
CN 110 20.02.2016 17:30 CSM Dunărea Galaţi vs Progym Gheorgheni  3 – 4
(1-2, 1-0, 1-2)
Galaţi
CN 111 26.12.2015 17:00 Sport Club Miercurea Ciuc vs ASC Corona Braşov  5 – 4 SP
(2-0, 2-3, 0-1, 0-0, 1-0)
Miercurea Ciuc
CN 112 20.02.2016 17:30 Sport Club Miercurea Ciuc vs ASC Corona Braşov  2 – 3
(1-1, 1-1, 0-1)
Miercurea Ciuc
CN 113 20.02.2016 17:30 Sportul Studenţesc vs Steaua Bucureşti  2 – 24
(1-5, 0-11, 1-8)
Cârţa
CN 114 21.02.2016 11:00 Sportul Studenţesc vs Steaua Bucureşti  1 – 18
(0-8, 1-3, 0-7)
Cârţa
CN 115 26.02.2016 17:30 Steaua Bucureşti vs CSM Dunărea Galaţi  5 – 4
(2-0, 2-1, 1-3)
Cârţa
CN 116 27.02.2016 17:30 Steaua Bucureşti vs CSM Dunărea Galaţi  1 – 2 RS
(0-0, 0-1, 1-0, 0-1)
Cârţa
CN 117 26.02.2016 18:30 ASC Corona Braşov vs Progym Gheorgheni  2 – 4
(0-1, 2-1, 0-2)
Braşov
CN 118 27.02.2016 18:00 ASC Corona Braşov vs Progym Gheorgheni  4 – 5 RS
(3-0, 0-1, 1-3, 0-1)
Braşov
CN 119 27.02.2016 17:30 Sportul Studenţesc vs Sport Club Miercurea Ciuc  1 – 21
(0-8, 0-4, 1-9)
Miercurea Ciuc
CN 120 28.02.2016 11:00 Sportul Studenţesc vs Sport Club Miercurea Ciuc  2 – 18
(1-7, 0-4, 1-7)
Miercurea Ciuc
Repriza suplimentară  5  minute

Explicaţii abrevieri clasament: MJ = meciuri jucate, W = 3p (meci câştigat timp regulamentar 60 min), OTW = 2p (meci câştigat repriza suplimentară), OTL = 1p (meci pierdut repriza suplimentară), L = 0p (meci pierdut timp regulamentar 60 min), PTS = puncte acumulate, PCT = procentaj realizat din numărul maxim de puncte posibil, GF = goluri înscrise, GA = goluri primite, PIM = minute de penalizare, Gazde = numărul de meciuri de 3p, 2p, 1p, 0p acumulate când echipa a jucat pe teren propriu, Oaspeţi = numărul de meciuri de 3p, 2p, 1p, 0p acumulate când echipa a jucat în deplasare.