Campionat Național, Juniori U16, Sezonul 2017 – 2018

0
8414

Sezonul competițional 2017 – 2018 reunește la start 6 echipe înscrise în Campionatul Național: CSS Miercurea Ciuc, ACS Steaua Rangers-Husky, CSM Dunărea Galați, CSS Gheorgheni, ACS Felcsik SK și CSM Suceava.

Sezonul începe pe data de 7 octombrie 2017. Pe patinoarul din București se va disputa, începând cu ora  18:00, meciul: ASC Steaua Rangers-Husky – CSM Dunărea Galați.

Echipele înscrise vor juca Sezon Regulat în sistem divizie, fiecare cu fiecare, conform calendarului competițional de mai jos.

Primele două clasate vor juca în sistem play-off „cel mai bun din trei meciuri”, pentru medalia de aur. Echipele clasate pe locurile 3 – 4 vor juca în sistem play-off „cel mai bun din trei meciuri”, pentru medalia de bronz.

Program Sezon Regulat 

Program meciuri Pointstreak <<

Nr Joc Data Ora Echipa A Echipa B Rezultat Patinoar
CN 1 27.12.2017 17:30 CSM Suceava CSS Gheorgheni 1 – 13 (0-5, 1-3, 0-5) Suceava
CN 2 28.12.2017 10:30 CSM Suceava CSS Gheorgheni 1 – 11 (0-5, 0-3, 1-3) Suceava
CN 3 29.12.2017 17:30 ACS Steaua Rangers-Husky CSM Dunarea Galati 3 – 12 (1-1, 0-2, 2-9) Bucuresti
CN 4 30.12.2017 10:30 ACS Steaua Rangers-Husky CSM Dunarea Galati 1 – 8 (1-2, 0-3, 0-3) Bucuresti
CN 5 08.10.2017 10:30 ACS Felcsik SK CSS Miercurea Ciuc 1 – 5 (0-0, 1-3, 0-2) Carta
CN 6 09.10.2017 15:30 ACS Felcsik SK CSS Miercurea Ciuc 3 – 14 (1-3, 0-7, 2-4) Carta
CN 7 14.10.2017 17:30 CSS Miercurea Ciuc ACS Steaua Rangers-Husky 10 – 0 (2-0, 4-0, 4-0) M-Ciuc
CN 8 15.10.2017 10:30 CSS Miercurea Ciuc ACS Steaua Rangers-Husky 19 – 1 (8-0, 5-0, 6-1) M-Ciuc
CN 9 14.10.2017 17:30 CSM Dunarea Galati CSM Suceava 23 – 5 (8-2, 8-2, 7-1 Galati
CN 10 15.10.2017 10:30 CSM Dunarea Galati CSM Suceava 18 – 0 (6-0, 6-0, 6-0) Galati
CN 11 14.10.2017 17:30 CSS Gheorgheni ACS Felcsik SK 3 – 2 (0-0, 0-0, 3-2) Gheorgheni
CN 12 15.10.2017 10:30 CSS Gheorgheni ACS Felcsik SK 5 – 4 (1-1, 3-1, 1-2) Gheorgheni
CN 13 11.11.2017 19:00 CSS Miercurea Ciuc CSM Suceava 33 – 0 (10-0, 13-0, 10-0) M-Ciuc
CN 14 12.11.2017 09:00 CSS Miercurea Ciuc CSM Suceava 34 – 0 (11-0, 13-0, 10-0) M-Ciuc
CN 15 19.03.2018 15:30 CSM Dunarea Galati CSS Gheorgheni 12 – 2 (6-1, 6-0, 0-1) Galati
CN 16 20.03.2018 15:30 CSM Dunarea Galati CSS Gheorgheni 6 – 2 (1-1, 3-1, 2-0) Galati
CN 17 11.11.2017 10:45 ACS Felcsik SK ACS Steaua Rangers-Husky 5 – 2 (0-1, 2-1, 3-0) Carta
CN 18 12.11.2017 17:00 ACS Felcsik SK ACS Steaua Rangers-Husky 7 – 0 (2-0, 4-0, 1-0) Carta
CN 19 09.12.2017 17:30 CSS Gheorgheni CSS Miercurea Ciuc 1 – 7 (0-1, 1-3, 0-3) Gheorgheni
CN 20 10.12.2017 10:30 CSS Gheorgheni CSS Miercurea Ciuc 3 – 12 (2-5, 1-3, 0-4) Gheorgheni
CN 21 25.11.2017 20:00 ACS Steaua Rangers-Husky CSM Suceava 12 – 0 (6-0, 6-0, 0-0) Bucuresti
CN 22 26.11.2017 09:00 ACS Steaua Rangers-Husky CSM Suceava 13 – 0 (5-0, 6-0, 2-0 Bucuresti
CN 23 09.12.2017 17:30 CSM Dunarea Galati ACS Felcsik SK 2 – 3 (0-0, 2-3, 0-0) Galati
CN 24 10.12.2017 11:20 CSM Dunarea Galati ACS Felcsik SK 3 – 2 (1-0, 1-2, 0-0, 1-0) Galati
CN 25 02.12.2017 15:30 CSS Miercurea Ciuc CSM Dunarea Galati 13 – 1 (5-0, 2-0, 6-1) M-Ciuc
CN 26 03.12.2017 10:30 CSS Miercurea Ciuc CSM Dunarea Galati 8 – 1 (4-1, 0-0, 4-0) M-Ciuc
CN 27 17.03.2018 15:30 CSS Gheorgheni ACS Steaua Rangers-Husky 10 – 3 (3-0, 4-2, 3-1) Gheorgheni
CN 28 18.03.2018 10:30 CSS Gheorgheni ACS Steaua Rangers-Husky 7 – 2 (2-1, 2-1, 3-0) Gheorgheni
CN 29 16.12.2017 17:00 CSM Suceava ACS Felcsik SK 1 – 39 (0-7, 0-10, 1-22) Carta
CN 30 17.12.2017 09:00 CSM Suceava ACS Felcsik SK 1 – 21 (1-7, 0-5, 0-9) Carta
CN 31 20.12.2017 17:30 CSS Gheorgheni CSM Suceava 13 – 0 (4-0, 3-0, 6-0) Gheorgheni
CN 32 21.12.2017 10:30 CSS Gheorgheni CSM Suceava 8 – 1 (2-0, 4-0, 2-1) Gheorgheni
CN 33 27.12.2017 17:30 CSM Dunarea Galati ACS Steaua Rangers-Husky 9 – 2 (1-1, 6-0, 2-1) Galati
CN 34 28.12.2017 17:30 CSM Dunarea Galati ACS Steaua Rangers-Husky 9 – 5 (4-1, 4-0, 1-4) Galati
CN 35 27.12.2017 17:30 CSS Miercurea Ciuc ACS Felcsik SK 6 – 1 (3-0, 2-1, 1-0) M-Ciuc
CN 36 28.12.2017 10:30 CSS Miercurea Ciuc ACS Felcsik SK 7 – 1 (3-0, 2-0, 2-1) M-Ciuc
CN 37 06.01.2018 17:30 ACS Steaua Rangers-Husky CSS Miercurea Ciuc 1 – 3 (1-3, 0-0, 0-0) Bucuresti
CN 38 07.01.2018 10:30 ACS Steaua Rangers-Husky CSS Miercurea Ciuc 1 – 3 (1-1, 0-1, 0-1) Bucuresti
CN 39 06.01.2018 17:30 CSM Suceava CSM Dunarea Galati 0 – 14 (0-5, 0-5, 0-4) Galati
CN 40 07.01.2018 10:30 CSM Suceava CSM Dunarea Galati 2 – 9 (1-3, 0-2, 1-4) Galati
CN 41 05.01.2018 13:00 ACS Felcsik SK CSS Gheorgheni 1 – 6 (0-3, 0-2, 1-1) Carta
CN 42 06.01.2018 12:30 ACS Felcsik SK CSS Gheorgheni 4 – 5 (0-1, 3-2, 1-1, 0-1) Carta
CN 43 27.01.2018 20:30 CSM Suceava CSS Miercurea Ciuc 0 – 8 (0-5, 0-2, 0-1) Suceava
CN 44 28.01.2018 09:00 CSM Suceava CSS Miercurea Ciuc 0 – 6 (0-4, 0-2, 0-0) Suceava
CN 45 27.01.2018 17:30 CSS Gheorgheni CSM Dunarea Galati 6 – 1 (3-0, 0-0, 3-1) Gheorgheni
CN 46 28.01.2018 10:30 CSS Gheorgheni CSM Dunarea Galati 10 – 5 (2-1, 6-1, 2-3) Gheorgheni
CN 47 27.01.2018 20:30 ACS Steaua Rangers-Husky ACS Felcsik SK 1 – 8 (0-4, 0-2, 1-2) Brasov
CN 48 28.01.2018 08:30 ACS Steaua Rangers-Husky ACS Felcsik SK 3 – 4 (1-3, 0-1, 2-0) Brasov
CN 49 01.02.2018 18:15 CSS Miercurea Ciuc CSS Gheorgheni 7 – 2 (3-0, 2-2, 2-0) M-Ciuc
CN 50 02.02.2018 18:15 CSS Miercurea Ciuc CSS Gheorgheni 3 – 6 (2-0, 0-3, 1-3) M-Ciuc
CN 51 10.02.2018 20:30 CSM Suceava ACS Steaua Rangers-Husky 2 – 9 (1-1, 1-3, 0-5) Suceava
CN 52 11.02.2018 09:00 CSM Suceava ACS Steaua Rangers-Husky 0 – 12 (0-6, 0-6, 0-0) Suceava
CN 53 10.02.2018 15:00 ACS Felcsik SK CSM Dunarea Galati 3 – 0 (0-0, 1-0, 2-0) Carta
CN 54 11.02.2017 10:00 ACS Felcsik SK CSM Dunarea Galati 2 – 5 (0-3, 0-2, 2-0) Carta
CN 55 24.02.2018 17:30 CSM Dunarea Galati CSS Miercurea Ciuc 5 – 0 (forfait) Galati
CN 56 25.02.2018 10:30 CSM Dunarea Galati CSS Miercurea Ciuc 0 – 5 (0-2, 0-1, 0-2) Galati
CN 57 24.02.2018 20:00 ACS Steaua Rangers-Husky CSS Gheorgheni 2 – 8 (1-1, 0-1, 1-6) Brasov
CN 58 25.02.2018 10:30 ACS Steaua Rangers-Husky CSS Gheorgheni 0 – 2 (0-1, 0-1, 0-0) Brasov
CN 59 24.02.2018 17:30 ACS Felcsik SK CSM Suceava 8 – 0 (3-0, 1-0, 4-0) Carta
CN 60 25.02.2018 10:30 ACS Felcsik SK CSM Suceava 7 – 0 (5-0, 1-0, 1-0) Carta

Finala mare pentru locurile 1 – 2:

Nr Joc Data

 

Ora Echipa A Echipa B Rezultat Patinoar
CN 1 26.04.2018 17:30 CSS Miercurea Ciuc CSS Gheorgheni 10 – 2 (3-0, 5-1, 2-1) Miercurea Ciuc
CN 2 27.04.2018 17:30 CSS Miercurea Ciuc CSS Gheorgheni 5 – 3 (2-0, 1-1, 2-2) Miercurea Ciuc

Finala mică pentru locurile 3 – 4:

Nr Joc Data

 

Ora Echipa A Echipa B Rezultat Patinoar
CN 1 17.08.2018 17:00 CSM Dunarea Galati ACS Felcsik SK 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Carta
CN 2 18.08.2018 11:00 ACS Felcsik SK CSM Dunarea Galati 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Carta
CN 3 19.08.2018 11:00 CSM Dunarea Galati ACS Felcsik SK 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Carta