Campionatul Național de Seniori, sezonul 2019 – 2020

0
23104

În Campionatul Național de Seniori, sezonul competițional 2019 – 2020, s-au înscris 7 echipe: CSM Corona Brașov, CSM Galați, SC Miercurea Ciuc, ACS Hockey Gheorgheni, CSA Steaua București, ACS Sapienția U23 (fostă CSHC Marton Aron Sândominic) și Sportul Studențesc. Echipele vor juca Sezonul Regulat în sistem etape duble și etape simple, conform calendarului competițional de mai jos.

Precizare: vor fi modificări ale datelor calendaristice ca urmare a înțelegerilor dintre echipe și a perioadelor de pregătire ale lotului național de seniori.

Campionatul începe cu meciurile dintre SC Miercurea Ciuc și ACS Sapientia U23 disputate în zilele de 6 și 7 septembrie a.c., pe patinoarul Vakar Lajos din Miercurea Ciuc, de la orele 18:30.

Program Sezon Regulat <<

Nr. Joc     Data Ora Echipa A Echipa B Rezultat Patinoar
CN 1 21.09.2019 18:30 CSM Galați Sportul Studențesc 15 – 1 (4-0, 9-1, 2-0) Galați
CN 2 22.09.2019 11:00 CSM Galați Sportul Studențesc 17 – 0 (3-0, 8-0, 6-0) Galați
CN 3 06.09.2019 18:30 SC Miercurea Ciuc ACS Sapientia U23 9 – 1 (3-0, 4-1, 2-0) Miercurea Ciuc
CN 4 07.09.2019 18:30 SC Miercurea Ciuc ACS Sapientia U23 15 – 3 (4-1, 3-0, 8-2) Miercurea Ciuc
CN 5 29.10.2019 18:30 ACSH Gheorgheni CSA Steaua Bucuresti 11 – 4 (4-1, 4-1, 3-2) Gheorgheni
CN 6 30.10.2019 18:30 ACSH Gheorgheni CSA Steaua Bucuresti 4 – 3 (1-1, 2-2, 1-0) Gheorgheni
CN 7 15.01.2020 17:00 ACS Sapientia U23 ACSH Gheorgheni 2 – 4 (1-1, 1-0, 0-3) Cârța
CN 8 28.01.2020 17:00 ACS Sapientia U23 ACSH Gheorgheni 2 – 10 (0-5, 1-2, 1-3) Cârța
CN 9 08.11.2019 18:30 Sportul Studențesc SC Miercurea Ciuc 1 – 11 (0-3, 1-3, 0-5) Miercurea Ciuc
CN 10 09.11.2019 11:00 Sportul Studențesc SC Miercurea Ciuc 1 – 21 (1-7, 0-9, 0-5) Miercurea Ciuc
CN 11 20.03.2020 18:30 CSM Corona Brașov CSM Galați 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 12 21.03.2020 18:30 CSM Corona Brașov CSM Galați 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 13 15.09.2019 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Corona Brașov 4 – 3 (1-1, 2-2, 0-0, 0-0, 1-0) Miercurea Ciuc
CN 14 17.09.2019 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Corona Brașov 1 – 2 (0-0, 1-2, 0-0) Miercurea Ciuc
CN 15 07.02.2020 18:30 ACSH Gheorgheni Sportul Studențesc 15 – 3 (6-0, 5-2, 4-1) Gheorgheni
CN 16 08.02.2020 11:00 ACSH Gheorgheni Sportul Studențesc 16 – 1 (5-1, 7-0, 4-1) Gheorgheni
CN 17 01.11.2019 18:30 CSA Steaua Bucuresti ACS Sapientia U23 8 – 6 (5-0, 3-1, 0-5) Târgu Secuiesc
CN 18 02.11.2019 18:30 CSA Steaua Bucuresti ACS Sapientia U23 13 – 0 (3-0, 3-0, 7-0) Târgu Secuiesc
CN 19 12.10.2019 15:00 Sportul Studențesc CSA Steaua Bucuresti 1 – 10 (0-2, 1-3, 0-5) Miercurea Ciuc
CN 20 13.10.2019 11:00 Sportul Studențesc CSA Steaua Bucuresti 2 – 8 (2-2, 0-3, 0-3) Miercurea Ciuc
CN 21 25.10.2019 18:30 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni 2 – 1 (2-0, 0-1, 0-0) Brașov
CN 22 30.12.2019 18:30 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni 8 – 5 (3-2, 2-2, 3-1) Brașov
CN 23 00.00.0000 18:30 CSM Galați SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galați
CN 24 00.00.0000 18:30 CSM Galați SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galați
CN 25 00.00.0000 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Galați 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni
CN 26 00.00.0000 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Galați 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni
CN 27 24.03.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti CSM Corona Brașov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Târgu Secuiesc
CN 28 25.03.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti CSM Corona Brașov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Târgu Secuiesc
CN 29 28.09.2019 18:30 ACS Sapientia U23 Sportul Studențesc 7 – 2 (2-1, 2-0, 3-1) Cârța
CN 30 29.09.2019 11:00 ACS Sapientia U23 Sportul Studențesc 12 – 4 (3-2, 5-1, 4-1) Cârța
CN 31 19.11.2019 18:30 CSM Corona Brașov ACS Sapientia U23 5 – 0 (forfeit) Brașov
CN 32 20.11.2019 18:30 CSM Corona Brașov ACS Sapientia U23 5 – 0 (forfeit) Brașov
CN 33 18.10.2019 18:30 CSM Galați CSA Steaua Bucuresti 5 – 3 (3-3, 1-0, 1-0) Galați
CN 34 19.10.2019 18:30 CSM Galați CSA Steaua Bucuresti 9 – 3 (4-1, 2-0, 3-2) Galați
CN 35 03.11.2019 18:30 SC Miercurea Ciuc ACSH Gheorgheni 4 – 5 (1-1, 2-1, 1-2, 0-1) Miercurea Ciuc
CN 36 01.12.2019 18:30 SC Miercurea Ciuc ACSH Gheorgheni 8 – 1 (2-1, 2-0, 4-0) Miercurea Ciuc
CN 37 06.02.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti SC Miercurea Ciuc 0 – 6 (0-2, 0-2, 0-2) Târgu Secuiesc
CN 38 07.02.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti SC Miercurea Ciuc 2 – 13 (1-0, 1-7, 0-6) Târgu Secuiesc
CN 39 07.10.2019 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Galați 0 – 5 (0-0, 0-1, 0-4) Cârța
CN 40 08.10.2019 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Galați 1 – 12 (1-1, 0-3, 0-8) Cârța
CN 41 11.09.2019 18:30 Sportul Studențesc CSM Corona Brașov 2 – 17 (0-5, 0-5, 2-7) Brașov
CN 42 12.09.2019 11:00 Sportul Studențesc CSM Corona Brașov 1 – 17 (0-8, 0-4, 1-5) Brașov
CN 43 16.11.2019 18:30 Sportul Studențesc CSM Galați 1 – 18 (0-5, 0-6, 1-7) Galați
CN 44 17.11.2019 11:00 Sportul Studențesc CSM Galați 2 – 11 (0-5, 1-4, 1-2) Galați
CN 45 10.11.2019 18:30 ACS Sapientia U23 SC Miercurea Ciuc 2 – 6 (0-3, 1-2, 1-1) Cârța
CN 46 11.11.2019 18:30 ACS Sapientia U23 SC Miercurea Ciuc 3 – 10 (1-2, 1-4, 1-4) Cârța
CN 47 27.01.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti ACSH Gheorgheni 5 – 6 (0-4, 1-1, 4-1) Târgu Secuiesc
CN 48 04.02.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti ACSH Gheorgheni 5 – 6 (2-1, 3-2, 0-2, 0-0, 0-1) Târgu Secuiesc
CN 49 22.10.2019 18:30 ACSH Gheorgheni ACS Sapientia U23 6 – 1 (1-1, 4-0, 1-0) Gheorgheni
CN 50 23.10.2019 18.30 ACSH Gheorgheni ACS Sapientia U23 10 – 3 (5-0, 1-1, 4-2) Gheorgheni
CN 51 13.12.2019 18:30 SC Miercurea Ciuc Sportul Studențesc 17 – 0 (4-0, 5-0, 8-0) Miercurea Ciuc
CN 52 14.12.2019 11:00 SC Miercurea Ciuc Sportul Studențesc 16 – 2 (3-0, 7-1, 6-1) Miercurea Ciuc
CN 53 25.01.2020 18:30 CSM Galați CSM Corona Brașov 4 – 2 (1-1, 2-0, 1-1) Galați
CN 54 26.01.2020 18:30 CSM Galați CSM Corona Brașov 4 – 2 (3-0, 0-2, 1-0) Galați
CN 55 07.10.2019 18:30 CSM Corona Brașov SC Miercurea Ciuc 0 – 4 (0-3, 0-0, 0-1) Brașov
CN 56 05.01.2020 17:00 CSM Corona Brașov SC Miercurea Ciuc 5 – 2 (0-1, 4-1, 1-0) Brașov
CN 57 06.02.2020 18:30 Sportul Studențesc ACSH Gheorgheni 1 – 17 (0-3, 0-8, 1-6) Gheorgheni
CN 58 09.02.2020 18:30 Sportul Studențesc ACSH Gheorgheni 0 – 5 Gheorgheni

forfeit

CN 59 12.09.2019 18:30 ACS Sapientia U23 CSA Steaua Bucuresti 0 – 8 (0-4, 0-4, 0-0) Cârța
CN 60 13.09.2019 18:30 ACS Sapientia U23 CSA Steaua Bucuresti 2 – 5 (0-1, 1-3, 1-1) Cârța
CN 61 07.12.2019 18:30 CSA Steaua Bucuresti Sportul Studențesc 21 – 1 (2-1, 12-0, 7-0) Târgu Secuiesc
CN 62 08.12.2019 11:00 CSA Steaua Bucuresti Sportul Studențesc 19 – 2 (5-0, 6-0, 8-2) Târgu Secuiesc
CN 63 29.09.2019 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brașov 4 – 9 (1-4, 1-1, 2-4) Gheorgheni
CN 64 16.11.2019 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brașov 2 – 1 (1-0, 0-0, 0-1, 1-0) Gheorgheni
CN 65 26.11.2019 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Galați 3 – 6 (1-3, 2-1, 0-2) Miercurea Ciuc
CN 66 27.11.2019 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Galați 5 – 6 (1-3, 3-3, 1-0) Miercurea Ciuc
CN 67 18.01.2020 18:30 CSM Galați ACSH Gheorgheni 4 – 1 (2-0, 1-1, 1-0) Galați
CN 68 19.01.2020 18:30 CSM Galați ACSH Gheorgheni 4 – 1 (1-0, 0-1, 3-0) Galați
CN 69 12.03.2020 18:30 CSM Corona Brașov CSA Steaua Bucuresti 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov

amânat

CN 70 14.03.2020 18:30 CSM Corona Brașov CSA Steaua Bucuresti 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov

amânat

CN 71 29.11.2019 18:30 Sportul Studențesc ACS Sapientia U23 3 – 11 (1-4, 2-2, 0-5) Cârța
CN 72 30.11.2019 11:00 Sportul Studențesc ACS Sapientia U23 0 – 12 (0-4, 0-3, 0-5) Cârța
CN 73 16.03.2020 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Corona Brașov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Cârța
CN 74 17.03.2020 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Corona Brașov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Cârța
CN 75 13.02.2020 18:30 CSA Steaua Bucursti CSM Galați 3 – 4 (0-0, 2-3, 1-1) Târgu Secuiesc
CN 76 14.02.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti CSM Galați 2 – 7 (0-2, 0-3, 2-2 Târgu Secuiesc
CN 77 27.10.2019 18:30 ACSH Gheorgheni SC Miercurea Ciuc 2 – 5 (2-2, 0-2, 0-1) Gheorgheni
CN 78 27.12.2019 18:30 ACSH Gheorgheni SC Miercurea Ciuc 1 – 5 (0-0, 1-1, 0-4) Gheorgheni
CN 79 07.01.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc CSA Steaua Bucuresti 5 – 4 (1-2, 3-0, 1-2) Miercurea Ciuc
CN 80 14.01.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc CSA Steaua Bucuresti 8 – 0 (4-0, 2-0, 2-0) Miercurea Ciuc
CN 81 31.01.2020 18:30 CSM Galați ACS Sapientia U23 12 – 2 (0-0, 7-1, 5-1) Galați
CN 82 01.02.2020 18:30 CSM Galați ACS Sapientia U23 4 – 1 (1-1, 2-0, 1-0) Galați
CN 83 27.01.2020 18:30 CSM Corona Brașov Sportul Studențesc 19 – 3 (10-2, 4-0, 5-1) Brașov
CN 84 28.01.2020 11:00 CSM Corona Brașov Sportul Studențesc 17 – 0 (6-0, 5-0, 6-0) Brașov
CN 85 23.11.2019 18:30 CSM Galați Sportul Studențesc 22 – 0 (5-0, 7-0, 10-0) Galați
CN 86 29.10.2019 18:30 SC Miercurea Ciuc ACS Sapientia U23 12 – 0 (7-0, 4-0, 1-0) Miercurea Ciuc
CN 87 11.12.2019 18:30 ACSH Gheorgheni CSA Steaua Bucuresti 9 – 2 (4-0, 3-1, 2-1) Gheorgheni
CN 88 23.09.2019 17:00 ACS Sapientia U23 ACSH Gheorgheni 2 – 12 (0-4, 2-4, 0-4) Cârța
CN 89 17.01.2020 18:30 Sportul Studențesc SC Miercurea Ciuc 2 – 12 (1-3, 1-5, 0-4) Miercurea Ciuc
CN 90 28.10.2019 18:30 CSM Corona Brașov CSM Galați 3 – 2 (0-0, 2-1, 0-1, 0-0, 1-0) Brașov
CN 91 26.12.2019 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Corona Brașov 6 – 4 (3-1, 1-1, 2-2) Miercurea Ciuc
CN 92 19.11.2019 18:30 ACSH Gheorgheni Sportul Studențesc 10 – 1 (3-1, 0-0, 7-0) Gheorgheni
CN 93 06.12.2019 18:30 CSA Steaua Bucuresti ACS Sapientia U23 8 – 2 (1-1, 2-0, 5-1) Târgu Secuiesc
CN 94 28.02.2020 18:30 Sportul Studențesc CSA Steaua Bucuresti 3 – 12 (1-1, 2-4, 0-7) Târgu Secuiesc
CN 95 00.00.0000 18:30 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 96 00.00.0000 18:30 CSM Galați SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galați
CN 97 13.11.2019 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Galați 5 – 0 (3-0,  1-0, 1-0) Gheorgheni
CN 98 31.03.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti CSM Corona Brașov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Târgu Secuiesc
CN 99 19.10.2019 18:30 ACS Sapientia U23 Sportul Studențesc 5 – 1 (0-1, 3-0, 2-0) Cârța
CN 100 15.02.2020 18:30 CSM Corona Brașov ACS Sapientia U23 13 – 0 (3-0, 5-0, 5-0) Brașov
CN 101 21.01.2020 18:30 CSM Galați CSA Steaua Bucuresti 5 – 3 (1-1, 1-2, 3-0) Galați
CN 102 03.03.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc ACSH Gheorgheni 2 – 1 (1-0, 0-0, 0-1, 1-0) Miercurea Ciuc
CN 103 04.03.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti SC Miercurea Ciuc 4 – 7 (2-4, 1-1, 1-2) Târgu Secuiesc
CN 104 09.10.2019 17:30 ACS Sapientia U23 CSM Galați 3 – 11 (1-4, 0-5, 2-2) Cârța
CN 105 29.01.2020 11:00 Sportul Studențesc CSM Corona Brașov 3 – 19 (2-10, 0-4, 1-5) Brașov
CN 106 24.11.2019 11:00 Sportul Studențesc CSM Galați 1 – 10 (0-4, 0-5, 1-1) Galați
CN 107 00.00.0000 18:30 ACS Sapientia U23 SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Cârța
CN 108 03.12.2019 18:30 CSA Steaua Bucuresti ACSH Gheorgheni 3 – 5 (1-1, 2-3, 0-1) Târgu Secuiesc
CN 109 24.09.2019 18:30 ACSH Gheorgheni ACS Sapientia U23 7 – 2 (2-1, 3-0, 2-1) Gheorgheni
CN 110 18.01.2020 11:00 SC Miercurea Ciuc Sportul Studențesc 8 – 2 (3-1, 3-0, 2-1) Miercurea Ciuc
CN 111 27.03.2020 18:30 CSM Galați CSM Corona Brașov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galați
CN 112 12.02.2020 18:30 CSM Corona Brașov SC Miercurea Ciuc 3 – 2 (0-1, 0-1, 2-0, 1-0 ) Brașov
CN 113 20.11.2019 11:00 Sportul Studențesc ACSH Gheorgheni 1 – 16 (0-3, 0-6, 1-7) Gheorgheni
CN 114 05.12.2019 17:30 ACS Sapientia U23 CSA Steaua Bucuresti 5 – 10 (2-3, 2-3, 1-4) Cârța
CN 115 29.02.2020 11:00 CSA Steaua Bucuresti Sportul Studențesc 14 – 1 (5-0, 3-1, 6-0) Târgu Secuiesc
CN 116 19.02.2020 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brașov 3 – 4 (0-1, 1-2, 2-0, 0-0, 0-1) Gheorgheni
CN 117 00.00.0000 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Galați 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Miercurea Ciuc
CN 118 00.00.0000 18:30 CSM Galați ACSH Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galați
CN 119 30.03.2020 18:30 CSM Corona Brașov CSA Steaua Bucuresti 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 120 20.10.2019 11:00 Sportul Studențesc ACS Sapientia U23 2 – 10 (1-3, 0-4, 1-3) Cârța
CN 121 14.02.2020 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Corona Brașov 5 – 0 Cârța

forfeit

CN 122 27.02.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti CSM Galați 4 – 6 (0-2, 3-1, 1-3) Târgu Secuiesc
CN 123 00.00.0000 18:30 ACSH Gheorgheni SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni
CN 124 12.11.2019 18:30 SC Miercurea Ciuc CSA Steaua Bucuresti 9 – 4 (2-1, 4-2, 3-1) Miercurea Ciuc
CN 125 02.02.2020 11:00 CSM Galați ACS Sapientia U23 14 – 0 (6-0, 5-0, 3-0) Galați
CN 126 18.02.2020 18:30 CSM Corona Brașov Sportul Studențesc 19 – 0 (6-0, 5-0, 8-0) Brașov