Campionatul Național de Seniori, sezonul 2020 – 2021

0
20269

Sezonul competițional începe vineri, 16 octombrie 2020. S-au înscris 7 echipe: CSM Corona  Brașov, CSM Galați, SC Miercurea Ciuc, ACS Gyergyoi Hoki Klub – CS Gheorgheni HC (în programul de mai jos ACSH Gheorgheni), CSA Steaua București, ACS Sapientia U23, Sportul Studențesc. In sezonul regulat se vor disputa meciuri între cele 7 echipe pe sistemul fiecare cu fiecare, etape duble (două acasă, două în deplasare). După încheierea sezonului regulat echipele clasate pe locurile 1 – 4 vor juca Play-offul pe sistemul: 1 – 4 și 2 – 3, 3 meciuri din 5.

Finala mică se va juca între echipele învinse, 3 meciuri din 5.

Finala mare se va juca între echipele învingătoare, 3 meciuri din 5.

Play-outul se va juca între echipele clasate pe locurile 5 – 7, două turnee.

Datele calendaristice ale etapelor CN 60 – CN 84 se vor stabili în funcție de legislația în vigoare de prevenire a COVID-19 și de programul celor trei (3) echipe românești care evoluează și în Erste Liga.

Program Sezon Regulat <<

Nr Joc Data

 

Ora Echipa A Echipa B Rezultat Patinoar
CN 1 17.10.2020 18:30 CSM Galați Sportul Studențesc 20 – 1 (6-0, 5-1, 9-0) << Galați
CN 2 18.10.2020 11:00 CSM Galați Sportul Studențesc 20 – 0 (6-0, 13-0, 1-0) << Galați
CN 3 16.10.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc ACS Sapientia U23 9 – 3 (1-0, 6-2, 2-1) << Miercurea Ciuc
CN 4 17.10.2020 11:30 SC Miercurea Ciuc ACS Sapientia U23 10 – 0 (3-0, 6-0, 1-0) << Miercurea Ciuc
CN 5 19.10.2020 18:30 ACSH Gheorgheni CSA Steaua Bucuresti 6 – 0 (3-0, 2-0, 1-0) << Gheorgheni
CN 6 20.10.2020 18:30 ACSH Gheorgheni CSA Steaua Bucuresti 4 – 3 (0-1, 3-1, 1-1) << Gheorgheni
CN 7 22.10.2020 18:30 ACS Sapientia U23 ACSH Gheorgheni 2 – 4 (0-1, 0-2, 2-1) << Cârța
CN 8 23.10.2020 18:30 ACS Sapientia U23 ACSH Gheorgheni 4 – 9 (1-3, 3-3, 0-3) << Cârța
CN 9 24.10.2020 18:30 Sportul Studențesc SC Miercurea Ciuc 1 – 23 (0-10, 0-5, 1-8) << Miercurea Ciuc
CN 10 25.10.2020 11:00 Sportul Studențesc SC Miercurea Ciuc 1 – 29 (1-6, 0-11, 0-12) << Miercurea Ciuc
CN 11 22.10.2020 18:30 CSM Corona Brașov CSM Galați 4 – 5 (0-0, 2-3, 2-1, 0-1) << Brașov
CN 12 23.10.2020 18:30 CSM Corona Brașov CSM Galați 1 – 3 (0-2, 0-1, 1-0) << Brașov
CN 13 28.10.2020 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Galați 3 – 2 (1-1, 1-0, 1-1) << Gheorgheni
CN 14 29.10.2020 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Galați 1 – 2 (1-0, 0-0, 0-2) << Gheorgheni
CN 15 28.10.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti CSM Corona Brașov 4 – 9 (3-3, 0-6, 1-0) << Brașov
CN 16 29.10.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti CSM Corona Brașov 1 – 11 (1-2, 0-4, 0-5)<< Brașov
CN 17 30.10.2020 18:30 ACS Sapientia U23 Sportul Studențesc 18 – 1 (6-0, 6-0, 6-1) << Cârța
CN 18 31.10.2020 11:00 ACS Sapientia U23 Sportul Studențesc 15 – 1 (4-0, 3-0, 8-1) << Cârța
CN 19 28.12.2020 18:30 CSM Corona Brașov ACS Sapientia U23 7 – 0 (4-0, 1-0, 2-0) << Brașov
CN 20 29.12.2020 12:00 CSM Corona Brașov ACS Sapientia U23 8 – 0 (2-0, 5-0, 1-0) << Brașov
CN 21 04.11.2020 18:30 CSM Galați CSA Steaua Bucuresti 15 – 2 (4-0, 7-1, 4-1) << Galați
CN 22 25.02.2021 18:30 CSM Galați CSA Steaua Bucuresti 9 – 1 (4-0, 3-1, 2-0) <<

Galați

CN 23 29.12.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc ACSH Gheorgheni 6 – 3 (1-1, 3-2, 2-0) << Miercurea Ciuc
CN 24 30.12.2020 18:30 SC Miercurea Ciuc ACSH Gheorgheni 6 – 2 (1-1, 3-0, 2-1) << Miercurea Ciuc
CN 25 09.02.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Corona Brașov 4 – 3 (1-0, 1-1, 1-2, 1-0) << Miercurea Ciuc
CN 26 10.02.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Corona Brașov 3 – 7 (0-3, 1-1, 2-3) << Miercurea Ciuc
CN 27 07.11.2020 18:30 ACSH Gheorgheni Sportul Studențesc 14 – 1 (3-0, 4-0, 7-1) << Gheorgheni
CN 28 08.11.2020 11:00 ACSH Gheorgheni Sportul Studențesc 28 – 3 (7-2, 5-0, 16-1) << Gheorgheni
CN 29 22.01.2021 18:00 CSA Steaua Bucuresti ACS Sapientia U23 11 – 4 (4-1, 3-2, 4-1) << Brașov
CN 30 23.01.2021 16:00 CSA Steaua Bucuresti ACS Sapientia U23 4 – 5 (3-2, 0-2, 1-0, 0-0, 0-1) << Brașov
CN 31 10.12.2020 13:00 Sportul Studențesc CSA Steaua Bucuresti 1 – 17 (0-5, 0-5, 1-7) Brașov
CN 32 11.12.2020 13:00 Sportul Studențesc CSA Steaua Bucuresti 1 – 18 (0-5, 0-5, 1-8) Brașov
CN 33 23.02.2021 18:30 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni 7 – 3 (3-0, 1-1, 3-2) << Brașov
CN 34 24.02.2021 18:30 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni 4 – 3 (1-2, 2-1, 0-0, 1-0) << Brașov
CN 35 13.04.2021 18:30 CSM Galați SC Miercurea Ciuc 3 – 2 (0-1, 2-1, 0-0, 1-0) << Galați
CN 36 14.04.2021 18:30 CSM Galați SC Miercurea Ciuc 3 – 1 (3-0, 0-1, 0-0) Galați
CN 37 17.04.2021 18:30 CSA Steaua Bucuresti SC Miercurea Ciuc 3 – 13 (0-5, 1-3, 2-5) << Miercurea Ciuc
CN 38 18.04.2021 18:30 CSA Steaua Bucuresti SC Miercurea Ciuc 0 – 13 (0-4, 0-5, 0-4) << Miercurea Ciuc
CN 39 07.12.2020 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Galați 1 – 6 (0-3, 1-1, 0-2) << Cârța
CN 40 08.12.2020 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Galați 1 – 5 (1-2, 0-1, 0-2) Cârța
CN 41 24.01.2021 18:30 Sportul Studențesc CSM Corona Brașov 0 – 9 (0-3, 0-2, 0-4) << Brașov
CN 42 25.01.2021 11:00 Sportul Studențesc CSM Corona Brașov 2 – 22 (0-4, 1-10, 1-8) << Brașov
CN 43 28.11.2020 18:30 Sportul Studențesc CSM Galați 4 – 18 (2-7, 1-6, 1-5) << Galați
CN 44 29.11.2020 11:00 Sportul Studențesc CSM Galați 1 – 16 (1-7, 0-6, 0-3) << Galați
CN 45 22.02.2021 18:30 ACS Sapientia U23 SC Miercurea Ciuc 0 – 5 (0-1, 0-2, 0-2) <<  

Miercurea Ciuc

CN 46 26.11.2020 18:30 ACS Sapientia U23 SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Cârța

amânat

CN 47 25.01.2021 18:30 CSA Steaua Bucuresti ACSH Gheorgheni 1 – 8 (0-2, 0-5, 1-1)<< Gheorgheni
CN 48 26.01.2021 18:30 CSA Steaua Bucuresti ACSH Gheorgheni 2 – 8 (0-1, 2-2, 0-5) << Gheorgheni
CN 49 05.12.2020 18:30 CSA Steaua Bucuresti Sportul Studențesc 26 – 0 (4-0, 14-0, 8-0) << Brașov
CN 50 06.12.2020 12:30 CSA Steaua Bucuresti Sportul Studențesc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov
CN 51 07.12.2020 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brașov 1 – 4 (0-0, 0-1, 1-3) << Gheorgheni
CN 52 26.02.2021 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brașov 3 – 4 (2-0, 1-2, 0-2) << Gheorgheni
CN 53 27.02.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Galați 6 – 3 (3-2, 2-1, 1-0) << Miercurea Ciuc
CN 54 28.02.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Galați 4 – 1 (1-0, 3-1, 0-0) << Miercurea Ciuc
CN 55 13.02.2021 18:30 CSM Corona Brașov SC Miercurea Ciuc 7 – 5 (3-2, 1-1, 3-2) << Brașov
CN 56 14.02.2021 18:30 CSM Corona Brașov SC Miercurea Ciuc 4 – 3 (1-0, 2-1, 1-2) << Brașov
CN 57 12.02.2021 18:30 Sportul Studențesc ACSH Gheorgheni 1 – 19 (0-7, 0-7, 1-5) << Gheorgheni
CN 58 13.02.2021 11:00 Sportul Studențesc ACSH Gheorgheni 3 – 18 (0-5, 1-7, 2-6) << Gheorgheni
CN 59 12.12.2020 18:30 ACS Sapientia U23 CSA Steaua Bucuresti 7 – 3 (1-1, 2-1, 4-1) Cârța
CN 60 13.12.2020 18:30 ACS Sapientia U23 CSA Steaua Bucuresti 2 – 6 (0-2, 1-3, 1-1) Cârța
CN 61 25.11.2020 18:30 ACSH Gheorgheni ACS Sapientia U23 5 – 0 (1-0, 2-0, 2-0) Gheorgheni
CN 62 07.02.2021 18.30 ACSH Gheorgheni ACS Sapientia U23 4 – 1 (2-0, 0-1, 2-0) << Gheorgheni
CN 63 23.02.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc Sportul Studențesc 22 – 2 (5-0, 7-1, 10-1) << Miercurea Ciuc
CN 64 24.02.2021 11:00 SC Miercurea Ciuc Sportul Studențesc 14 – 1 (5-0, 3-1, 6-0) Miercurea Ciuc
CN 65 17.04.2021 19:30 CSM Galați CSM Corona Brașov 2 – 1 (0-0, 1-0, 1-1) << Galați
CN 66 18.04.2021 17:30 CSM Galați CSM Corona Brașov 1 – 2 (1-1, 0-1, 0-0) << Galați
CN 67 14.02.2021 18:30 CSM Galați ACSH Gheorgheni 3 – 4 (0-3, 3-0, 0-0, 0-1) << Galați
CN 68 15.02.2021 18:30 CSM Galați ACSH Gheorgheni 4 – 1 (1-0, 0-1, 3-0) << Galați
CN 69 17.02.2021 18:30 CSM Corona Brașov CSA Steaua Bucuresti 11 – 3 (2-1, 7-1, 2-1) << Brașov
CN 70 18.02.2021 16:00 CSM Corona Brașov CSA Steaua Bucuresti 9 – 3 (0-2, 5-1, 4-0) << Brașov
CN 71 20.11.2020 18:30 Sportul Studențesc ACS Sapientia U23 5 – 7 (1-0, 2-4, 2-3) << Cârța
CN 72 21.11.2020 11:00 Sportul Studențesc ACS Sapientia U23 2 – 13 (0-4, 2-4, 0-5) << Cârța
CN 73 13.04.2021 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Corona Brașov 2 – 8 (0-3, 1-4, 1-1) << Cârța
CN 74 14.04.2021 18:30 ACS Sapientia U23 CSM Corona Brașov 1 – 7 (0-2, 0-2, 1-3) << Cârța
CN 75 08.02.2021 18:30 CSA Steaua Bucuresti CSM Galați 4 – 6 (2-0, 2-4, 0-2) << Brașov
CN 76 09.02.2021 18:30 CSA Steaua Bucuresti CSM Galați 0 – 6 (0-4, 0-1, 0-1) << Brașov
CN 77 03.01.2021 18:30 ACSH Gheorgheni SC Miercurea Ciuc 5 – 4 (3-1, 0-2, 1-1, 1-0) << Gheorgheni
CN 78 04.01.2021 18:30 ACSH Gheorgheni SC Miercurea Ciuc 4 – 2 (2-0, 0-0, 2-2) << Gheorgheni
CN 79 21.02.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc CSA Steaua Bucuresti 6 – 2 (3-2, 0-0, 3-0) Miercurea Ciuc <<
CN 80 19.04.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc CSA Steaua Bucuresti 13 – 3 (0-5, 1-3, 2-5) Miercurea Ciuc
CN 81 15.01.2021 18:30 CSM Galați ACS Sapientia U23 8 – 0 (0-0, 3-0, 5-0) << Galați
CN 82 16.01.2021 11:00 CSM Galați ACS Sapientia U23 13 – 1 (5-0, 1-1, 7-0) << Galați
CN 83 02.02.2021 14:00 CSM Corona Brașov Sportul Studențesc 25 – 2 (7-1, 7-1, 11-0) << Brașov
CN 84 03.02.2021 14:00 CSM Corona Brașov Sportul Studențesc 11 – 1 (2-0, 5-0, 4-1)<< Brașov

 

Program Play-off <<

Semifinala 1:

Nr Joc Data Ora Echipa A Echipa B Rezultat Patinoar
1 21.04.2021 18:30 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni 5 – 4 (1-1, 3-1, 0-2, 1-0) << Brașov
2 22.04.2021 18:30 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni 6 – 4 (3-0, 2-1, 1-3)<< Brașov
3 25.04.2021 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brașov 3 – 8 (1-0, 2-3, 0-5)<< Gheorgheni
4 26.04.2021 18:30 ACSH Gheorgheni CSM Corona Brașov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Gheorgheni
5 28.04.2021 18:30 CSM Corona Brașov ACSH Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Brașov

 

Semifinala 2:

Nr Joc Data Ora Echipa A Echipa B Rezultat Patinoar
1 21.04.2021 18:30 CSM Galați SC Miercurea Ciuc 5 – 2 (1-1, 3-1, 1-0) << Galați
2 22.04.2021 18:30 CSM Galați SC Miercurea Ciuc 4 – 7 (1-2, 1-4, 2-1)<< Galați
3 25.04.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Galați 7 – 4 (1-2, 4-1, 2-1)<< Miercurea Ciuc
4 26.04.2021 18:30 SC Miercurea Ciuc CSM Galați 5 – 2 (1-1, 1-0, 3-1)<< Miercurea Ciuc
5 28.04.2021 18:30 CSM Galați SC Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0) Galați

 

Finala Mare:

Nr Joc Data Ora Echipa A Echipa B Rezultat Patinoar
1 29.04.2021 18:30 CSM Corona Brașov  SC Miercurea Ciuc 2 – 5 (0-1, 1-0, 1-4)<<  Brașov
2 30.04.2021 18:30  CSM Corona Brașov SC Miercurea Ciuc 1 – 4 (1-1, 0-1, 0-2)<<  Brașov
3 03.05.2021 18:30  SC Miercurea Ciuc  CSM Corona Brașov 5 – 6 (3-0, 1-5, 1-1)<< Miercurea Ciuc
4 04.05.2021 18:30  SC Miercurea Ciuc  CSM Corona Brașov 0 – 3 (0-1, 0-0, 0-2)<< Miercurea Ciuc
5 06.05.2021 18:30 CSM Corona Brașov SC Miercurea Ciuc 4 – 3 (2-1, 0-1, 2-1)<<  Brașov

 

Finala mică:

Nr Joc Data Ora Echipa A Echipa B Rezultat Patinoar
1 29.04.2021 18:30 CSM Galați  ACSH Gheorgheni 6 – 4 (2-1, 2-0, 2-3)<<  Galați
2 30.04.2021 18:30  CSM Galați  ACSH Gheorgheni 4 – 3 (1-1, 2-1, 1-1)<<  Galați
3 03.05.2021 18:30  ACSH Gheorgheni  CSM Galați 3 – 6 (2-2, 0-3, 1-1)<<  Gheorgheni
4 04.05.2021 18:30  ACSH Gheorgheni  CSM Galați 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)  Gheorgheni
5 06.05.2021 18:30  CSM Galați  ACSH Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)  Galați

 

Programul Play-outului <<