Campionatul Național de Juniori II, U16, sezonul 2020 – 2021

0
4011

Campionatul Național de Juniori II U16, sezonul competițional 2020 – 2021, începe pe 28 ianuarie 2021. In acest sezon s-au înscris: ACS Felcsik SK, CSS Miercurea Ciuc, CSS Gheorgheni, CSM Corona Brașov, CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers, CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul Hocheist, ACS Olimpia Ploiești.

Turneul I se va disputa în perioada 28 ianuarie – 1 februarie a.c., pe Patinoarul Olimpic din Brașov. La turneu vor participa 5 echipe urmând ca, echipele CSS Miercurea Ciuc și CSS Gheorgheni să intre în competiție imediat ce Ordinul 5487/1494/2020 emis de către Ministerul Educației și Cercetării și Ministerul Sănătății va fi anulat.

Program Sezon Regulat<< 

Nr Joc  

Data

Ora Echipa A Echipa B Rezultat
  TURNEUL I – Patinoarul Olimpic Brașov
CN 1 28.01.2021 11:00 CSM Corona Brșov ACS Felcsik 5 – 3 (2-1, 0-1, 3-1) <<
CN 2 28.01.2021 14:00 ACS Olimpia Ploiești CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers 7 – 13 (4-3, 2-3, 1-7) <<
CN 3 29.01.2021 13:00 ACS Felcsik CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul 7 – 4 (4-3, 1-1, 2-0) <<
CN 4 29.01.2021 16:00 CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers CSM Corona Brașov 0 – 17 (0-7, 0-4, 0-6) <<
CN 5 30.01.2021 11:00 CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul CSM Corona Brașov 1 – 9 (0-1, 0-3, 1-5) <<
CN 6 30.01.2021 14:00 ACS Felcsik ACS Olimpia Ploiești 8 – 4 (2-3, 6-1, 0-0) <<
CN 7 31.01.2021 10:00 CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers ACS Felcsik 2 – 10 (1-3, 1-4, 0-3) <<
CN 8 31.01.2021 13:00 ACS Olimpia Ploiești CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul 1 – 14 (0-4, 0-7, 1-3)<<
CN 9 01.02.2021  16:00 CSM Corona Brașov ACS Olimpia Ploiești 20 – 3 (10-0, 7-2, 3-1) <<
CN 10 01.02.2021  13:00 CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers 5 – 3 (0-0, 2-1, 3-2) <<

Începând cu Turneul II s-au alăturat și cele două echipe care la primul turneu nu au putut participa din cauza legislației: CSS Gheorgheni și CSS Miercurea Ciuc.

Nr Joc Data

 

Ora Echipa A Echipa B Rezultat
TURNEUL II – Patinoarul Otopeni București + Cârța
CN 22 00.00.2021 ACS Felcsik CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
CN 23 00.00.2021 CSS Miercurea Ciuc ACS Olimpia Ploiești 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
CN 24 10.04.2021  09:10 CSS Gheorgheni CSM Corona Brașov 3 – 8 (1-0, 2-3, 0-5) <<
CN 25 11.04.2021  15:50 CSS Gheorgheni ACS Felcsik 2 – 5 (0-1, 1-0, 1-4) <<
CN 26 00.00.2021 CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul CSM Corona Brașov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
CN 27 00.00.2021 CSS Miercurea Ciuc CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
CN 28 10.04.2021  12:00 ACS Olimpia Ploiești CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul 2 – 9 (0-4, 1-3, 1-2)
CN 29 00.00.2021 CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers CSS Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
CN 30 11.04.2021  13:10 CSS Miercurea Ciuc CSM Corona Brașov 2 – 3 (0-1, 1-2, 1-0) <<
CN 31 00.00.2021 CSM Corona Brașov ACS Olimpia Ploiești 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
CN 32 10.04.2021  11:50 CSS Miercurea Ciuc ACS Felcsik 4 – 7 (0-4, 2-1, 2-2) <<
CN 33 09.04.2021  16:30 CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul 7 – 4 (2-1, 2-2, 3-1)
CN 34 09.04.2021  17:40 CSS Miercurea Ciuc CSS Gheorgheni 5 – 3 (2-2, 3-1, 0-0) <<
CN 35 11.04.2021  14:00 ACS Olimpia Ploiești CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers 0 – 12 (0-2, 0-5, 0-5)
CN 36 00.00.2021 CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul ACS Felcsik 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
CN 37 00.00.2021 CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers CSM Corona Brașov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
CN 38 00.00.2021 CSS Gheorgheni CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
CN 39 00.00.2021 ACS Felcsik ACS Olimpia Ploiești 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
CN 40 00.00.2021 CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul CSS Miercurea Ciuc 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
CN 41 09.04.2021  15:00 CSM Corona Brașov ACS Felcsik 3 – 5 (0-2, 1-1, 2-2)<<
CN 42 00.00.2021 ACS Olimpia Ploiești CSS Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)

Meciurile restante se vor programa de comun acord de către echipele participante:

Nr Joc Data

 

Ora Echipa A Echipa B Rezultat
Meciuri restante
CN 11  00.00.2021 CSS Miercurea Ciuc ACS Olimpia Ploiești 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
CN 12 15.04.2021 CSS Gheorgheni CSM Corona Brașov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
CN 13 21.04.2021 CSS Gheorgheni ACS Felcsik 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
CN 14 00.00.2021 CSS Miercurea Ciuc CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
CN 15  00.00.2021 CSS Gheorgheni CSS Triumf București – ACS Steaua Rangers 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
CN 16 00.00.2021 CSS Miercurea Ciuc CSM Corona Brașov 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
CN 17 20.04.2021 CSS Miercurea Ciuc ACS Felcsik 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
CN 18 19.04.2021 CSS Miercurea Ciuc CSS Gheorgheni 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
CN 19  00.00.2021 CSS Gheorgheni CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
CN 20  00.00.2021 CSS Miercurea Ciuc CSM Dunărea Galați – ACS Viitorul 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
CN 21  00.00.2021 CSS Gheorgheni ACS Olimpia Ploiești 0 – 0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)