Euro Ice Hockey Challenge Galaţi 2015

0
465

Patinoarul Dunărea din Galați va găzdui turneul Euro Ice Hockey Challenge unde vor participa echipele naționale ale Olandei, Ucrainei și cele două reprezebtante ale României de seniori și tineret.

Reprezentativa Olandei revine după 35 de ani pe patinoarul din Galați unde în martie 1979 alături de reprezentativa României s-a calificat la Olimpiada de Iarnă din 1980, Lake Placid, USA.


Programul turneului este următorul:

06.11.2015 

ora 17:00 România B vs Olanda

ora 20:15 România vs Ucraina

07.11.2015 

ora 17:00 România vs România B

ora 20:15 Olanda vs Ucraina

08.11.2015

ora 17:00 România B vs Ucraina

ora 20:15 România vs Olanda


Pentru acest turneu au fost convocați:

 

România

 

Portari: ADORIAN  Attila (Miskolci Jegesmedvék, HUN), URUC Gabriel (CSA Steaua București).


Fundași:
BORS Huba Ferenc, SALLO Alpar, (Sport Club Miercurea Ciuc), GOGA Attila, NAGY Istvan (CSM Dunarea Galați), ȚAPU Ciprian, GEORGESCU Mihail, PASCARU Leonard CSA Steaua București), KOZMA Zsolt (CS Progym Gheorgheni), BIRO Otto (ASC Corona Braşov).


Atacanți:
GLIGA  Roberto (Caen, FRA), TRANCA Daniel, MOLNAR Zsolt, IMECS Attila, ZSOK Levente, VIRAG Csanad, BIRO Matyas, BIRO Gergo (ASC Corona Braşov),  LORINCZ Levente, SZOCS Szabolcs, FLINTA Botond, PAL Zoltan (CSM Dunarea Galați), PAPP Szabolcs Tibor, MIHALY Ede, MOLNAR Zsombor (Sport Club Miercurea Ciuc), CONSTANTIN Mircea, BOCU Florian Alexandru, (CSA Steaua București).


Antrenori:

LINDQVIST Kjell Greger

ALEXE Nelu


România
B


Portari:
POPA Bogdan (CSM Dunărea Galați), ONODI Otto (Sport Club Miercurea Ciuc).


Fundași:
ȘTEFAN Gabriel, CREANGĂ Florin, BERDILĂ  Catalin,  LUȘNEAC Nicusor (CSA Steaua București), MATYZAS Zsolt (ASC Corona Brașov), SZENNYES Hunor (CSS  Miercurea Ciuc).


Atacanți:
MUNTEANU Alexandru Cristian, HILDEBRAND Szabolcs, IRIMIA Adrian (CSM Dunărea Galați), FERENC Csibi Robert (CSS Gheorgheni), CSERGO Hunor (CS Progym Gheorgheni), MĂRCUȘ Marius (CSA Steaua București), GRIGORI Vlad, DUMITRU Dennis (ASC Corona Brașov), ROKALY Norbert, GEREB Istvan (Sport Club Miercurea Ciuc), JUGURICA Iani Dan (CS Sportul Studențesc).


Antrenori:

ELEKES Levente

JUSTINIAN George