Campionatul Național de Juniori II U16 Sezonul 2016 – 2017

0
8686

Finala Mare Program meciuri Pointstreak aici.
Finala Mare Clasament şi Statistică Pointstreak aici.

Finala Mică Program meciuri Pointstreak aici.
Finala Mică Clasament şi Statistică Pointstreak aici.

CSS Miercurea Ciuc câștigă seria și este Campioana Național a României la Juniori II U16.

Clasament final:

  1. CSS Miercurea Ciuc
  2. CSM Dunarea Galaţi
  3. CSS Gheorgheni
  4. ASC Corona Braşov
  5. ACS Steaua Rangers – Husky
  6. CSM Suceava
Finale   Play Off
nr. Joc DATA Ora ECHIPA  A vs ECHIPA B Rezultat Patinoar Scor general
FMJ16 67 12.04.2017 17:30 CSS Miercurea Ciuc vs CSM Dunarea Galaţi  5 – 1 Miercurea Ciuc 1 – 0
(4-0, 0-1, 1-0)
FMJ16 68 13.04.2017 15:00 CSS Miercurea Ciuc vs CSM Dunarea Galaţi  11 – 1 Miercurea Ciuc 2 – 0
(5-1, 2-0, 4-0)
FmJ16 69 19.04.2017 15:30 ASC Corona Braşov vs CSS Gheorgheni  3 – 10 Cârța 0 – 1
(1-1, 0-5, 2-4)
FmJ16 70 20.04.2017 15:30 ASC Corona Braşov vs CSS Gheorgheni  1 – 8 Cârța 0 – 2
(1-2, 0-1, 0-5)
FMJ16 71 14.04.2017 15:00 CSM Dunarea Galaţi vs CSS Miercurea Ciuc  5 – 8 Galaţi 0 – 3
(1-3, 2-2, 2-3)
FMJ16 72 15.04.2017 10:00 CSM Dunarea Galaţi vs CSS Miercurea Ciuc
Anulat
FmJ16 73 21.04.2017 15:30 CSS Gheorgheni vs ASC Corona Braşov  6 – 2 Cârța 3 – 0
(3-0, 2-1, 1-1)
FmJ16 74 00.04.2017 0:00 CSS Gheorgheni vs ASC Corona Braşov
Anulat
FMJ16 75 00.04.2017 0:00 CSS Miercurea Ciuc vs CSM Dunarea Galaţi
Anulat
FmJ16 76 00.04.2017 0:00 ASC Corona Braşov vs CSS Gheorgheni
Anulat
Play-off „cel mai bun din 5 (cinci) meciuri” – Finala mare DT= Dacă trebuie
Finala mare, repriză suplimentară de 20 de minute (locurile 1 si 2)
Play-off „cel mai bun din 5 (cinci) meciuri” – Finala mică
Finala mică, repriză suplimentară de 10 de minute (locurile 3 şi 4)

Semifinala Program meciuri Pointstreak aici.
Semifinala Clasament şi Statistică Pointstreak aici.

Semifinale PlayOff
nr. Joc DATA Ora ECHIPA  A vs ECHIPA B Rezultat Patinoar Scor general
SF1J16 61 27.03.2017 18:45 ASC Corona Braşov vs CSS Miercurea Ciuc  2 – 9 Braşov 0 – 1
(0-2, 1-2, 1-5)
SF2J16 62 27.03.2017 16:00 CSS Gheorgheni vs CSM Dunarea Galaţi  2 – 6 Gheorgheni 0 – 1
(1-1, 1-3, 0-2)
SF1J16 63 28.03.2017 17:40 CSS Miercurea Ciuc vs ASC Corona Braşov  10 – 0 Miercurea Ciuc 2 – 0
(4-0, 2-0, 4-0)
SF2J16 64 11.04.2017 17:00 CSM Dunarea Galaţi vs CSS Gheorgheni  3 – 1 Galați 2 – 0
(1-0, 1-0, 1-1)
SF1J16 65 29.03.2017 0:00 CSS Miercurea Ciuc vs ASC Corona Braşov
Anulat
SF2J16 66 12.04.2017 0:00 CSM Dunarea Galaţi vs CSS Gheorgheni
Anulat
Repriza suplimentară  10  minute DT= Dacă trebuie
Play-off „cel mai bun din 3 (trei) meciuri”

 

SC Program meciuri Pointstreak aici.
SC Clasament şi Statistică Pointstreak aici.

Stabilire Clasament locurile 5 și 6
nr. Joc DATA Ora ECHIPA  A vs ECHIPA B Rezultat Patinoar Scor general
SCJ16 77 25.04.2017 20:45 CSM Suceava vs ACS Steaua Rangers – Husky  2 – 11 Telekom Arena 0 – 1
(0-4, 1-3, 1-4)
SCJ16 78 26.04.2017 10:45 ACS Steaua Rangers – Husky vs CSM Suceava  18 – 0 Telekom Arena 2 – 0
(7-0, 7-0, 4-0)
SCJ16 79 27.04.2017 00:00 ACS Steaua Rangers – Husky vs CSM Suceava  0 – 0 Telecom Arena 0 – 0
(0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
SCJ16 80 tba 0:00 CSM Suceava vs ACS Steaua Rangers – Husky  0 – 0 Va fi anunțat 0 – 0    DT
(0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
SCJ16 81 tba 0:00 ACS Steaua Rangers – Husky vs CSM Suceava  0 – 0 Va fi anunțat 0 – 0    DT
(0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
Repriza suplimentară  10  minute DT= Dacă trebuie
Play-off „cel mai bun din 5 (cinci) meciuri” – Stabilirea Clasamentului
Repriza suplimentară de 10 de minute (locurile 5 şi 6)

 

Program meciuri Pointstreak aici.
Clasament şi Statistică Pointstreak aici.

Sezon Regulat 6 echipe

nr. Joc DATA Ora ECHIPA  A vs ECHIPA B Rezultat Patinoar
CNJU16 1 17.12.2016 19:30 ASC Corona Braşov vs ACS Steaua Rangers – Husky  4 – 3 SP Brașov
(1-1, 1-1, 1-1, 0-0, 1-0)
CNJU16 2 18.12.2016 12:30 ASC Corona Braşov vs ACS Steaua Rangers – Husky  5 – 1 Brașov
(2-0, 1-0, 2-1)
CNJU16 3 08.10.2016 13:00 CSS Gheorgheni vs CSM Dunarea Galaţi  5 – 4 SP Gheorgheni
(1-2, 2-0, 1-2, 0-0, 1-0)
CNJU16 4 09.10.2016 14:00 CSS Gheorgheni vs CSM Dunarea Galaţi  1 – 2 Gheorgheni
(0-0, 0-0, 1-1, 0-1)
CNJU16 5 08.10.2016 13:30 CSM Suceava vs CSS Miercurea Ciuc  0 – 33 Miercurea Ciuc
(0-12, 0-10, 0-11)
CNJU16 6 09.10.2016 11:00 CSM Suceava vs CSS Miercurea Ciuc  0 – 23 Miercurea Ciuc
(0-10, 0-4, 0-9)
CNJU16 7 22.10.2016 14:30 CSS Miercurea Ciuc vs CSS Gheorgheni  7 – 1 Miercurea Ciuc
(4-0, 3-0, 0-1)
CNJU16 8 23.10.2016 14:00 CSS Miercurea Ciuc vs CSS Gheorgheni  8 – 2 Miercurea Ciuc
(4-0, 2-0, 2-2)
CNJU16 9 22.10.2016 17:00 CSM Dunarea Galaţi vs ACS Steaua Rangers – Husky  7 – 1 Galați
(1-1, 2-0, 4-0)
CNJU16 10 23.10.2016 10:00 CSM Dunarea Galaţi vs ACS Steaua Rangers – Husky  12 – 3 Galați
(3-0, 3-2, 6-1)
CNJU16 11 22.10.2016 20:00 ASC Corona Braşov vs CSM Suceava  18 – 1 Braşov
(7-0, 3-0, 8-1)
CNJU16 12 23.10.2016 11:15 ASC Corona Braşov vs CSM Suceava  17 – 4 Braşov
(6-1, 8-2, 3-1)
CNJU16 13 12.11.2016 12:10 CSS Miercurea Ciuc vs ACS Steaua Rangers – Husky  14 – 0 Miercurea Ciuc
(5-0, 3-0, 6-0)
CNJU16 14 13.11.2016 14:00 CSS Miercurea Ciuc vs ACS Steaua Rangers – Husky  1 – 2 Miercurea Ciuc
(0-0, 0-2, 1-0)
CNJU16 15 12.11.2016 14:30 CSM Dunarea Galaţi vs ASC Corona Braşov  6 – 4 Galati
(0-0, 2-4, 4-0)
CNJU16 16 13.11.2016 11:30 CSM Dunarea Galaţi vs ASC Corona Braşov  3 – 2 Galati
(2-0, 1-0, 0-2)
CNJU16 17 12.11.2016 15:45 CSM Suceava vs CSS Gheorgheni  1 – 25 Gheorgheni
(0-7, 1-7, 0-11)
CNJU16 18 13.11.2016 11:45 CSM Suceava vs CSS Gheorgheni  1 – 22 Gheorgheni
(1-6, 0-7, 0-9)
CNJU16 19 19.11.2016 14:45 ASC Corona Braşov vs CSS Miercurea Ciuc  0 – 9 Braşov
(0-3, 0-3, 0-3)
CNJU16 20 20.11.2016 15:45 ASC Corona Braşov vs CSS Miercurea Ciuc  0 – 13 Braşov
(0-4, 0-4, 0-5)
CNJU16 21 19.11.2016 15:30 CSS Gheorgheni vs ACS Steaua Rangers – Husky  6 – 3 Gheorgheni
(2-1, 1-0, 3-2)
CNJU16 22 20.11.2016 12:15 CSS Gheorgheni vs ACS Steaua Rangers – Husky  10 – 1 Gheorgheni
(1-0, 8-0, 1-1)
CNJU16 23 19.11.2016 11:00 CSM Dunarea Galaţi vs CSM Suceava  22 – 1 Galați
(5-0, 6-1, 11-0)
CNJU16 24 20.11.2016 10:00 CSM Dunarea Galaţi vs CSM Suceava  19 – 2 Galați
(9-0, 3-0, 7-2)
CNJU16 25 05.11.2016 18:30 CSM Dunarea Galaţi vs CSS Miercurea Ciuc  2 – 8 Galați
(1-1, 0-5, 1-2)
CNJU16 26 06.11.2016 10:45 CSM Dunarea Galaţi vs CSS Miercurea Ciuc  3 – 8 Galați
(1-2, 2-3, 0-3)
CNJU16 27 10.12.2016 12:45 ASC Corona Braşov vs CSS Gheorgheni  1 – 2 Braşov
(0-0, 1-1, 0-1)
CNJU16 28 11.12.2016 11:45 ASC Corona Braşov vs CSS Gheorgheni  0 – 4 Braşov
(0-1, 0-2, 0-1)
CNJU16 29 25.02.2017 15:00 ACS Steaua Rangers – Husky vs CSM Suceava  9 – 2 Cârța
(2-1, 4-0, 3-1)
CNJU16 30 26.02.2017 12:00 ACS Steaua Rangers – Husky vs CSM Suceava 19 – 3 Cârța
(4-1, 6-1, 9-1)
Repriza suplimentară 5 minute

 

nr. Joc DATA Ora ECHIPA  A vs ECHIPA B Rezultat Patinoar
CNJU16 31 28.01.2017 14:45 ACS Steaua Rangers – Husky vs ASC Corona Braşov 4 – 5 RS Brașov
(1-2, 2-0, 1-2, 0-1)
CNJU16 32 29.01.2017 13:30 ACS Steaua Rangers – Husky vs ASC Corona Braşov  1 – 7 Brașov
(1-2, 0-3, 0-2)
CNJU16 33 17.12.2016 16:45 CSM Dunarea Galaţi vs CSS Gheorgheni 3 – 2 RS Galați
(0-0, 2-0, 0-2, 1-0)
CNJU16 34 18.12.2016 11:45 CSM Dunarea Galaţi vs CSS Gheorgheni 6 – 5 RS Galați
(2-1, 1-2, 2-2, 1-0)
CNJU16 35 17.12.2016 20:20 CSS Miercurea Ciuc vs CSM Suceava  36 – 1 Miercurea Ciuc
(12-0, 10-1, 14-0)
CNJU16 36 18.12.2016 11:20 CSS Miercurea Ciuc vs CSM Suceava  31 – 0 Miercurea Ciuc
(10-0, 7-0, 14-0)
CNJU16 37 07.01.2017 12:30 CSS Gheorgheni vs CSS Miercurea Ciuc  1 – 8 Gheorgheni
(0-3, 0-3, 1-2)
CNJU16 38 08.01.2017 14:30 CSS Gheorgheni vs CSS Miercurea Ciuc  1 – 5 Gheorgheni
(0-1, 1-2, 0-2)
CNJU16 39 04.03.2017 10:00 ACS Steaua Rangers – Husky vs CSM Dunarea Galaţi  2 – 9 Galați
(1-5, 1-2, 0-2)
CNJU16 40 17.03.2017 14:30 ACS Steaua Rangers – Husky vs CSM Dunarea Galaţi  4 – 8 Galați
(0-4, 1-1, 3-3)
CNJU16 41 13.02.2017 20:30 CSM Suceava vs ASC Corona Braşov  2 – 4 Suceava
(0-2, 1-0, 1-2)
CNJU16 42 14.02.2017 09:00 CSM Suceava vs ASC Corona Braşov  2 – 9 Suceava
(0-2, 0-4, 2-3)
CNJU16 43 11.03.2017 20:40 ACS Steaua Rangers – Husky vs CSS Miercurea Ciuc  0 – 12 Miercurea Ciuc
(0-2, 0-5, 0-5)
CNJU16 44 12.03.2017 11:30 ACS Steaua Rangers – Husky vs CSS Miercurea Ciuc 2 – 14 Miercurea Ciuc
(0-6, 1-5, 1-3)
CNJU16 45 21.01.2017 18:30 ASC Corona Braşov vs CSM Dunarea Galaţi  1 – 9 Braşov
(0-2, 0-3, 1-4)
CNJU16 46 22.01.2017 09:30 ASC Corona Braşov vs CSM Dunarea Galaţi  1 – 7 Braşov
(1-1, 0-2, 0-4)
CNJU16 47 21.01.2017 20:30 CSS Gheorgheni vs CSM Suceava  31 – 3 Suceava
(12-0, 11-1, 8-2)
CNJU16 48 22.01.2017 09:00 CSS Gheorgheni vs CSM Suceava  28 – 0 Suceava
(9-0, 9-0, 10-0)
CNJU16 49 30.01.2017 17:30 CSS Miercurea Ciuc vs ASC Corona Braşov  5 – 0 Miercurea Ciuc
(2-0, 1-0, 2-0)
CNJU16 50 31.01.2017 17:30 CSS Miercurea Ciuc vs ASC Corona Braşov  14 – 0 Miercurea Ciuc
(5-0, 4-0, 5-0)
CNJU16 51 11.02.2017 08:00 ACS Steaua Rangers – Husky vs CSS Gheorgheni  0 – 14 Cârța
(0-3, 0-6, 0-5)
CNJU16 52 12.02.2017 19:00 ACS Steaua Rangers – Husky vs CSS Gheorgheni  1 – 11 Cârța
(0-3, 0-3, 1-5)
CNJU16 53 07.02.2017 20:30 CSM Suceava vs CSM Dunarea Galaţi  1 – 6 Suceava
(0-2, 1-2, 0-2)
CNJU16 54 08.02.2017 09:00 CSM Suceava vs CSM Dunarea Galaţi  1 – 9 Suceava
(0-2, 0-5, 1-2)
CNJU16 55 25.02.2017 15:40 CSS Miercurea Ciuc vs CSM Dunarea Galaţi  8 – 0 Miercurea Ciuc
(2-0, 3-0, 3-0)
CNJU16 56 26.02.2017 14:00 CSS Miercurea Ciuc vs CSM Dunarea Galaţi 7 – 2 Miercurea Ciuc
(2-1, 2-1, 3-0)
CNJU16 57 25.02.2017 13:20 CSS Gheorgheni vs ASC Corona Braşov  12 – 3 Gheorgheni
(4-1, 5-1, 3-1)
CNJU16 58 26.02.2017 13:30 CSS Gheorgheni vs ASC Corona Braşov  10 – 1 Gheorgheni
(3-0, 5-0, 2-1)
CNJU16 59 10.12.2016 20:30 CSM Suceava vs ACS Steaua Rangers – Husky  1 – 7 Suceava
(0-1, 0-4, 1-2)
CNJU16 60 11.12.2016 09:00 CSM Suceava vs ACS Steaua Rangers – Husky  4 – 11 Suceava
(1-3, 1-2, 2-6)
Repriza suplimentară 5 minute

 

Semifinale PlayOff
nr. Joc DATA Ora ECHIPA  A vs ECHIPA B Rezultat Patinoar Scor general
SF1J16 61 00.03.2017 0:00 4 vs 1  0 – 0 Va fi anunțat 0 – 0
(0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
SF2J16 62 00.03.2017 0:00 3 vs 2  0 – 0 Va fi anunțat 0 – 0
(0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
SF1J16 63 00.03.2017 0:00 1 vs 4  0 – 0 Va fi anunțat 0 – 0
(0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
SF2J16 64 00.03.2017 0:00 2 vs 3  0 – 0 Va fi anunțat 0 – 0
(0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
SF1J16 65 00.03.2017 0:00 1 vs 4  0 – 0 Va fi anunțat 0 – 0    DT
(0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
SF2J16 66 00.03.2017 0:00 2 vs 3  0 – 0 Va fi anunțat 0 – 0    DT
(0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
Repriza suplimentară  10  minute DT= Dacă trebuie
Play-off „cel mai bun din 3 (trei) meciuri”

 

Finale   PlayOff
nr. Joc DATA Ora ECHIPA  A vs ECHIPA B Rezultat Patinoar Scor general
FMJ16 67 25.03.2017 0:00 W SF1 vs W SF2  0 – 0 Va fi anunțat 0 – 0
(0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
FMJ16 68 26.03.2017 0:00 W SF1 vs W SF2  0 – 0 Va fi anunțat 0 – 0
(0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
FmJ16 69 25.03.2017 0:00 L SF1 vs L SF2  0 – 0 Va fi anunțat 0 – 0
(0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
FmJ16 70 26.03.2017 0:00 L SF1 vs L SF2  0 – 0 Va fi anunțat 0 – 0
(0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
FMJ16 71 01.04.2017 0:00 W SF2 vs W SF1  0 – 0 Va fi anunțat 0 – 0
(0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
FMJ16 72 02.04.2017 0:00 W SF2 vs W SF1  0 – 0 Va fi anunțat 0 – 0    DT
(0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
FmJ16 73 01.04.2017 0:00 L SF2 vs L SF1  0 – 0 Va fi anunțat 0 – 0
(0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
FmJ16 74 02.04.2017 0:00 L SF2 vs L SF1  0 – 0 Va fi anunțat 0 – 0    DT
(0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
FMJ16 75 06.04.2017 0:00 W SF1 vs W SF2  0 – 0 Va fi anunțat 0 – 0    DT
(0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
FmJ16 76 06.04.2017 0:00 L SF1 vs L SF2  0 – 0 Va fi anunțat 0 – 0    DT
(0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
Play-off „cel mai bun din 5 (cinci) meciuri” – Finala mare DT= Dacă trebuie
Finala mare, repriză suplimentară de 20 de minute (locurile 1 si 2)
Play-off „cel mai bun din 5 (cinci) meciuri” – Finala mică
Finala mică, repriză suplimentară de 10 de minute (locurile 3 şi 4)

 

Stabilire Clasament locurile 5 și 6
nr. Joc DATA Ora ECHIPA  A vs ECHIPA B Rezultat Patinoar Scor general
SCJ16 77 10.03.2017 0:00 6 vs 5  0 – 0 Va fi anunțat 0 – 0
(0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
SCJ16 78 11.03.2017 0:00 5 vs 6  0 – 0 Va fi anunțat 0 – 0
(0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
SCJ16 79 12.03.2017 0:00 5 vs 6  0 – 0 Va fi anunțat 0 – 0
(0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
SCJ16 80 tba 0:00 6 vs 5  0 – 0 Va fi anunțat 0 – 0    DT
(0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
SCJ16 81 tba 0:00 5 vs 6  0 – 0 Va fi anunțat 0 – 0    DT
(0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0)
Repriza suplimentară  10  minute DT= Dacă trebuie
Play-off „cel mai bun din 5 (cinci) meciuri” – Stabilirea Clasamentului
Repriza suplimentară de 10 de minute (locurile 5 şi 6)

Explicaţii abrevieri clasament: MJ = meciuri jucate, W = 3p (meci câştigat timp regulamentar 60 min), OTW = 2p (meci câştigat repriza suplimentară),OTL = 1p (meci pierdut repriza suplimentară), L = 0p (meci pierdut timp regulamentar 60 min), PTS = puncte acumulate, PCT = procentaj realizat din numărul maxim de puncte posibil, GF = goluri înscrise, GA = goluri primite, PIM = minute de penalizare, Gazde = numarul de meciuri de 3p, 2p, 1p, 0p acumulate când echipa a jucat pe teren propriu, Oaspeţi = numărul de meciuri de 3p, 2p, 1p, 0p acumulate când echipa a jucat în deplasare.